Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Knižní fantasy novinky v dubnu – Harry Potter nebo Hraničářův učeň

Olga Buriánková

Olga Buriánková

21. 5. 2019

Dubnové literární novinky si pro milovníky fantasy připravily knihy z několika známých a oblíbených světů, ale potěšily také něčím zbrusu novým. Čtenáře pozvaly do světa Hraničářova učně, Harryho Pottera i Snílka neznámého.

Laura Sebastianová: Princezna popela

Laura Sebastianová: Princezna popelaTheodosii bylo šest let, když do země vtrhli nepřátelé a zavraždili její matku, královnu ohně. Toho dne Theodosia přišla nejen o svou rodinu a říši, ale i jméno. Stala se vězeňkyní ve vlastním paláci a byla posměšně korunována na Thoru, princeznu popela. Po letech týrání a ponižování ze strany císaře Theodosia pochopí, že za svůj lid musí bojovat do posledního dechu, i když to znamená zradit svou lásku.

Její jediné zbraně jsou nezlomná vůle a mysl ostřejší než jakýkoliv meč.

Vydalo nakladatelství CooBoo 1. dubna 2019.

Kiersten Whiteová: Dobyvatelská sága 2 – VzestupKiersten Whiteová: Dobyvatelská sága 2 - Vzestup

Lada Dracula nemá žádné spojence. A musí spoléhat pouze sama na sebe. A tak ve snaze získat valašský trůn pustoší jedno město za druhým, stává se stále nemilosrdnější a nemilosrdnější. A přitom nemůže přestat myslet na Mehmeda, který jako by její vůli svíral ve svých rukou.

Nemá spojence. Nemá trůn. Má jen svou pomstu!

Vydalo nakladatelství CooBoo 1. dubna 2019.

John Flanagan: Hraničářův učeň 5 – Výkupné za Eraka

John Flanagan: Hraničářův učeň 5 – Výkupné za ErakaSkandijský oberjarl Erak podnikne nájezd na pobřeží pouštní země Aridy, přitom však padne do zajetí. Erakův zástupce Svengal se obrátí o pomoc do Araluenu a Halt s Willem se nabídnou, že vyplují se Svengalem do Aridy a Eraka vykoupí. Má-li však být jejich cesta úspěšná, potřebují s sebou mít osobu z královského rodu.

A tak princezna Kasandra – nebo Evanlyn, jak ji zná Will – přemluví svého otce, krále Duncana, aby jí dovolil odplout s nimi na jih. K výpravě se ještě připojí Horác a Gilan, aby byla dostatečně zajištěna princeznina ochrana. Ale dostane se naše šestice statečných přes poušť, kterou obývají znesvářené kmeny a kde na každém kroku hrozí neznámá nebezpečí, k Erakovi včas?

Vydalo nakladatelství Egmont 4. dubna 2019.

John Flanagan: Hraničářův učeň 6 – Čaroděj na severuJohn Flanagan: Hraničářův učeň 6 – Čaroděj na severu

Will coby plnohodnotný hraničář pečující o svěřené léno se záhy přesvědčí, že v každé, dokonce i v té nejospalejší díře se mohou dít věci ohrožující životy lidí a bezpečnost království. Pak se spolu s Alyss ocitne ve víru nového dobrodružství, které je oba zavede do odlehlého léna daleko na severu. Zde má Will tajně vyšetřit, jaká pravda se skrývá za místními zvěstmi o čarodějnictví. A když se v Grimsdellském lese setká s děsivým přízrakem Nočního bojovníka, musí si položit otázku: Dá se pro to, co viděl, najít rozumné vysvětlení… nebo snad čarodějnictví skutečně existuje?

Vydalo nakladatelství Egmont 4. dubna 2019.

Laini Taylorová: Snílek neznámý 2 – Múza nočních můr

Laini Taylorová: Snílek neznámý 2 - Múza nočních můrSarai od svých šesti let vysílala každou noc své můry a myslela si, že už zná všechny hrůzy světa. Mýlila se. Po tragédii ani Lazlo, ani Sarai nejsou tím, čím byli dříve. Jeden bůh, druhý duch. Lazlo čelí nemyslitelné volbě – zachránit dívku, kterou miluje, nebo zachránit všechny ostatní a ji ztratit. A Sarai se cítí bezmocnější než kdy předtím. Ale kdo je vlastně ona sama? Na obzoru se objevují noví nepřátelé, ti staří znovu získávají sílu…

Ale nejdůležitější ze všeho je otázka: Musí hrdinové vždy zabíjet nestvůry, nebo je místo toho mohou chránit?

