Menu
FANZINE.cz
Technologie

King’s Bounty: The Legend. Svět magického dobrodružství

Redakce

Redakce

24. 3. 2010

King's-bountyPrvní díl tahové RPG vás zavede to tajuplného světa plného magie a dobrodružství. Potkáte zde mimo orků a mnohé další havěti také draky (nesmí chybět v žádné pohádce) nebo mluvící žabáky a krásné princezny. Nic víc si od pohádky přát ani nemůžete, tady je ale vše obaleno skvělým, u kterého vás nečeká ani jediná sekunda nudy.

King's Bounty - Hlavní hrdina

Hlavní hrdina

Hra vás provede příběhem malého království, které se díky nadanému hledači pokladů dokáže ze svých problémů dostat. Při plnění příběhové linie potkáte bezpočet lidí, trpaslíků, elfů a draků. Příběh hry vás uvádí jako mladého a nezkušeného hledače pokladů a otvírá vám svět plný dobrodružství. Můžete se vrhnout po cestě dané hlavním příběhem, ale přijdete tak o plno zábavy a bonusů.

Na začátku máte možnost vybrat si jeden ze tří charakterů – válečníka, paladina nebo mága. Každá postava má své vlastnosti a soustředí se na jiný styl boje. Samozřejmě neplatí, že pokud si zvolíte bojovníka, nebudete ihned schopni používat kouzla. Jen budete mít méně many a magie pro vás bude náročnější.

Souboje jsou vždy napínavé

Souboje jsou vždy napínavé

Nejčastějším způsobem,  jak ovlivnit souboj, je právě používání magie. Ta  ovlivňuje celý průběh hry a často můžete i zvrátit boj jedním dobře mířeným kouzlem. Jednotliví vojáci mají samozřejmě své speciální schopnosti, které jím dovolují své protivníky pořádně potrápit. Pomocí kouzel můžete tyto schopnosti obnovovat nebo dokonce i nějaké přidat.

Bitva mezi vámi a protivníkem se odehrává na malém bojišti, stejně jako ve všech ostatních tahových RPG. Do hry vám občas skáče vnější činitel jako například magický předmět, který škodí vám, ale i nepříteli. Bohužel hra má dvě malé chybky. V prvé řadě nemožnost vyhnout se soubojům neboli hra vás doslova nutí podstoupit souboj a nenabízí vám žádnou jinou možnost (krom útěku). Pokud tedy nebojujete s příběhovou postavou, u které máte možnost použít správný sled slov a vyhnout se tak souboji. Druhá nepříjemná skutečnost nastane, když se rozhodnete zaútočit, neboť až do zahájení samotného boje neznáte protivníkův level. Často se mi stávalo, že jsem z bitev prchal jen kvůli tomu, že protivník byl o pár úrovní výše.

Při dialogu s postavou nejednou narazíte na zachraňování princezny nebo nemocné manželky, z nichž některé si dokonce můžete pustit k tělu a tím získat manželku, která vám bude hojně plodit děti. Jen škoda těch chabých dialogů, které mohli vývojáři dovést do větší hloubky a tím ještě více zlepšit herní zážitek.

Během své pouti narazíte na různá stvoření

Během své pouti narazíte na různá stvoření

Mystický svět hry King’s Bounty, který je rozdělen na několik ostrovů, mezi kterými se budete pohybovat pomocí lodí a na samotných ostrovech zase na koni, je ohromný a postupně se vám otevírá s tím, jak odhalujete hlavní příběhovou linii. Celkový pohyb po jednotlivých ostrovech vám zlehčuje kůň, váš věrný společník. Doprava je vcelku jednoduchá a brzy si na první ostrov zvyknete. Dopomáhá mapa, která se odkrývá a odhaluje jednotlivá místa na mapě, která vám dosud byla zahalena šednou mlhou a efektivně vám ukazuje, kde jste co objevili nebo kterou oblast jste navštívili. Při získávání úkolů si brzy všimnete, že jsou velice rozmanité a mnoho z nich oplývá pořádnými nápady. Co je na úkolech ale opravdu skvělé, je vtipnost, se kterou jsou podávány.

Po grafické stránce je King‘s Bounty překrásná. Odhaluje zelené lesy plné života, sněhem pokryté hory, kde sídlí trpaslíci… Podíváte se také do mrtvého světa, kde je vše zničené a temné, a naopak u elfů najdete kouzelný les  s mystickými bytostmi.

Vše je laděno do komiksové grafiky , která hru ještě víc přibližuje pohádce. Efekty při bojích vás nejednou překvapí. Hudba dolaďuje pocit z pohádkovosti, který by už tak byl dokonalý, ovšem díky hudbě se posune o další úroveň výš. Po zvukové stránce hra opravdu nemá chybu, jen je velká škoda, že autoři ji nedoplnili dabingem. Hra má skvělý soundtrack, ale vzhledem k tomu, že hraje pořád, tak se brzy ohraje.

Hra přes krásnou grafiku není nijak náročná na hardware a zahrajete si ji na průměrné sestavě. Efekty jsou kouzelné a i přesto hra není skoro vůbec náročná. King’s Bounty je  plná kouzel, draků a princezen. Pohádkové vyprávění je v této ruské tahové RPG podáváno s mistrovskou přesností. Vše je pojato opravdu vtipně, jen škoda dabingu. Super hra pro milovníky pohádek a RPG, která nemá snad čím zklamat. Po dohrání rozhodně stojí za to vyzkoušet i pokračování s názvem King’s Bounty: Armored Princess.

Název: King’s Bounty: The Legend
Výrobce: Katauri Interactive
Vydavatel: 1C
Multiplayer: ne
Doba hraní: 20 dní
Doporučená cena: 600 Kč

Hodnocení: **** (70%)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

King’s Bounty: The Legend. Svět magického dobrodružství

Hide picture