Menu
FANZINE.cz
audioknihy

Knižní fantasy novinky duben – Harry Potter i Kroniky železného druida

Olga Buriánková

Olga Buriánková

31. 5. 2022

Aprílové počasí si během dubna se čtenáři fantastiky pohrávalo dokonale. Tuzemská vydavatelství tak krutá naštěstí nebyla a zahrnula milovníky fantasy novými svazky z per ověřených žánrových klasiků i milými překvapeními od jejich kolegů nováčků.

Anthony Ryan: Černá píseň

Anthony Ryan: Černá píseňPoté, co Kehlbrand Reyerik přezdívaný Temný rytíř se svou hordou fanatických válečníků zpustošil Ctihodné království, pokračuje ve svém krvavém tažení na Dálný západ. Kupecká království padají jedno po druhém do rukou nemilosrdného válečníka, který o sobě tvrdí, že je vtělený bůh. Dokáže jej vůbec ještě někdo zastavit?

Jedině snad Vélin Al Sorna, udatný bojovník ze Severních provincií vychovaný Šestým řádem, který opět získal svůj dar – jenže jeho nová píseň je černá, plná nenávisti a žíznící po krvi. A tak zatímco se kolem něho a jeho přátel během cesty vedoucí dál a dál na jih pomalu formuje armáda Kehlbrandových odpůrců, Vélin hledá lék, který by zkrotil netvora číhajícího v jeho nitru.

Jejich putování je zavede do tajemného Chrámu kopí, na nejedno bitevní pole i mezi piráty. Přímý střet s Temným rytířem však nemohou oddalovat donekonečna, a nakonec tak dojde na závěrečný souboj mezi tygrem a vlkem… Dokáže zastavit zlovolného dobyvatele, aniž by sám zaujal jeho místo? Druhá část dilogie, v níž Anthony Ryan vylíčil další osudy Vélina Al Sorna, hlavního hrdiny úspěšné fantasy série Stín krkavce.

„Těžko byste ve Volání vlka našli stránku, kde by se něco nestalo. A Černá píseň pokračuje ve stejném duchu.“ – Boris Hokr, Pevnost

„Autorův styl se opět vyznačuje neuvěřitelnou přesností a elegancí, která dovoluje čtenářům živě si představit jeho románový svět.“ – Lashaan Balasingam, Bookidote.com

Audiokniha.

Vydalo nakladatelství OneHotBook 4. dubna 2022.

Ava Reidová: The Wolf and the WoodsmanAva Reidová: The Wolf and the Woodsman

A dark, evocative and unforgettable fantasy debut steeped in Hungarian history and Jewish mythology, perfect for fans of Naomi Novik and Katherine Arden.’Rooted in history and myth, The Wolf and the Woodsman is a stunning debut . . . It will twine like a dark forest around your heart.‘ Samantha Shannon, Sunday Times bestselling author of The Priory of the Orange TreeA spirited outcast.

A disgraced prince.A world where monsters roam free.In her forest-veiled pagan village, Évike is the only woman without power. So when soldiers from the Holy Order of Woodsmen arrive to claim a girl for their king’s blood sacrifice, the villagers only have one person to offer up.But when they are attacked en-route to the capital, and everyone but Évike and a lone Woodsman are slaughtered, they have no choice but to rely on each other.

Except he’s no ordinary Woodsman – he’s the disgraced prince, Gáspár Bárány, whose father needs pagan magic to consolidate his power.As they travel from the bitter northern tundra to the smog-choked capital, they form a tenuous pact that slowly turns their loathing turns to affection. But trust is easily betrayed, and as Évike discovers her own hidden magic, she and Gaspar must decide where their loyalties really lie . . .

Vydalo nakladatelství Penguin Books 5. dubna 2022.

Karel Doležal: Zjevy kosmické, řevy pozemské

Karel Doležal: Zjevy kosmické, řevy pozemskéRock’n’rollem k záchraně planety Země! Prastaří bohové znali velké tajemství. Nacisti se ho skoro domákli. Dnešní tvorové z něj však znají jen střípky. Mají zlatá gramofonová deska, prvohorní zkameněliny a ztracený cestovatel z jiného světa něco společného? A co jsou zač tajemné bytosti cestující pražským metrem? Honem! Vesmírní slizáci se blíží! Vše to začalo jednou pekelně dobrou melodií…

Vydalo nakladatelství Straky na vrbě 6. dubna 2022.