Strhující pokračování Snílka Neznámého.

Vydalo nakladatelství CooBoo 8. dubna 2019.

Cynthia Handová: Janičky 2 – Má chudinka JaneCynthia Handová: Janičky 2 - Má chudinka Jane

Asi ten příběh znáte. Chudá sirota Jane Eyrová začíná nový život jako vychovatelka v Thornfield Hall. Zde poznává zachmuřeného pana Rochestera – a vezme si ho. Nebo ne? V tomto nebývalém dobrodružství je všechno jinak. Jistý gentleman skrývá víc než jen jednoho kostlivce ve skříni.

Chudinka Jane vidí duchy a vyšetřovatel Alexander Blackwood zas disponuje nadpřirozenými schopnostmi. Je alespoň začínající spisovatelka Charlotte Brontëová normální? Další skvělý příběh od autorek bestselleru Má lady Jane plný zmatků, romantiky a nadpřirozeného chaosu.

Vydalo nakladatelství Fragment 18. dubna 2019.

Daniel Polansky: Stavitelé

Daniel Polansky: StaviteléZjizvená tvář, zlomené křídlo, ukradená země. Jejich poslední práce nedopadla dobře… Léta plynou, šrámy se hojí, vzpomínky ale čím dál víc hořknou. Zvířata z Kapitánovy družiny přežila, musela se ale začít držet při zemi. Pomalu si budovat nový život a snažit se zapomenout na prohranou válku. Nyní se ale všechno změní. Kapitán cítí ve vouskách, že čas pro pořádnou odplatu konečně dozrál.

Edice světové fantasy Pendragon přináší nejzvučnější jména tohoto žánru oceňovaná kritikou i čtenáři.

Vydalo nakladatelství Fragment 18. dubna 2019.

Brigid Kemmererová: Temné a osamělé prokletíBrigid Kemmererová: Temné a osamělé prokletí

Princ Rhen se vždy těšil, až převezme vládu. Jenže to bylo ještě předtím, než ho proklela zlá čarodějka. Předtím, než se proměnil v odpornou krvelačnou zrůdu. Pro Harper život nikdy nenachystal nic dobrého.

A když se jednoho večera pokusím pomoci neznámé dívce na ulici ve Washingtonu, je přenesena do zakleté říše prince Rhena. Monstrum? Princ? Harper netuší, co si myslet. Když však začne prince poznávat, vypadá to, že prokletí by mohlo být zlomeno. Ale zlo se nevzdává! Dokáže láska zachránit svět?

Vydalo nakladatelství CooBoo 22. dubna 2019.

Marie Rutkoski: Kletba vítězů 2 – Zrada vítězů

Marie Rutkoski: Kletba vítězů 2 - Zrada vítězůKestrel svolila ke sňatku s korunním princem a zajistila tak herranskému lidu svobodu a územní autonomii. Sama se však ocitla ve zlaté kleci císařského paláce. Svoje nové postavení ovšem hodlá maximálně využít. Chce změnit kruté válečné taktiky svého národa, a tak se bez Arinova vědomí stává tajnou informátorkou herranského ministra špionáže. Pouští se do nebezpečné hry, za kterou hrozí trest nejvyšší – smrt.

Zrada má řadu podob. Některá jen bolí, kvůli jiným se umírá… 2. díl bestsellerové trilogie.

Vydalo nakladatelství Fragment 25. dubna 2019. 

Erin Pascalová: Harry Potter – Pobertův plánekErin Pascalová: Harry Potter - Pobertův plánek

Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti.Po celé roky žasli filmoví fanoušci Harryho Pottera nad Pobertovým plánkem, kouzelnou mapou Bradavic, která se poprvé objevila ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Teď mohou čtenáři poprvé na vlastní kůži okusit filmová kouzla s tímto krásným průvodcem tajemstvími Bradavic, ve kterém najdou také čtyři rozkládací strany obsahující kousky slavného plánku.

Až se fanoušci dosyta pokochají textem, mohou otevřít hůlku, která je zároveň také fix s neviditelným inkoustem a světlo. Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti.

Vydalo nakladatelství Albatros 29. dubna 2019. 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní fantasy novinky v dubnu – Harry Potter nebo Hraničářův učeň

Hide picture