Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Kingova sága ožívá do podoby filmu. Připojte se k výpravě za Temnou věží

Matouš Márai

Matouš Márai

20. 3. 2012

FOTO: Stephen KingAlvin Goldsman, Ron Howard a Brian Grazer odkládali Temnou věž příliš dlouho. Nyní se ale věci konečně daly do pohybu. Hlavní roli pravděpodobně obsadí Javier Barden.

FOTO: Stephen King
Král hororu opět filmuje, Zdroj: www.CoJeCo.cz

Spisovatel Stephen King je znám především pro své hororové knihy a povídky a jejich filmové adaptace. Mnoho čtenářů, diváků však netuší, že jeho srdcovou záležitostí je právě sedmidílná série Temná věž.

Nad tvorbou prvního dílu s názvem Pistolník, jak jej známe dnes pojmenovaného jako Pistolník, strávil 40 let. Série byla ukončena poslední knihou Temná věž z roku 2004. Ačkoliv se příběh uzavřel, King se stále k Věži vrací s dalšími povídkami. Letos by se měl objevit další – Temná věž: Vítr vanoucí klíčovou dírkou.

V hlavní roli Rolanda bychom měli vidět Javiera Bardema. Známý je z několika romantických filmů, hlavně však z úspěšného snímku Tahle země není pro starý. Zkušenosti s divokým západem mu nechybí a jeho tvář je v roli Pistolníka představitelná.

Kniha popisuje putování Rolanda, posledního pistolníka z dob, než se svět hnul. Mystická země Rolandova světa až mrazivě připomíná naší. Prostředí je kombinací postapokalyptické pustiny a divokého západu Ameriky konce 19. století.

Místy se objevují pozůstatky civilizace Velkých starých a hrdinové naráží na atomová čerpadla nebo umělou inteligenci. Ve světě už nezůstal nikdo, kdo by mohl dávné stroje opravit nebo používat. Jedinou možností, jak napravit rozpadající se svět je ukryto v hlubinách Temné věže. Roland se vydává na dlouhou cestu, doslova přes mrtvoly.

Zfilmované povídky Stephena Kinga. Hororová show, která nás vyděsí k smrti

Filmová adaptace bude zahrnovat tři filmy, navázané dvojicí minisérií, jež poběží v televizi. Projekt se dal znovu do pohybu, díky změně producentského studia. Původně Temná věž měla startovat pod vlajkou Universal. Ten však dal ruce pryč v momentu, kdy vedoucí studia uviděli požadovanou částku na rozpočet. Nyní projekt přebírá Warner Bros.

Konkrétní datum pro zahájení projektu zatím stanoveno není. Natáčení bychom se mohli dočkat začátkem příštího roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kingova sága ožívá do podoby filmu. Připojte se k výpravě za Temnou věží

Hide picture