John Flanagan: Hraničářův učeň 16 – Útěk z FalaiseJohn Flanagan: Hraničářův učeň 16 - Útěk z Falaise

Další příběh o hraničáři Willovi a jeho přátelích z království Araluen Když jejich plán na záchranu galického prince strašlivě selže, Will Dohoda a jeho učeňka Maddie jsou uvězněni na hradě Falaise. Nebezpečný baron Lassigny má v úmyslu držet je i prince za každou cenu v zajetí, ale Will a Maddie jsou odhodláni uprchnout a pokusit se zachránit prince ještě jednou. Všechno se však zdá být proti nim. Dokážou i tentokrát zvítězit?

Vydalo nakladatelství Egmont 7. dubna 2022.

John Flanagan: Hraničářův učeň 15 – Ztracený princ

John Flanagan: Hraničářův učeň 15 - Ztracený princDalší příběh o hraničáři Willovi a jeho přátelích z království Araluen Will Dohoda a jeho učeňka Maddie dostanou naléhavé pozvání na hrad Araluen. Tam se dozvědí překvapivou novinu: galický princ zmizel a galický král požádal o pomoc.

Všechna hlášení naznačují, že mladý princ byl uvězněn nebezpečným a mocným baronem Joubertem de Lassigny. Král Duncan ví, že kdyby poslal na záchranu prince do Galiky vojsko, mohlo by to vyvolat válku, Je tu však ještě jedna možnost: využít sbor hraničářů.

Vydalo nakladatelství Egmont 7. dubna 2022.

Jacka Benedict: Alex Verus 4 – VyvolenýJacka Benedict: Alex Verus 4 - Vyvolený

Sice se k tomu, že jsem mág, veřejně nehlásím, na druhou stranu se tím ale ani netajím, a jedna z podivných věcí, kterých jsem si všiml, je, jak moc vám toho projde, když jste dostatečně otevření. Pokuste se něco schovat za kouřem a zrcadly, aby se lidi museli při hledání fakt snažit, a jsou schopni roznést vás na kopytech, jen aby se k tomu dostali.

Alex Verus je věštec, který vidí možné budoucnosti – jeho schopnosti ho už dostaly z mnoha svízelných situací. Jenže tentokrát to možná tak snadné nebude. Alex kdysi býval učedníkem temného mága a v jeho službách udělal spoustu věcí, na které není pyšný. Uprostřed zvěstí o návratu svého dávného mistra musí Alex čelit následkům svých přečinů v podobě mladého adepta, jemuž jde jen o pomstu.

Alex sice změnil svůj život k lepšímu, obává se však toho, co si jeho přátelé – včetně učednice Luny – pomyslí o této temné minulosti. Jenže pokud mají riskovat život, potřebují vědět, za koho vlastně bojují…

Vydalo nakladatelství Fantom Print 7. dubna 2022.

Jody Revensonová: Filmová magie – Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Jody Revensonová: Filmová magie - Fantastická zvířata: Brumbálova tajemstvíProfesor Albus Brumbál ví, že se mocný Gellert Grindelwald chystá ovládnout svět kouzelníků. Sám jej zastavit nemůže, a tak pověří magizoologa Mloka Scamandera vedením neohroženého týmu kouzelníků, čarodějek a jednoho odvážného mudlovského pekaře. Ti se na nebezpečné misi setkávají se starými i novými tvory a musejí si poradit s rostoucím zástupem Grindelwaldových stoupenců. Jak dlouho se však Brumbál může držet stranou, když jde o tolik?

Kniha je plná poutavých a neuvěřitelných faktů z natáčení filmu a obsahuje zákulisní informace o postavách, kouzelných místech, zvířatech a předmětech známých z filmového plátna. Navíc se uvnitř skrývají bonusové přílohy: od plakátů s reprodukcemi filmových rekvizit až po pohlednice a samolepky, které potěší fanoušky každého věku. Toto zábavné, akční a exkluzivní dílo vezme mladé čtenáře na vzrušující cestu filmem Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství.

Vydalo nakladatelství Slovart 11. dubna 2022.

Namina Forna: PozlacenéNamina Forna: Pozlacené

Jsou to dívky, nebo démonky? Začátek strhující fantasy, která vám vyrazí dech. Šestnáctiletá Deka žije ve strachu. Během Rituálu čistoty musí prokázat, že se může stát plnohodnotnou členkou své vesnice. Když pak v den obřadu krvácí zlatě – démonickou barvou nečistoty – ví, že ji čeká něco horšího než smrt.

