Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Jurský park se vrací. Dinosauři budou pobíhat kompletně v 3D

Redakce

Redakce

5. 4. 2012

tyrannosaurus prozkoumává konzervu s lidským masemJurský park již po čtvrté přijde na plátna kin, aby nás uchvátil životem starým 70 milionů let.  Zvedne se opět prodej všech dinosauřích hraček?

tyrannosaurus prozkoumává konzervu s lidským masem

Takto blízko u nás budou dinosauři prostřednictvím 3D technologie., Zdroj: distributor filmu

Jurský park se opět vrátí na plátna kin. Tentokráte v plně 3D provedení. Datum premiéry bylo stanoveno na 19. července příštího roku.

Vedení se samozřejmě neujme nikdo jiný než Steven Spielberg, který je režijním otcem takových filmů, jako jsou Čelisti, ET nebo Indiana Jones, ale především prvního a druhého dílu Jurského parku.

Toto léto bude vůbec významné pro celou dinosauří sérii. Bude tomu 20 let, kdy byl do kin uveden první díl, režírovaný podle knihy Michaela Crichtona. První Jurský park spustil obrovskou dinosauří mánii, která zasáhla bezpočet duší. Dinosauři byli zkrátka všude.

Ostatně jak píše Markéta Davidová:  „Jurský park byl jedním z prvních filmů s počítačovou grafikou a triky na plátně dosud nevídanými. Dinosauři byli ve filmu zobrazeni velmi realistickým způsobem a tržby prvního Jurského parku přesáhly 900 milionů dolarů.“

video
play-sharp-fill

Samotný filmový koncept, který píše Mark Protosevich (ten se podílel například na scénářích k filmům Cela nebo Já, legenda), je poměrně silnou zárukou, že přicházející díl nebude takovým propadákem, jakým byl díl předchozí.

Očima Marka Jedináka: Zcela určitě to bude mistrovské dílo, které alespoň částečně zopakuje úspěch tohoto přelomového snímku z počátku devadesátých let.

V hlavních rolích se objeví Jeff Goldblum a Sam Neil a především Laura Dern, kterou si můžeme pamatovat již z prvního dílu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jurský park se vrací. Dinosauři budou pobíhat kompletně v 3D

Hide picture