Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Knižní fantasy novinky v dubnu – Asprinova legrace a dámská akce

Olga Buriánková

Olga Buriánková

29. 5. 2020

Obdobně jako první jarní měsíc, také duben trávilo mnoho ctitelů fantasy literatury spíše doma u kamen či radiátorů než v zamořeném světě za domovními dveřmi. Proto se jako ideální trávení volného času jeví hledání těch nejlepších nově vydaných knih.

Sara Hollandová: Everless 2 – Panství zášti a lásky

Sara Hollandová: Everless 2 - Panství zášti a láskyJules Emberová je na útěku z panství Everless. Byla obviněna z vraždy královny i Roana a na její hlavu je vypsaná odměna. Pronásleduje ji i skutečná vražedkyně, Čarodějka Caro. Jules ví, že coby převtělený Alchymista už prožila jedenáct životů, nemá však přístup ke vzpomínkám a zkušenostem, jež během nich získala – na rozdíl od Čarodějky ovládající své schopnosti dokonale. Podaří se Jules odhalit tajemství vlastní minulosti a očistit své jméno?

Čas je zbraň. Jen ona ví, jak ji použít. Závěrečný díl série.

Vydalo nakladatelství Fragment 2. dubna 2020.

Vic Jamesová: Temné nadání 3 – Zářící ruinyVic Jamesová: Temné nadání 3 - Zářící ruiny

Systém nucených prací se začíná bortit. V centru veškerého dění jsou i sourozenci Abi Hadleyová a její bratr Luke. Oba mají důvod nenávidět vládnoucí rodinu Jardinů. Luke ale ví, že pokud chtějí dosáhnout svého, musí se spojit s nejmocnějším členem klanu, nevypočitatelným Silyenem.

Aby ukončili dlouholetou tyranii a změnili osud celého světa, musí riskovat a vzdát se toho, co je pro ně nejcennější. Jsou připraveni takovou oběť podstoupit?

Boj za svobodu si žádá oběti! Závěr dystopické trilogie z dekadentní Anglie ovládané Mocnými.

Vydalo nakladatelství Fragment 2. dubna 2020.

Astrid Scholteová: Čtyři mrtvé královny

Astrid Scholteová: Čtyři mrtvé královnyŠestnáctiletá Keralie vypadá jako neviňátko, je však jednou z nejschopnějších zlodějek a lhářek v Quadaře. Varin je naopak poctivým občanem, pro nějž má pravda cenu zlata. Kdyby Keralie tušila, že krádeží na objednávku zaplete sebe i jeho do spiknutí, které skončí smrtí královen všech čtyř regionů Quadary, tu práci by nevzala. Už je ale pozdě. Mohou ještě zkusit ulehčit svému svědomí a vraha vypátrat, ale ten je stále o krok napřed. A jde i po nich…

Dechberoucí pátrání po vrahovi čtyř královen.

Vydalo nakladatelství Fragment 2. dubna 2020.

Elizabeth Bearová: Království lotosu – Rudá křídlaElizabeth Bearová: Království lotosu – Rudá křídla

Gage a Smrťák splnili své poslání a úspěšně doručili vládkyni jednoho z Lotosových království zprávu od čarodějky z Messalinu. Ukázalo se, že obsahuje neobvyklou hádanku, která by měla pomoci v nadcházející válce, ale nikdo ji nedokáže rozluštit.

Zatímco Smrťák zůstává u mladé královny Mrithuri a připravuje se na válku, Gage se vydává do nehostinné pouště. Pouze tam, v zemi draků, kde člověk nemá šanci přežít, může najít řešení hádanky…

Edice světové fantasy Pendragon přináší nejzvučnější jména tohoto žánru oceňovaná kritikou i čtenáři.

Vydalo nakladatelství Fragment 2. dubna 2020.

Gita Treleaseová: Enchantée – Okouzlená

Gita Treleaseová: Enchantée - OkouzlenáPaříž je v roce 1789 město plné žebráků, zlodějů, revolucionářů – a mágů… Camille se stará o mladší sestřičku, a ještě musí ukočírovat rozmařilého bratra. Zprvu jí pomůže drobná, každodenní magie. Ta ale nevydrží věčně, takže se musí vydat do Versailles.

Čím déle je u dvora, tím méně pohrdá šlechtou, ale také potká mladíka, který jí dá naději, že může mít lásku i svobodu. Když vypukne revoluce, musí se Camille rozhodnout, na kterou stranu barikády se postaví, dřív než Paříž shoří.

Dekadentní příběh o lásce, magii a revoluci.

Vydalo nakladatelství CooBoo 6. dubna 2020.

