×
FANZINE.cz

Knižní fantasy novinky v dubnu – Asprinova legrace a dámská akce

Robert Asprin: Další prima mýtus
Reedice prvního dílu oblíbené série Mýtus od Roberta Asprina pojmenovaný Další prima mýtus má zbrusu novou titulku. Zdroj: výřez knižní obálky.

Obdobně jako první jarní měsíc, také duben trávilo mnoho ctitelů fantasy literatury spíše doma u kamen či radiátorů než v zamořeném světě za domovními dveřmi. Proto se jako ideální trávení volného času jeví hledání těch nejlepších nově vydaných knih.

Sara Hollandová: Everless 2 – Panství zášti a lásky

Sara Hollandová: Everless 2 - Panství zášti a láskyJules Emberová je na útěku z panství Everless. Byla obviněna z vraždy královny i Roana a na její hlavu je vypsaná odměna. Pronásleduje ji i skutečná vražedkyně, Čarodějka Caro. Jules ví, že coby převtělený Alchymista už prožila jedenáct životů, nemá však přístup ke vzpomínkám a zkušenostem, jež během nich získala – na rozdíl od Čarodějky ovládající své schopnosti dokonale. Podaří se Jules odhalit tajemství vlastní minulosti a očistit své jméno?

Čas je zbraň. Jen ona ví, jak ji použít. Závěrečný díl série.

Vydalo nakladatelství Fragment 2. dubna 2020.

Vic Jamesová: Temné nadání 3 – Zářící ruinyVic Jamesová: Temné nadání 3 - Zářící ruiny

Systém nucených prací se začíná bortit. V centru veškerého dění jsou i sourozenci Abi Hadleyová a její bratr Luke. Oba mají důvod nenávidět vládnoucí rodinu Jardinů. Luke ale ví, že pokud chtějí dosáhnout svého, musí se spojit s nejmocnějším členem klanu, nevypočitatelným Silyenem.

Aby ukončili dlouholetou tyranii a změnili osud celého světa, musí riskovat a vzdát se toho, co je pro ně nejcennější. Jsou připraveni takovou oběť podstoupit?

Boj za svobodu si žádá oběti! Závěr dystopické trilogie z dekadentní Anglie ovládané Mocnými.

Vydalo nakladatelství Fragment 2. dubna 2020.

Astrid Scholteová: Čtyři mrtvé královny

Astrid Scholteová: Čtyři mrtvé královnyŠestnáctiletá Keralie vypadá jako neviňátko, je však jednou z nejschopnějších zlodějek a lhářek v Quadaře. Varin je naopak poctivým občanem, pro nějž má pravda cenu zlata. Kdyby Keralie tušila, že krádeží na objednávku zaplete sebe i jeho do spiknutí, které skončí smrtí královen všech čtyř regionů Quadary, tu práci by nevzala. Už je ale pozdě. Mohou ještě zkusit ulehčit svému svědomí a vraha vypátrat, ale ten je stále o krok napřed. A jde i po nich…

Dechberoucí pátrání po vrahovi čtyř královen.

Vydalo nakladatelství Fragment 2. dubna 2020.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..