Menu
FANZINE.cz
Literatura

Knižní fantasy novinky v červenci – Patricia Briggs i Jiří Pavlovský

Olga Buriánková

Olga Buriánková

1. 8. 2017

Léto je v plném proudu a teploty se šplhají do závratných výšin. Ale i když je tohle období považováno za okurkovou sezonu, také v červenci mile překvapila některá nakladatelství novými fantasy knihami.

Jiří Pavlovský: Kladivo na čaroděje 12 – Poslední stadium

jiri-pavlovsky-kladivo-na carodeje-12-posledni-stadium

Zdroj: knižní obálka.

Magie umírá. Veškeré způsoby, jak ji zachránit, přišly vniveč. Teď už zbývá jen jedna možnost. Spolehlivá, snadná a jistá. Bohužel však obnáší vyhlazení téměř celého lidstva. Ovšem – co by člověk pro trochu magie neudělal…

Parta Felixe Jonáše však má své – krajní – meze, a tohle je už přece jen kapku přes čáru. A tak se, jak jinak, ocitne v přední linii konfliktu přímo globálního. Stojí mezi všemocnými mágy a zhmotněním všepožírající smrti. Finální díl první sezony příběhů ze světa městské fantasy. Nastává Poslední stadium Kladiva na čaroděje!

Vydalo nakladatelství Epocha 15. července 2017.              

Patricia Briggs: Mercedes Thompsonová 10 – Dlouhé ticho

Patricia Briggs - Mercedes Thompson 10 - Dlouhé ticho

Zdroj: knižní obálka.

V románech o Mercy Thompsonové, které se dostaly na první příčku seznamu bestsellerů New York Times, našla kojotí měňavkyně své místo ve vlkodlačí smečce. Když je však Mercyino pouto s jejím druhem a smečkou zlomeno, zjistí, co doopravdy znamená být sama…

Poté, co je Mercy napadena a unesena ze svého teritoria, se ocitne ve spárech nejmocnějšího upíra na světě, který ji chce použít jako zbraň proti vlkodlačímu alfovi Adamovi a vládkyni upírů v Tri-Cities. Mercy se podaří uprchnout v kojotí podobě, ocitne se však jak bez peněz, tak bez šatů sama v srdci Evropy…

Mercy, která nemůže kontaktovat Adama ani zbytek smečky, musí získat spojence a bojovat s nepřáteli a také si ujasnit, kdo je vlastně kdo. Znovu se probouzí starověké síly a Mercy musí jednat co nejchytřeji, aby nevyvolala válku jak mezi upíry a vlkodlaky, tak mezi vlkodlaky navzájem. A v srdci starodávného města Prahy se začínají zjevovat staří duchové…

Vydalo nakladatelství Fantom Print 18. července 2017.

Erin Watt: Royalové 2 – Prokletý princ

Erin Watt - Royalové 2 - Prokletý princ

Zdroj: knižní obálka.

Reed Royal má vše, co by si mohl přát: vzhled, postavení, peníze. Dívky na elitní akademii Astor Park stojí frontu, aby si s ním mohly vyrazit, a kluci mu závidí, jenže Reedovi nikdy nezáleželo na nikom jiném než jeho rodině – dokud mu do života nevstoupila Ella Harperová. To, co začalo spalující nenávistí a plánem, jak nové otcově chráněnce udělat ze života peklo, se brzy změní v něco silnějšího.

Chce ji mít nablízku a zajistit jí bezpečí. Když ji však Reed jedinou hloupou chybou odežene a uvrhne tím rodinu Royalů do chaosu, začne se mu život rozpadat pod rukama. Ella ho už nechce. Tvrdí, že jeden druhého jen ničí. Možná má pravdu. Tajemství. Zrada. Nepřátelé. Nic podobného Reed dosud nepoznal, a pokud chce získat svou princeznu zpět, musí dokázat, že jí za to stojí.

Vydalo nakladatelství Baronet 26. července 2017.

Sborník: Žoldnéři fantasie 8 – Odvrácená strana světa 

Sborník - Žoldnéři fantasie 8 - Odvrácená strana světa

Zdroj: knižní obálka.

V osmých Žoldnéřích v pořadí se objevují jména již známá: Věra Mertlíková, Pavel Fritz, Karel Doležal, Kristýna Sněgoňová; i nováčci, již se snad proslaví v příštích letech. Jako hosta jsme získali Miroslava Žambocha, který speciálně pro náš sborník sepsal dystopickou novelu Odvrácená strana světa.

Žamboch je v plné tvůrčí síle a jeho postapo, to je teprve síla! Ve sborníku z odvrácené strany světa objevíte, co je „za zrcadlem“ reality dnešní, i fantasy realit.

Vydalo nakladatelství Straky na vrbě 31. července 2017.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Knižní fantasy novinky v červenci – Patricia Briggs i Jiří Pavlovský

Hide picture