Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Kalifornská senátorka brojí proti násilí v hrách. Chce jej regulovat

Martin Kubal

Martin Kubal

6. 4. 2013

Senátorka Dianne Feinstein za Kalifornii ve svém prohlášení spojila násilí v počítačových hrách s nedávnými případy střelby na amerických školách. 

battlefield-iv-priorita

Battlefield IV je jednou z mnoha her, ve které hrajete  za vojáky a k cíli se musíte prostřílet. Zdroj: oficiální stránky hry

Varovala herní vývojáře, že pokud nezačnou sami regulovat násilí v hrách, může jim to Kongres nařídit. Upozorňuje hlavně na to, že počítačové hry mají velmi negativní vliv na mladé lidi. Také řekla, že kdyby Sandy Hook, který zabil 27 lidí v základní škole, nehrál počítačové hry, nemusel se k takovému činu odhodlat. Hook byl podle výpovědí svědků vášnivým hráčem.

Podobný návrh na omezení násilí v hrách je známý už od roku 2011, kdy ale Nejvyšší soud uznal, že ztvárnění her je součástí svobody projevu. Nicméně to nebrání dalším senátorům a jiným úředníkům ve spojování násilí v hrách se střelbami v amerických školách.

Očima Zdeňka Krále
Rád bych také upozornil na opomíjený fakt, že Sandy Hook dýchal vzduch. Kdyby ho nedýchal, nemusel se k takovému činu odhodlat. Navrhuji regulovat dýchání vzduchu, aby znovu nedocházelo k podobným tragédiím.

Nebezpečný šílenec je nebezpečným šílencem, a nestal se jím kvůli tomu, že v „gétéáčku“ střílel po policistech. Věřte nám, víme to z vlastní zkušenosti.

Jeho čin v redakci odsuzujeme, násilí nevyhledáváme, neschvalujeme, a nikdy bychom neútočili na nevinné. Jsme slušní, snažíme se být zdvořilí a taktní, snažíme se být dobří lidé. Hrajeme hry, čteme knížky, jezdíme na kole, chodíme do přírody i do hospody s kamarády. Ve škole a v zaměstnání se snažíme být pilní a užiteční. Lidi ani zvířata nezabíjíme, majetky neničíme.

Teď, když nás omluvíte, jdeme vykrádat banky, střílet civilisty a překračovat povolenou rychlost. Kde? Jen a jen ve hře…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kalifornská senátorka brojí proti násilí v hrách. Chce jej regulovat

Hide picture