Menu
FANZINE.cz
Literatura

Klidné a pohodlné čtení. Vyberte si na to netradiční kusy nábytku

Někdy není nad to, strávit nedělní odpoledne u pěkné knížky. Někdo se u toho rád zabalí do deky a posedí na pohodlném křesle, jiný s knížkou a čajem rovnou zaleze do postele.

 

Velký sedací pytel s podnožkou, Zdroj: Galera.cz

Velký sedací pytel s podnožkou, Zdroj: Galera.cz

Existují ale i méně tradiční kusy nábytku, které jsou ke klidnému a pohodlnému čtení jako dělané – velké sedací pytle a vaky.

Přizpůsobí se vašim potřebám

Jejich hlavní výhodou je, že jsou vyplněny speciálními polystyrenovými kuličkami. Díky tomu se nestane, že by vás po chvíli začala ze sezení bolet záda, jak se to stává na křeslech. Pohodlné sedací vaky i pytle se totiž dokonale přizpůsobí vašemu tělu a můžete si je vytvarovat podle potřeby. Nabízejí tak nejen pohodlné, ale zároveň i ergonomické posezení.

Pro milovníky sportu jsou na trhu k dostání speciální kvalitní míče na sezení. Jak název napovídá, jejich tvar i vzhled připomíná míč – a to míče určené k nejrůznějším sportům, mimo jiné existují sedací míče fotbalové, basketbalové i volejbalové.

Hodí se nejen při čtení

Tyto netradiční kusy nábytku samozřejmě využijete i v jiných chvílích než u čtení. Velmi příjemně si v nich posedíte i u sportovního přenosu či nějakého pěkného filmu. Sedací vaky a pytle jsou velmi praktické také v případě, že vám přijde návštěva, snadno je totiž kamkoli přemístíte, jak jen budete potřebovat.

V poslední době se vaky a pytle na sezení stávají populárním interiérovým doplňkem. Vyrábějí se v celé řadě designů, barev, tvarů i materiálů, takže není problém vybrat takový, který do vašeho obývacího pokoje či ložnice dobře zapadne. Na trhu jsou i sedací pytle pro děti – jsou menší a zdobí je dětské motivy – třeba obrázky dětských hrdinů či zvířátek.

Na rozdíl od většiny tradičního nábytku navíc můžete sedací pytle a vaky využít i v přírodě. Třeba u táboráku vám nahradí sezení na klasické dece na studené zemi. Jistě je oceníte i v případě, že se vydáte kempovat a děsíte se, že po noci ve stanu se kvůli zablokované páteři a zatuhlým šíjovým svalům nebudete moci ani pohnout.

Pozor na nekvalitní výrobce

Vaky a pytle na sezení se v současné době těší obrovské oblibě. Díky tomu je na trhu obrovská nabídka, zároveň se ale objevila spousta podvodníků či výrobců, kteří prodávají nekvalitní produkty. Využívají levné materiály, vaky a pytle nejsou kvalitně zpracovány a může se stát, že za pár měsíců se vám doslova rozsypou pod rukama.

Nevybírejte jen podle ceny – ta nemusí být směrodatná. Ani vysoká cena vám totiž nezaručí opravdovou kvalitu. Zároveň u některých zodpovědných prodejců můžete zakoupit kvalitní výrobek za nižší cenu. Spíše se podívejte, jak na vás vybraný sedací vak či pytel působí celkově – zda je správně sešitý a je z dobrého a snadno omyvatelného materiálu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Klidné a pohodlné čtení. Vyberte si na to netradiční kusy nábytku

Hide picture