Menu
FANZINE.cz
Literatura

Kapitán Báthory vyráží do světa. Tematický týden s Jurajem Červenákem

Redakce

Redakce

23. 11. 2009

juraj-cervenak-strazcove-varadinu-perexJuraje Červenáka známe všichni. Slovenskému autorovi, který má už na kontě přehršel románů a povídek, vychází na začátku letošního prosince nová, dlouho očekávaná kniha, historický román z prostředí protitureckých válek. My jsme si pro vás v souvislosti s touto událostí připravili tematický týden.

juraj-cervenak-strazcove-varadinu

Kapitán Kornelius Báthory, šermíř, rytíř a básník, už mnohokrát prokázal své vojenské kvality. Jako člověk však selhal, když po manželčině smrti zanevřel na svého syna a raději dal přednost vojenské kariéře. Dnes, kdy je Michalu Báthorymu dvanáct let, chce Kornel všechno napravit a opět se mu stát otcem. (anotace)

Za tu dobu, co Juraje Červenáka známe, se dokázal pozoruhodně vypsat a obsadit spisovateli málo oblíbenou pozici autora, který se svým psaním živí. Po několika povídkách, trilogiích Černokněžník a Bohatýr a dvojrománu Bivoj přichází na scénu nový hrdina, aby nám ukázal, zač je toho loket. Sám autor přiznává, že tahle kniha mu doposud nejvíc přirostla k srdci a mohlo by to být jeho opus magnum.

Osud však chce, aby upřímnost svého pokání prokázal velkými oběťmi a podstoupil nevídané útrapy. Michal je totiž zajat loupeživými martalovci a než se jeho otec vyléčí z těžkých zranění, stopy po chlapci pohltí Osmanská říše. Skončil v otroctví, nebo v některém z janičářských výcvikových táborů? Je jen jediný člověk, který ví, kam přesně Michala zavlekli. A ten se právě připojil k turecké invazi do Sedmihradska. Kornel se vydává na cestu k transylvánské pevnosti Varadín, proti níž už táhne obrovská přesila Turků… (anotace)

V souvislosti s vydáním nové knihy u nakladatelství Brokilon jsme si pro vás připravili celý tematický týden s Jurajem Červenákem. Dnes vychází recenze na Ocelové žezlo, první díl trilogie Bohatýr, která bude následována ve středu Dračí carevnou. V pátek se Lukáš Vaníček podívá na oba Bivoje, o den dříve vyjde autorův profil. A jako dvě perličky jsme si pro vás připravili na zítřek soutěž o Strážce Varadínu a na neděli exkluzivní rozhovor s autorem. Máte se na co těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kapitán Báthory vyráží do světa. Tematický týden s Jurajem Červenákem

Hide picture