Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Klasické dámské kalhoty, do kterých se vyplatí investovat

Některé ženy klasické dámské kalhoty nosí téměř denně, jiné je vytáhnou jednou za čas při formální příležitosti. Ať tak nebo onak, potřebujeme, aby takové kalhoty byly pohodlné, reprezentativní a v ideálním případě zároveň vypadaly stylově. Kalhoty dámské v klasickém stylu totiž rozhodně nemusí vytvářet jen nudný outfit. Jak toho ale docílit?

Materiál je alfou a omegou

Ať už hledáte upnuté nebo zvonové nohavice a vzorované nebo jednobarevné styly, v každém případě by vám měly kalhoty perfektně padnout. Kromě toho, že vám budou více slušet, se v nich budete cítit mnohem příjemněji. A to je rozhodně prvek, do kterého se vyplatí investovat.

Vybírejte proto z kvalitních, prodyšných a ideálně strečových materiálů. Naše postava se během roku mnohdy mění. A pokud vyberete kalhoty z kvalitního a pružného materiálu, povánoční kila se v nich snadno ztratí.

Vzor? Ano, ale opatrně

Dnešní móda přeje různým kombinacím a nezáleží na tom, zda spolu sladíte různé barvy nebo dokonce styly. Pokud ale potřebujete kalhoty pro reprezentativní účely, pak je vhodné držet se trochu při zemi a volit neutrální tóny.

Jestli vás ale strohé kousky příliš nelákají, pak vás mohou uspokojit proužkované nebo kárované vzory, které dokáží jednobarevnost rozbít.

Co se ale týče barevnosti, méně je zde více.

Jděte spíše po tmavších a chladnějších barvách, jako je černá, šedá či tmavě modrá. Vynahradit si to můžete světlým vrškem, který by měl být střídmější. Volte jednobarevné halenky ozvláštněné třeba neobvyklým střihem, volánky nebo zajímavými knoflíky. 

Černá je trefou… no, do černého

S černou barvou sladíte cokoli. Jednobarevné blůzy, květinové motivy, výraznější vzory… k černým kalhotám zkrátka můžete obléci téměř vše.

Nemusí to znamenat, že samotné kalhoty dámské budou vypadat nudně. Vybírat můžete z různých střihů, například upnutých, volných i zvonových nohavic. Kalhoty mohou být ozvláštněny neobvyklými kapsami, zvýrazněným pasem nebo ozdobnými knoflíky.

Samozřejmě platí, že čím jednodušší styl zvolíte, tím více se pak budete moci vyřádit u horní poloviny vašeho outfitu.

Jednobarevná varianta otevírá zajímavé možnosti

Ani kalhoty jiných barev nelze úplně smést ze stolu. Nebesky modrá, lila, hořčicová či tmavě zelená jsou barvy, které mohou vytvořit skvělý outfit vhodný pro různé příležitosti.

V případě, že půjde o jednobarevné varianty, máte dostatečný prostor pro výběr vzorovaného vršku. Ten samozřejmě musí ladit a neměl by být nijak extravagantní, aby nerozbil reprezentativní dojem vašeho outfitu.

Vždy záleží také na zvolených doplňcích. Vše je třeba pečlivě vyvážit, a pokud bude jeden z vašich kousků výraznější, bude třeba jej zjemnit třeba nenápadným páskem. Pokud ale zvolíte tmavší a nenápadný styl, pak je dobré jej zpestřit výraznější kabelkou či šperkem.

Vždy ale platí, že byste se při nákupu měly zamýšlet nad kvalitou a pohodlím kalhot klasického střihu, stejně tak jako nad tím, s čím vším ze svého šatníku je můžete sladit. Protože kalhoty pohozené vzadu ve skříni rozhodně nejsou výhodnou investicí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Klasické dámské kalhoty, do kterých se vyplatí investovat

Hide picture