Možnost uniknout strašlivému osudu přijde spolu se záhadnou ženou, která jí nabídne místo ve zvláštní císařské armádě. Nic však není takové, jak se na první pohled zdá, a Deka začíná odhalovat temný odkaz vlastních předků…

Vydalo nakladatelství Fragment 12. dubna 2022.

Chris Colfer: Země příběhů – Kouzelné přání

Chris Colfer: Země příběhů - Kouzelné přáníPrvní díl fascinujícího příběhu ze země pohádek si získal srdce milionů dětí i dospělých po celém světě. Snad každé dítě touží po tom, žít v zemi pohádek. Dvojčatům Alex a Connerovi se jejich sen splnil díky kouzelné knize, která je přenesla do země pohádkových příběhů. Brána do světa lidí se ale uzavřela a vypadá to, že není cesty zpět. Čekají je napínavá dobrodružství plná překvapení a kouzel a setkání s pohádkovými postavami. Nepůjde však jen o setkání milá a příjemná. Boj dobra se zlem totiž nikdy nekončí.

Vydalo nakladatelství Fragment 12. dubna 2022.

Mary E. Pearsonová: Zlodějský tanec 2 – Zlodějská přísahaMary E. Pearsonová: Zlodějský tanec 2 - Zlodějská přísaha

Kazi a Jase vyšli z předchozích dobrodružství silnější a zamilovanější než kdy dřív. Čeká na ně nový život – Ballengerovi už nebudou psanci, jejich území se stane oficiálním královstvím a všem dalším výzvám budou čelit společně. Na zpáteční cestě jsou však během útoku rozděleni. Oba tak musí zachovat chladnou hlavu mezi nepřáteli a hledat spojence na těch nejnepravděpodobnějších místech. A nad hlavou se jim vznáší stín smrti…

Druhý díl série Zlodějský tanec ze světa Kronik Pozůstalých.

Vydalo nakladatelství CooBoo 12. dubna 2022.

Nicole Jarvisová: Světla nad Prahou

Nicole Jarvisová: Světla nad PrahouVítejte v temných uličkách staré Prahy, ve kterých zlo nikdy nespí. V temných uličkách Prahy číhají bytosti, o jejichž existenci nemají Pražané potuchy. Jen díky lampářům – lovcům příšer – je město chráněno před nadvládou upírů, vodníků či duchů. Lampář Domek Myška patří mezi ty nejlepší.

Když odhalí spiknutí pijavic, ocitne se v boji proti těm, kdo chtějí zneužít alchymii. A zdá se, že Ora Fischerová, u které nachází útěchu, možná nebude ta, za koho se vydává. Podaří se jim zachránit Prahu před přílivem monster?

Vydalo nakladatelství Fragment 12. dubna 2022.

Kevin Hearne: Kroniky železného druida 7 – ZničenýKevin Hearne: Kroniky železného druida 7 – Zničený

Téměř dva tisíce let chodil po zemi jen jeden druid, Atticus O’Sullivan. Teď jsou tři. Granuaile se už stala opravdovým druidem a Atticus právě zachránil svého učitele-arcidruida dávno zmrazeného v čase, který nyní vystupuje pod moderním ekvivalentem svého staroirského jména: Owen Kennedy.

Přestože Owen odvádí dobrou práci při opravě tetování bývalého učně a docela rychle se seznamuje s takovými vymoženostmi technologické magie, jako jsou mobilní telefony a toalety, Železný druid si vůbec není jistý, zda tento nafoukaný lišák bude přínosem během nevyhnutelného boje se severským bohem Lokim, nebo spíš… osinou v zadku.

Dokáží se ti tři druidi vypořádat se spiknutím proti druidismu? A jakou roli budou hrát lišky s příliš mnoha ocasy, hinduističtí démoni, Sherlock Holmes, selkie zamilovaná do Rembrandta, Ježíš Kristus a dokonce medvěd milující lososy z Aljašky?

Vydalo nakladatelství Laser 19. dubna 2022.

