Menu
FANZINE.cz
Komiks

Keltové, pozvedněte své číše! Sláine Mac Roth slaví 30. výročí

Jan Šuška

Jan Šuška

7. 11. 2013

Simon Bisley: SláineKeltská legenda a bijec Sláine Mac Roth oslavuje své 30. výročí. Na jeho počest vydává magazín 2000 AD zbrusu novou limitovanou edici.

Ukázka z připravované knihy Sláiné: Book of Scars. Zdroj: www.2000adonline.com

Ukázka z připravované knihy Sláine: Book of Scars. Zdroj: www.2000adonline.com

Připijme si na oslavu keltského barbara!  Dnes bude totiž vydána speciální sto devadesáti dvou stránková edice Sláine: Book of Scars. Bude zastoupena scenáristou Patem Millsem a po vizuální stránce na ní budou spolupracovat známí výtvarníci Simon Bisley, Glenn Fabry, Mick McMahan a Clint Langley.

Kniha má charakter sbírky a bude zobrazovat postupný vývoj postavy v nejznámějších příbězích a přiblíží většinu klíčových okamžiků v životě hrdiny. Vrátí se například k událostem Rohatého boha a do země Young.

Díky mezinárodnímu věhlasu známé legendární postavy se Sláine těší velké poptávce v kruzích komiksových fanoušků. Kromě úžasných rarit, které jsou součástí knihy, v ní čtenáři mohou najít náčrtky, obálky a doslov Grahama Linehana.

Rohatý bůh Sláine debutoval v roce 1983 a pomohl tak zpopularizovat plně malované komiksy. Nyní jeho největší dobrodružství mohou čtenáři najít v jediné knize Sláine: Book of Scars.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Keltové, pozvedněte své číše! Sláine Mac Roth slaví 30. výročí

Hide picture