×
FANZINE.cz

Ovládejte počítač gesty. Od května to umožní pohybový senzor Leap Motion

V polovině minulého roku způsobila společnost Leap Motion malé pozdvižení. Předvedla totiž systém ovládání počítače gesty s velice jemným senzorem. Nyní se chystá, s drobným zpožděním oproti plánu, zařízení rozesílat těm, kteří si jej předobjednali.

FOTO: Leap Motion
Zařízení Leap Motion je opravdu nenápadné. Zdroj: oficiální stránky výrobce

Zařízení Leap Motion bude kompatibilní s operačními systémy Windows 7 a 8, Mac OS 10.7 a 10.8. Svým designem se však blíží k zařízením od Apple. Původně měla společnost v plánu rozesílat zařízení už na přelomu února a března tohoto roku, ale podle vyjádření ředitele Michaela Buckwalda se rozhodli dodávky pozdržet, dokud nebude plně funkční jejich appstore, Airspace. Leap Motion si můžete objednat předem za 80 dolarů. V ceně jsou zahrnuty dva USB kabely a aplikace zdarma na Airspace.

V nabídce Airspace se objeví zajímavé aplikace. Například Autodesk 123D pro 3D modelování nebo Maya od stejné firmy. Samozřejmě nebudou chybět hry známé z tabletů, a dokonce ani akční hry nebo simulátory. Aplikace v Airspace nadále přibývají a záleží jen na vývojářích, jestli upraví svůj program pro Leap Motion.

video

 

Možnosti Leap Motion jsou podle ukázkového videa téměř neomezené. A měly by být, protože cílem tohoto zařízení je nahradit myš a touchpad. Jde o první verzi, a tak se dá čekat další vývoj tohoto systému, ale už teď vyvstávají otázky ohledně funkčnosti. Senzor sice snímá detaily o velikosti hlavičky špendlíku, ale jak se vyvarovat nechtěnému gestu? Navíc firma plánuje, že by se Leap Motion mohl používat i v automobilech.

Zdroj: singularityhub.comDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..