Adam Przechrzta: Místodržící

Adam Przechrzta: MístodržícíVaršava pod německou okupací, pokračuje první světová válka. Němci ustoupili, ale na obranu toho Polákům nechali hodně. Rusové vědí, že je město klíčem k ovládnutí Evropy – potíž ale je, že je také plné odhodlaných, pořádně naštvaných a ozbrojených lidí, připravených za nově získanou vlast položit život. Ale tento střet nerozhodnou jen pušky a bajonety. Do hry vstoupí i magické formule a slova moci. Obě strany mají lidi, kteří jednou mávnou a vojáci padají k zemi jako zralé hrušky.

Alchymista Rudnicki musí učinit nejtěžší volby svého života, a za každým jeho rozhodnutím může číhat smrt. Aby toho nebylo málo, z enklávy vycházejí bytosti, proti nimž vypadají démoni jako obyčejné krysy. A to je teprve začátek.

Vydalo nakladatelství Fobos 19. dubna 2022.

Aisling Fowlerová: Zrozená z ohně – Lovkyně příšerAisling Fowlerová: Zrozená z ohně – Lovkyně příšer

Země Oharek je zamořena příšerami. Dvanáctka se vzdala svého jména i identity, aby nastoupila náročný výcvik a naučila se je zneškodnit. Alespoň tak to říká. Pravda je však mnohem hrozivější: trénuje, aby se pomstila těm, kteří jí připravili o rodinu. Když je však její nový domov napaden, ocitne se na nečekané cestě, během níž se její skrytá minulost nevyhnutelně proplete nejen s jejím osudem, ale i s osudem celého světa.

Dvanáctka není jen číslo – je to hrdinka, která přemýšlí originálním způsobem a jen tak se nevzdává! První díl dobrodružné fantasy.

Vydalo nakladatelství Fragment 19. dubna 2022.

Vladimír Šlechta: Krvavé pohraničí – Likarijská trilogie: Nejlepší den pro umírání

Vladimír Šlechta: Krvavé pohraničí - Likarijská trilogie: Nejlepší den pro umíráníThompson nemůže žít ani s lidmi, ani s elfy. Pro jedny je nenáviděným půlelfem, pro druhé zase opovrhovaným poločlověkem. Jeho domovem se teď stalo gobliní město Likario. Nechává se najímat jako žoldák, prozkoumává staré chrámy a hledá poklady, bojuje s orky i s prastarými stvůrami. Má dva cíle.

Za prvé: přežít a udržet naživu i svou rodinu. Za druhé: pomstít se těm, kteří mu ublížili. Obojí je velice těžké, ale Thompson se nevzdává. Knížka Nejlepší den pro umírání přináší příběhy, které jsou ve vnitřní chronologii cyklu Pohraničí na úplném začátku. Druhé vydání knihy Nejlepší den, doplněné o povídku Zimní zakázka.

Vydalo nakladatelství Brokilon 20. dubna 2022.

Evan Winter: Žár – Hněv drakůEvan Winter: Žár - Hněv draků

Nemilosrdná epická fantasy na pomezí Hry o trůny a Gladiátora vypráví o světě zmítaném věčnou válkou a o mladíkovi, který se stane jedinou nadějí svého lidu na přežití. Národ Omehijců bojuje už bezmála dvě stě let ve válce, kterou nemůže vyhrát. Ti, kdo mají štěstí, se rodí s mimořádným nadáním: Jedna žena ze dvou tisíc má schopnost přivolávat draky. Jeden muž ze sta se dokáže magicky proměnit ve větší, silnější, rychlejší stroj na zabíjení. Všichni ostatní jsou podřadní, postradatelní pěšáci, jimž je souzeno pouze bojovat a umírat.

Mladý Tau, muž bez zvláštních schopností, si to uvědomuje, má ale plán, jak přežít: nechá se zmrzačit, předčasně odejde z vojska a usadí se, aby se oženil, opatřil si děti a domov. Jenže k tomu nedostane příležitost. Jeho blízcí jsou brutálně zavražděni a jeho zármutek se rychle mění v hněv. Upne se pouze k myšlence na pomstu a svůj život zasvětí nemyslitelnému cíli. Stane se nejlepším bojovníkem, jaký kdy žil, mužem ochotným zas a znovu zemřít…

Román Hněv draků je úvodním svazkem krvavé, originální a především strhující fantasy série, kterou mnozí označují za „nejlepší fantasy posledních let“.

Vydalo nakladatelství Argo 20. dubna 2022.

