×
FANZINE.cz

Justice League of Canada poodhalí část ze svých tajemství

nový domov JL

jeff lemire:justice league of canadaO plánovaném znovuoživení Ligy spravedlnosti a přesunu týmu z Ameriky do Kanady jsme již psali. V tu chvíli ale scenárista Jeff Lemire
dost mlžil a nechtěl toho moc o plánovaném projektu prozradit. Ale nyní jednu novinku přeci jen pustil do světa: do týmu přibude zbrusu nová dospívající hrdinka.

nový domov JL
Nový domov Ligy spravedlnosti. Zdroj: dccomics.com

A ne jen tak ledajaká. Lemirova postava bude mít živoucí předobraz – a to v mladé kanadské aktivistce Shannen Koostachin, která se snažila přesvědčit federální vládu, aby znovu obnovila školu v Attawapiskat First Nation ležící v James Bay Coast. Shannen však svůj plán nedokončila, protože zemřela před třemi roky při dopravní nehodě ve věku 15 let.

Lemire už dříve avizoval, že chce do komiksu dostat něco z kanadských zvyků, atmosféry a podobně. Chce v něm odrážet i specifické části země a jedním z nich bude i James Bay Cost, o kterém řekl, že mu vizuálně nabízí mnoho motivů, se kterými může pracovat.

Nyní dodal, že Shannon možná bude jeho spirituální průvodce při vytváření nové hrdinky z Ligy spravedlnosti. First Nation označil jako zajímavou kulturu a důležitý aspekt kanadské identity, který v komiksu zkrátka musí být zmíněn.

Další podrobnosti o charakteru nepopsal, jen řekl, že by byl rád, aby jeho dospívající hrdinka odrážela rysy právě této kultury. Zatím se neví, jaké bude mít superschopnosti – Lemire se totiž chystá odjet do Ontaria a uspořádat soutěž, ve které budou studenti navrhovat své nápady na to, jakými silami by měla postava disponovat.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..