Nicki Thorntonová: Maják nešťastných příhodNicki Thorntonová: Maják nešťastných příhod

Během vyšetřování vraždy v hotelu Poslední naděje se Seth seznámil se světem magie. A nebyl by to Seth, kdyby se zase do něčeho nezapletl. Tentokrát se spolu se svou kočkou Černostínkou dostane na odlehlý maják Hadihněv, kde bude pomáhat vyšetřovat vraždu výstřední majitelky, Miny Mintecress. Podaří se mu v sobě objevit jiskřičku magie a odhalit zlo, než bude pozdě? Další dobrodružství Setha Seppiho z hotelu Poslední naděje.

Vydalo nakladatelství CPRESS 6. dubna 2020.

Holly Webbová: Magická zvířata – Ptačí triky

Holly Webbová: Magická zvířata – Ptačí trikyLotka s nadšením objeví, že starý nevrlý papoušek Horác ve strýčkově kouzelném krámku se zvířaty je ve skutečnosti fénix! Kouzelný ohnivý tvor, který se dokáže přeměňovat v jakéhokoli ptáka, a navíc má řadu dalších zvláštních schopností. Horác Lotce věnuje jedno kouzelné pero ze svého ocasu, které jí dokáže splnit přání. Co si má ale přát, aby takový vzácný dar nepromarnila?

Pátý díl skvělé série pro všechny, kteří někdy zatoužili po tom, aby jejich zvířecí kamarád uměl mluvit!

Vydalo nakladatelství Fragment 9. dubna 2020.

Silene Edgarová: 42 dnůSilene Edgarová: 42 dnů

Dvanáctiletý Saša a jeho mladší bratr Jacob jsou nadšení, když je rodiče před koncem školního roku odvezou na prázdniny. Zejména proto, že budou moct zůstat v penzionu svého strýce, bývalém zámku u moře v Bretani.

Jenže na místě nic není takové, jak si představovali – hosté, kteří si myslí, že jsou Victor Hugo, Ludvík XIV. nebo Nefertiti, jsou sice zábavní, ale nakonec se oba chlapci začnou nudit. Tedy jen do doby, než potkají dvojčata Eleanoru a Léandra, která jim ukážou, co vše se na zámku skrývá.

Odhalte, co se skrývá v tajemném zámku!

Vydalo nakladatelství CooBoo 13. dubna 2020.

Robert Asprin: Další prima mýtus

Robert Asprin: Další prima mýtusV jednom okamžiku se může stát spousta věcí. Čarodějnický učeň Skeeve vinou nájemného zabijáka přijde o svého mistra, a zároveň se ocitne v místnosti s právě vyvolaným démonem z jiné dimenze.

Na první pohled prekérní situace se trochu zlepší zjištěním, že démon Aahz nechce nikomu vyrvat srdce z těla a je vlastně i docela fajn. Aahz mu prozradí, že existuje spousta dalších dimenzí, které lze navštívit. Dobrodružná cesta plná poznání a nových objevů může začít!

Další prima mýtus je humorný fantasy příběh o putování nedoučeného čarodějnického učně Skeeva a vychytralého démona Aahze na cestě plné nástrah, nebezpečí, ale i nových přátelství…

Vydalo nakladatelství Triton 15. dubna 2020.

Shelby Mahurinová: Holubice a hadShelby Mahurinová: Holubice a had

Louise před lety uprchla od čarodějného společenství a skryla se v ulicích Cesarine. Avšak lidé tady čarodějnice loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid zaslíbil duši církvi jakožto chasseur a dosud žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je nečekaně spojí ve svátosti manželství. A byť je hranice mezi láskou a nenávistí tenká, mohou na ní shořet oba.

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. První ze tří dílů čarodějnické fantasy.

Vydalo nakladatelství CooBoo 27. dubna 2020.

Lenka Bandurová: Lea Honor 1 – Třpytící se město

Lenka Bandurová: Lea Honor 1 - Třpytící se městoDva válečnické rody. Kdysi mezi nimi vzniklo pouto, které musí být naplněno. Ona pochází z kraje slunce a barev. On ze země deště a lilií. Ona nadevše miluje svou rodinu, on věnoval srdce jiné ženě. Společně se vydávají na cestu po krajích prosycených tajemnem.

Každý ovšem sleduje vlastní cíl. Ona hledá způsoby, jak zpřetrhat vynucený svazek. On zase možnost, jak zachránit svou lásku, aniž by porušil dávný slib. Ani jeden však netuší, že je pronásledují Stíny, které se je snaží polapit do smrtelných osidel.

První díl fantasy ságy od debutující české autorky.

Vydalo nakladatelství CPRESS 27. dubna 2020.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní fantasy novinky v dubnu – Asprinova legrace a dámská akce

Hide picture