×
FANZINE.cz

Knižní fantasy novinky v dubnu – Harry Potter nebo Hraničářův učeň

Cynthia Handová: Má chudinka Jane
Má chudinka Jane - další vyprávění z historie, jakou málokdo zná. Zdroj:výřez knižní obálky.

Dubnové literární novinky si pro milovníky fantasy připravily knihy z několika známých a oblíbených světů, ale potěšily také něčím zbrusu novým. Čtenáře pozvaly do světa Hraničářova učně, Harryho Pottera i Snílka neznámého.

Laura Sebastianová: Princezna popela

Laura Sebastianová: Princezna popelaTheodosii bylo šest let, když do země vtrhli nepřátelé a zavraždili její matku, královnu ohně. Toho dne Theodosia přišla nejen o svou rodinu a říši, ale i jméno. Stala se vězeňkyní ve vlastním paláci a byla posměšně korunována na Thoru, princeznu popela. Po letech týrání a ponižování ze strany císaře Theodosia pochopí, že za svůj lid musí bojovat do posledního dechu, i když to znamená zradit svou lásku.

Její jediné zbraně jsou nezlomná vůle a mysl ostřejší než jakýkoliv meč.

Vydalo nakladatelství CooBoo 1. dubna 2019.

Kiersten Whiteová: Dobyvatelská sága 2 – VzestupKiersten Whiteová: Dobyvatelská sága 2 - Vzestup

Lada Dracula nemá žádné spojence. A musí spoléhat pouze sama na sebe. A tak ve snaze získat valašský trůn pustoší jedno město za druhým, stává se stále nemilosrdnější a nemilosrdnější. A přitom nemůže přestat myslet na Mehmeda, který jako by její vůli svíral ve svých rukou.

Nemá spojence. Nemá trůn. Má jen svou pomstu!

Vydalo nakladatelství CooBoo 1. dubna 2019.

John Flanagan: Hraničářův učeň 5 – Výkupné za Eraka

John Flanagan: Hraničářův učeň 5 – Výkupné za ErakaSkandijský oberjarl Erak podnikne nájezd na pobřeží pouštní země Aridy, přitom však padne do zajetí. Erakův zástupce Svengal se obrátí o pomoc do Araluenu a Halt s Willem se nabídnou, že vyplují se Svengalem do Aridy a Eraka vykoupí. Má-li však být jejich cesta úspěšná, potřebují s sebou mít osobu z královského rodu.

A tak princezna Kasandra – nebo Evanlyn, jak ji zná Will – přemluví svého otce, krále Duncana, aby jí dovolil odplout s nimi na jih. K výpravě se ještě připojí Horác a Gilan, aby byla dostatečně zajištěna princeznina ochrana. Ale dostane se naše šestice statečných přes poušť, kterou obývají znesvářené kmeny a kde na každém kroku hrozí neznámá nebezpečí, k Erakovi včas?

Vydalo nakladatelství Egmont 4. dubna 2019.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..