Menu
FANZINE.cz
Deskové a karetní hry

Kde se střetává Vetřelec s Predátorem? V šachách

Petra Vlková

Petra Vlková

15. 2. 2012

Tradiční logická hra šachy dostala již mnoho podob. Taková mramorová deska a věrohodné figurky nadchnou nejednoho hráče, ale pro fandu sci-fi je tu něco speciálního. Partička Vetřelce a Predátora.

Připravená šachová partička Vetřelce s Predátorem.. zdroj: geektyrant.com

Bílé figurky proti černým? Zde spíše oslizlé proti rozšklebeným. Nestvůry známé z filmů, jež by někdo těžko hledal na plátně společně. Kdo ví, třeba se tohoto nápadu filmaři v budoucnu ujmou, do té doby však mohou čerpat inspiraci u fanouška s přezdívkou Joker-Laugh.

Armáda Predátorů připravená k boji v logice

Ten na zakázku vytvořil s oběma druhy příšer šachy. Co různá funkce figurky, to různý typ Vetřelce na straně jedné a Predátora na straně druhé. Mnoho lidí by tento originální sci-fi set doma neuvítalo, ale i ti, jimž podobná tematika vůbec nic neříká, nemohou popřít velký um tvůrce. Každého nutně na první pohled zaujme věrohodnost figurek, viditelná preciznost jejich zpracování a smysl pro nejmenší detaily.

Zástup věrných kopií pravého filmového Vetřelce.

Samotnou hrací deskou by v tomto případě nepohrdl ani nejeden sci-fi odpůrce. Vyvýšené stříbrně-černé pole působí krásně a honosně. Pokud by se autor rozhodl ve výrobě šachových her podnikat, nepochybně by se uživil.

Kdo má větší šanci na vítězství? 

Prozatím se šachová bitva mezi Vetřelcem a Predátorem nabízí pouze na odiv, nikoli k prodeji. Docela škoda, že?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kde se střetává Vetřelec s Predátorem? V šachách

Hide picture