Jay Kristoff: Nikdynoc

Jay Kristoff: NikdynocPřežila, aby se pomstila. První díl nové série od autora Illuminae. Dcera popraveného zrádce Mia Corverová se ukrývá ve městě postaveném z kostí mrtvého titána. Vydává se na cestu, aby se stala učednicí nejobávanějšího a nejtajemnějšího sdružení vrahů v celé zemi – Rudé církve.

I když vyniká v použití jedů a zbraní, nemůže ji to zachránit před spiknutím, které se na ni v temnotě chystá. Dokáže ho odhalit včas, než ji dostihne, a pomstít se těm, kteří můžou za smrt jejího otce?

Vydalo nakladatelství CooBoo 21. dubna 2022.

Ben Aaronovitch: Řeky Londýna – Historky z RozmaruBen Aaronovitch: Řeky Londýna - Historky z Rozmaru

Další výprava do světa Řek Londýna, tentokrát ve sbírce povídek! Ben Aaronovitch svůj fantastický svět dosud představoval v románech, novelách a komiksových příbězích. Už léta však mimo tento hlavní proud píše kratší i delší povídky, v nichž rozvíjí dílčí nápady, popisuje dosud opomíjené osudy, vypráví anekdoty, které doplňují mozaiku jedné z nejpodmanivějších sérií současnosti.

S Peterem Grantem, Abigail, agentkou Reynoldsovou, Nightingalem i Tobiasem Winterem z německé obdoby londýnského Rozmaru se zde vydáme zjistit, co skrývá dálniční čerpací stanice uprostřed noci, kdo stále bloumá mezi regály populárního londýnského knihkupectví, co přesně se stalo s řekou Lugg… Každý tento střípek je doplněný autorovým úvodem a pro snadnější orientaci se u něj udává, ve které fázi série se odehrává. S předmluvou Charlaine Harrisové.

Vydalo nakladatelství Argo 21. dubna 2022.

Joe Dever: Lone Wolf – Hra na hrdiny: Hrdinové Magnamundu

Joe Dever: Lone Wolf - Hra na hrdiny: Hrdinové MagnamunduHrdinové Magnamundu přináší hráčům hry na hrdiny Lone Wolf bohatou paletu nových možností pro tvorbu postav. Zatímco v základní příručce jste mohli hrát pouze za člena řádu Kai, nyní budete mít k dispozici mnohem širší výběr. Posuňte hranice svých dobrodružství! •

Rozšířený průvodce tvorbou postavy s nabídkou nových rysů, schopností a dovedností. •

Prostřednictvím nových rolí můžete ztvárnit slavné postavy známé z gamebooků o Osamělém Vlkovi – od noodnických záškodníků z Durenoru a dessijských čarodějů po bukanýry ze Shadaki. •

Archetypy vám umožní vytvořit vlastní jedinečné postavy na základě šablon – kupříkladu darebáka, mága, poutníka, vojáka a další. • Přehled vybavení pro všechny role, archetypy a povolání, včetně borské muškety, námořního tesáku nebo smrtící Shiel-fa. Sestavte svou družinu a vydejte se na dobrodružství. Staňte se hrdiny Magnamundu!

Vydalo nakladatelství Mytago 22. dubna 2022.

Marek Dvořák: Bastard bohůMarek Dvořák: Bastard bohů

Mystický fantasy román ze světa, který nenávratně mizí. Časy se mění. Tam kde se dřív rozkládala nehostinná divočina, rostou místo vykácených stromů osady. Kámen byl nahrazen kovem, na mořích přibývá lodí a sever, vždy divoký a zuřivý, již nemá sílu odolávat nájezdům nepřátel. Poslední barbarské kmeny se vrhají do marného boje proti pokroku a civilizaci a umírají v zapomnění.

Judok a Lugh, dva válečníci z prastarého kmene Černých běžců, začínají chápat, že jejich doba už minula. Snaží se vzdorovat, ale změna je jako rozbouřená řeka — nejde ji zastavit. Jakou cenu ještě mají jejich tradice? Jakou mocí disponují jejich zapomenutí bohové? Za co má vůbec smysl zemřít? Jenže osud má navzdory jejich pochybám a modlitbám své vlastní plány a ani ten nejlstivější šaman nyní netuší, co ho čeká. Dokážou se oba hrdinové ubránit všem nástrahám a vybojovat si své místo v novém světě?

Vydalo nakladatelství Triton 29. dubna 2022.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní fantasy novinky duben – Harry Potter i Kroniky železného druida

Hide picture