Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Kniha Krvavá čest. Šest českých fantasy autorů navštíví vrcholný středověk

Jan Nohovec

Jan Nohovec

22. 11. 2012

Ondřej Jireš: Krvavá čest (perex)Jméno editora Ondřeje Jireše se neobjevuje často, ale když se tak jednou stane, už to stojí za to. V roce 2009 mu vyšlo Memento mori, podařená antologie fantasy z přelomu středověku a renesance, a nyní se Jireš vrací, aby na svůj úspěch navázal knihou Krvavá čest.

Ondřej Jireš: Krvavá čest (perex)

Martin D. Antonín představí svou vizi křižáckých tažení. Autor: Jan Doležálek

„Vrcholný středověk se nesl ve znamení náboženských a světských válek, morových epidemií a dalších pohrom biblických rozměrů. V této temné době byli nositeli rytířských cností spíše lapkové a chudina, než rytíři hájící vlastní zájmy,“ představuje anotace prostředí a dobu, ve které se bude odehrávat celá kniha.

Ondřej Jireš: Krvavá čest (obálka)V druhém svazku cyklu antologií Fantastická historie se představí se svými povídkami Leonard Medek, Pavel Renčín nebo Alexandra Pavelková, všichni s texty plnými hororu i dobrodružství, akce i poetiky. Velký zážitek slibuje novela ironického Martina D. Antonína z prostředí templářských tažení na Blízký východ, kterou se inspirovala i obálka Jana Doležálka.

Celá kniha bude mít téměř 370 stran a vychází v  listopadu. Krvavá čest navíc obsahuje i řadu ilustrací od Dana Černého, z nichž část lze najít na facebookové stránce Antologie…

Ondřej Jireš se navíc se svými ambiciózními počiny neodmlčí nadlouho, protože hned na počátku nového roku mu vychází druhé vydání vyprodané antologie Písně temných věků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kniha Krvavá čest. Šest českých fantasy autorů navštíví vrcholný středověk

Hide picture