Menu
FANZINE.cz
Technologie

Klasické, chytré nebo sportovní. Jak vybrat ty nejlepší dětské hodinky?

Hodinky už dávno neslouží jen jako ukazatel času. Představují také módní doplněk a v mnoha případech i užitečnou vychytávku pro sdílení polohy nebo monitorování fyzické aktivity. Všechny tyto funkce navíc nabízejí nejen hodinky pro dospělé, ale i hodinky pro děti. Vybíráte zrovna hodinky pro svého potomka nebo třeba mladšího sourozence? Podívejte se, jaké jsou možnosti.

Chytré dětské hodinky

Chytré hodinky jsou hitem posledních let. Umožňují přijímat zprávy i telefonovat, což může být výhodné pro rodiče, jejichž dítě zatím nevlastní mobilní telefon. Přehled o tom, kde se dítě právě nachází, lze mít díky GPS trackeru. Hodinky stačí spárovat s telefonem a aktuální polohu si poté jednoduše zobrazit v aplikaci. Některé dětské chytré hodinky v sobě skrývají dokonce i hry nebo tlačítko SOS, po jehož stisknutí samy zavolají na vybraná telefonní čísla.

Platí, že hodinky pro dítě by měly být především odolné, což je třeba brát v potaz při výběru vhodného modelu. Rovněž je nutné počítat s tím, že aby bylo možné využívat všechny chytré funkce, musí být součástí hodinek také SIM karta s mobilními daty. Dalším důležitým parametrem, na který se při výběru musíme zaměřit, je životnost baterie.

Analogové a digitální dětské hodinky

Klasické dětské hodinky, jejichž jedinou funkcí je zobrazování času. Na rozdíl od chytrých hodinek nedisponují žádnými zvláštními funkcemi, a tak je děti, zejména ty hodně malé, mohou považovat za nudné.

Na druhou stranu jsou dostupné v různých zábavných designech, které ocení i ti nejmenší. Je vaše dítě příznivcem Disney postaviček nebo třeba Tlapkové patroly? Pak mohou být analogové nebo digitální hodinky tou správnou volbou.

Sportovní dětské hodinky

Dětské sportovní hodinky nejenže ukazují čas, ale také fungují jako digitální krokoměr či monitor celkové denní fyzické aktivity a spánku. Rodiče si tak mohou jednoduše zobrazit, zda je dítě dostatečně aktivní či zda přehnaně neponocuje.

Sportovní hodinky pro děti mohou mít i řadu dalších funkcí, které se liší model od modelu. Na některých je například možné hrát hry, které dítě podněcují k pohybu, jiné podporují sdílení polohy, stejně jako je tomu v případě chytrých hodinek. Sportovní hodinky jsou ideální jak pro malé sportovce, tak pro děti, které by se naopak měly hýbat více. Při výběru vhodného modelu bychom se měli zaměřit především na odolnost vůči prachu a vodě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Klasické, chytré nebo sportovní. Jak vybrat ty nejlepší dětské hodinky?

Hide picture