Menu
FANZINE.cz
Komiks

Justice League of Canada: Liga spravedlnosti se stěhuje na sever

Tereza Bartoňová

Tereza Bartoňová

18. 12. 2013

jeff lemire:justice league of canadaLetošní FanExpo v Torontu přineslo novou a vcelku šokující zprávu zvláště pro americké patrioty: Justice League of America bude od jara 2014 přejmenována a přestěhována. Její nový domov bude v Kanadě.

výřez z obálky

výřez z obálky

Vypadá to, že DC Comics chce spálit všechny mosty a restart několika sérií v rámci New 52 byl pouze začátek. Asi nikoho nepřekvapí, že komiks bude psát Kanaďan, Jeff Lemire. Kreslit jej bude Mike McKone, což je sice Angličan, ale Lemire na něj hodně vsází.

Budoucí autor uvedl, že v Lize Spravedlnosti dojde k závažným změnám a na jaře příštího roku projde současný team JLA velmi dramatickými událostmi. Po nich se vše obmění a zformuje se nový Justice League of Canada tým.

A kdo bude v týmu?

Jedním z potvrzených hrdinů bude Adam Strange, jinak je vše zahaleno tajemstvím. Můžeme tak pouze hádat, kdo ze superhrdinů s kanadskými kořeny by se mohl v komiksech objevit. Na internetových diskusích se velmi často tipuje Wolverine (ačkoli je z Marvelu?) nebo Green Arrow. Někteří (těžko říct zda vážně) prosazují i Scotta Pilgrima.

Členové Justice League of Canada budou sídlit na severu, v James Bay a v Moosonee, kterému se říká brána do Arktidy. Většina akce se prý bude odehrávat hlavně v Torontu. Lemire chce čtenářům předložit město realisticky, vykreslit skutečná místa a přiblížit čtenářům kanadskou atmosféru, ne pouze vyměnit ceduli New York za ceduli Toronto.

Bez diskuse nás čekají velké změny. Otázkou je, jak ji přijmou čtenáři. Série New 52 se těší v podstatě pozitivním reakcím, ale tato proměna DC vesmíru bude o hodně drastičtější. Až se komiksoví fandové proberou z obsazení Bena Afflecka do nového filmového Batmana, možná se dočkáme více reakcí, které budou jejich nadšení či rozhořčení odrážet.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Justice League of Canada: Liga spravedlnosti se stěhuje na sever

Hide picture