Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Splatter kniha A bude hůř – Bojíte se?

Redakce

Redakce

30. 10. 2010

Moudrý, Pocha - A bude hůřUž vás unavují takzvané hororové povídky, které spíše připomínají parodii než cokoli, u čeho byste se měli bát? To ale rozhodně není případ knihy A bude hůř. Sbírka šesti povídek dvou autorů s nepříliš známými jmény zaručeně nebude nutit ke smíchu.

A bude hůř je sbírka šesti hororových povídek dvou u nás poněkud neznámých autorů. V jedné z nich se seznámíme s šikanovaným chlapcem, který jednou dostane opravdu nezvyklého domácího mazlíčka. V další zjistíme, jestli je lepší smrt nebo šílenství, a v jiné povídce, jestli po celosvětové apokalypse zbudou na Zemi alespoň malé zbytky lidskosti.

O mnoha autorech se dá říct, že nikdy doopravdy nepochopili význam slova horor. Nebo už jsme tak otrlí, že nás máloco doopravdy vyděsí? Martin Moudrý a Mark E. Pocha jsou si svým dílem ovšem natolik jistí, že čtenářům vzkazují, ať si pak nestěžují, že je nevarovali. A bude hůř je označováno jako soubor splatterových povídek. Pojmem splatter nazýváme druh hororu, u kterého je hlavním rysem naturalistické a někdy až nechutné podání určitých scén. Klíčovými se tu stávají hektolitry krve a někdy i velké množství zapáchajících vnitřností.

Jestli je opravdu potřeba na knihu dávat varování a autoři dostojí slibům o děsivém hororu se dozvíme začátkem prosince – to totiž kniha A bude hůř vychází u slovenského nezávislého nakladatelství (ale nebojte, bude celá v češtině).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Splatter kniha A bude hůř – Bojíte se?

Hide picture