Menu
FANZINE.cz
Komiks

Kapitán Amerika se chystá do zaslouženého důchodu! Jeho štít přebírá Falcon

Redakce

Redakce

1. 8. 2014

Dva komiksové hrdiny z Marvelovské stáje čekají velké změny. Z Thora bude žena a z Kapitána Ameriky černoch!

priorita Steve Epting: Captain America #3 - Smrt

Marvel se rozhodl po vlně úspěchů filmových komiksových adaptací podpořit i prodej svých tištěných superhrdinských příběhů. Proto se po prázdninách chystá rozjet hned tři velké změny.

Tou první je výměna Thora za ženskou postavu, která převezme jeho kladivo i jméno. Tou druhou je nové brnění pro Tonyho Starka alias Iron Mana. A třetí, nejvýznamnější změnou dozajista bude výměna Kapitána Ameriky.

Dosavadní nositel ikonického štítu Steve Rogers zestárne o více jak 60 let a už nebude schopen bojovat se superpadouchy. Američané se ale nemusí ničeho bát, Kapitánovo místo totiž zaujme jeho kolega Sam Wilson alias Falcon.

FOTO: Kapitán a Falcon

Kapitán Amerika s Falconem bojovali bok po boku, teď jeden odchází do důchodu
Zdroj: Paramount Pictures

O příběhy zbrusu nového Kapitána Ameriky se postará dvojice Rick Remender a Stuart Immonen. Tato dvojka se vzoru všech slušňáků věnuje už dva roky a teď dostala na starost i jeho výměnu.

Oba tvůrci na Falconovi vyzdvihují především to, že je úplně jiný než Steve, který vyrůstal ve třicátých letech. Falcon je oproti Stevovi produktem moderní doby, a tak má i jiné morální hodnoty a přístup k životu.

Přestože se Sam stane novým Kapitánem, rozhodně neodloží svá mechanická křídla. Pro zloduchy tak bude dvojitou hrozbou – na zemi i ve vzduchu. Zatím není známo, zdali se tyto změny v komiksovém universu nějakým způsobem projeví i ve filmech, ale nic není vyloučené. Ostatně ve světě, v němž se vědec naštve a promění se v zelené monstrum, je všechno možné.

Umíte si Falcona představit jako nového Kapitána Ameriku? Proč se podle vás Marvel uchýlil k tolika změnám naráz?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kapitán Amerika se chystá do zaslouženého důchodu! Jeho štít přebírá Falcon

Hide picture