Justice League of Canada poodhalí část ze svých tajemství

jeff lemire:justice league of canadaO plánovaném znovuoživení Ligy spravedlnosti a přesunu týmu z Ameriky do Kanady jsme již psali. V tu chvíli ale scenárista Jeff Lemire
dost mlžil a nechtěl toho moc o plánovaném projektu prozradit. Ale nyní jednu novinku přeci jen pustil do světa: do týmu přibude zbrusu nová dospívající hrdinka.

nový domov JL
Nový domov Ligy spravedlnosti. Zdroj: dccomics.com

A ne jen tak ledajaká. Lemirova postava bude mít živoucí předobraz – a to v mladé kanadské aktivistce Shannen Koostachin, která se snažila přesvědčit federální vládu, aby znovu obnovila školu v Attawapiskat First Nation ležící v James Bay Coast. Shannen však svůj plán nedokončila, protože zemřela před třemi roky při dopravní nehodě ve věku 15 let.

Lemire už dříve avizoval, že chce do komiksu dostat něco z kanadských zvyků, atmosféry a podobně. Chce v něm odrážet i specifické části země a jedním z nich bude i James Bay Cost, o kterém řekl, že mu vizuálně nabízí mnoho motivů, se kterými může pracovat.

Nyní dodal, že Shannon možná bude jeho spirituální průvodce při vytváření nové hrdinky z Ligy spravedlnosti. First Nation označil jako zajímavou kulturu a důležitý aspekt kanadské identity, který v komiksu zkrátka musí být zmíněn.

Další podrobnosti o charakteru nepopsal, jen řekl, že by byl rád, aby jeho dospívající hrdinka odrážela rysy právě této kultury. Zatím se neví, jaké bude mít superschopnosti – Lemire se totiž chystá odjet do Ontaria a uspořádat soutěž, ve které budou studenti navrhovat své nápady na to, jakými silami by měla postava disponovat.

Justice League of Canada poodhalí část ze svých tajemství
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.