Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Kapela Hakka Muggies oslaví 10 let existence. S tajemným Pánem much

Martin Peška

Martin Peška

18. 2. 2012

FOTO: Kapela Hakka MuggiesPražská kapela Hakka Muggies, která má početnou základnu fanoušků mezi příznivci larpu, šermířů a literární fantastiky, oslaví v pátek 24. února deset let své existence v Malostranské besedě v Praze.

video
play-sharp-fill

Skupina, která se dala dohromady v roce 2002, ve své tvorbě kombinuje lidové melodie Irska, Skotska a Bretaně s rockem a občasnými odbočkami k metalu a punku. „Podílela se též na přípravě audioknihy Stín Černého hvozdu, když zhudebnila texty jednoho z hlavních hrdinů,“ připomněl autor knihy spisovatel Míla Linc a dodal: „A ve stejném duchu přistupuje i k tomuto novému projektu.“

Informace ke koncertu:
Vystoupí: Hakka Muggies, Malá Bílá vrána.
Datum: pátek 24. února, začátek od 19:00 hodin.
Místo: Malostranská beseda (Malostranské náměstí 21, Praha 1).
Vstupenky: na místě za 120 korun.

Novým projektem skupiny je kromě nového alba s několika tematicky propojenými písněmi také vydání útlého sborníčku textů a jimi inspirovaných povídek. Na projektu se podíleli také fantasy autoři Míla Linc, Jakub D. Kočí, muzikant a ilustrátor Jaromír Fumas Palme, textař a muzikant Jiří Pobuda a další začínající autoři.

„Vybrané písničky totiž tvoří dohromady celý příběh plný krve, zrady i lásky. Pestrou mozaiku osudů, kde hlavní roli hrají dva bratři, mrtvá nevěsta a tajemný Pán much máte nyní možnost poznat v ucelené podobě. Sborník pak osudy hrdinů dál rozvíjí nebo nabízí pohledy z druhé strany. Najít „pravdu“ je pak na každém čtenáři zvlášť, rozhřešení se v knížce nedočkáte,“ řekl pro FANZINE.cz Míla Linc.

Na novém albu, jehož křest proběhne na pátečním koncertu v Malostranské besedě, nechybí ani nový videoklip k písni Odpočiň, který můžete zhlédnout pod perexem tohoto příspěvku. „Autorem je Pája Junek, který je zároveň i členem kapely Malá Bílá vrána. Právě ta bude hostem během slavnostního křtu,“ doplnil Linc.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kapela Hakka Muggies oslaví 10 let existence. S tajemným Pánem much

Hide picture