Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Kniha Ať vejde ten pravý. Levý musí zůstat venku

Redakce

Redakce

7. 11. 2010

Stmívání, fenomén dnešní doby. Romance dvou teenagerů okupujících rozdílné příčky potravního řetězce uchvátila miliony lidí po celém světě. Ale je láska člověka k někomu, kdo ho může potenciálně zabít, romantická? Nebo spíše děsivá? Stejnému tématu se věnuje i kniha Johna A. Lindqvista, Ať vejde ten pravý.

Děj románu Ať vejde ten pravý se odehrává v roce 1981 na stockholmském předměstí. Objevuje se mrtvola chlapce, kterého vrah nechal vykrvácet. Celý případ zavání prvky rituální vraždy. Na předměstí se šíří strach, ale hlavního hrdiny, dvanáctiletého Oskara, se to moc netýká. Šikanují ho totiž spolužáci, což je pro něj pochopitelně mnohem větší problém. Zvrat v jeho životě nastane, když se do sousedního bytu přistěhuje dívka Eli. Je to podivínka, která vychází ven jen v noci, pořád má hlad a nepřejde přes práh bez výslovného pozvání, ale Oskar se s ní i přesto spřátelí a postupně se mezi nimi vytváří silné pouto.

Horor o poněkud netradiční upírské lásce vyvolal ve Švédsku senzaci, která se lavinově řítila i do ostatních zemí. Ať vejde ten pravý Johna A. Lindqvista zatím vyšel v jedenácti zemích a v roce 2008 byl podle něj ve Švédsku natočen i film, pro který se právě připravuje americká adaptace s názvem Let Me In. U nás tato kniha právě vychází v nakladatelství Argo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kniha Ať vejde ten pravý. Levý musí zůstat venku

Hide picture