Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Knižní fantasy novinky v prosinci – Sapkowski, Pratchett i Warhammer

Olga Buriánková

Olga Buriánková

31. 1. 2022

Poslední měsíc v roce přeje nákupům vánočních dárků a ideální nabídka pro milovníky literární fantastiky jsou skvělé fantasy knihy. Prosincová nabídka je nejen štědrá, ale také rozmanitá. Na své si přijdou milovníci klasiky i nových příběhů.

Andrzej Sapkowski: Blood of Elves – Witcher 1

Andrzej Sapkowski: Blood of Elves - Witcher 1The Witcher, Geralt of Rivia, holds the fate of the world in his hands in the New York Times bestselling first novel in the Witcher series that inspired the Netflix show and video games. For more than a hundred years, humans, dwarves, gnomes and elves lived together in relative peace. But times have changed, the uneasy peace is over and now the races are fighting once again – killing their own kind and each other.

Into this tumultuous time is born a child of prophecy, Ciri, surviving heiress of a bloody revolution, whose strange abilities can change the world – for good, or for evil… As the threat of war hangs over the land, Geralt the Witcher must protect Ciri from those who are hunting the child for her destructive power. But this time, Geralt may have met his match. Translated by Danusia Stok.

Vydalo nakladatelství Orion Publishing 1. prosince 2021.

Nalini Singh: Psyové/měňavci 7 – Záblesk vzpomínekNalini Singh: Psyové/měňavci 7 - Záblesk vzpomínek

Když Dev Santos najde Katyu na svém prahu, je v bezvědomí, samá modřina, ztratila paměť a nezná svou identitu. Ví pouze jediné: že je nebezpečná. Dev, vázaný povinností chránit nejchoulostivější tajemství svých lidí, musí eliminovat všechny hrozby. Tuto úlohu se nikdy nezdráhal plnit – ovšem jen do chvíle, než zjistí, že ho přitahuje tato žena, z níž se může vyklubat nejrafinovanější zbraň nepřítele.

Tyran skrytý ve stínech ji zbavil všech vzpomínek a naprogramoval tak, aby provedla chladnokrevnou vraždu. Katya se zoufale snaží zachránit si zdravý rozum. Její jedinou nadějí je Dev. Jak ale může čekat, že získá důvěru muže, který by mohl být klidně jejím terčem? Jeden totiž musí v této hře zemřít.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 2. prosince 2021.

J. K. Jemisinová: Stali jsme se městem

J- K. Jemisienová: Stali jsme se městemUrban fantasy od trojnásobné držitelky ceny Hugo. Podle odvěkých zákonů přichází jednou v životě každého velkoměsta okamžik metafyzického zrodu, kdy se město stane vyšší vědomou entitou zastoupenou lidským avatarem. Na tento okamžik čeká odvěký Nepřítel, lovecraftovský predátor, který se snaží novorozené město uchvátit a pohltit.

V případě New Yorku nejsou věci nikdy jednoduché, protože jde o výjimečné, excentrické město složené z více čtvrtí. A tak po prvním souboji s Nepřítelem musí vyčerpaného primárního avatara zastoupit pět městských částí: Manhattan, Brooklyn, Bronx, Queens a Staten Island. Jsou to obyčejní lidé a to, že se stali avatary, se dozvídají za pochodu a beze slov. Někteří se svému osudu brání, ale jejich láska k New Yorku je nakonec silnější.

J. K. Jemisinová otevřela první díl nové série příběhem, který je vtipnou a barvitou poctou jejímu městu, ale zároveň i svérázným pojetím superhrdinského paradigmatu a vášnivým protestem proti rasismu a homofobii.

Vydalo nakladatelství Host 2. prosince 2021.

Keri Arthurová: Strážkyně Riley Jenson 8 – Pouto stínůKeri Arthurová: Strážkyně Riley Jenson 8 - Pouto stínů

Zčásti upír, zčásti vlkodlak. Riley Jensonová ví, co se může stát, když upíři začnou zlobit. Něco takového však ještě nikdy neviděla: sérii brutálních vražd, soustředěných kolem podniku vyhledávaného upíry a lidskými závisláky. Oběti nejsou jen zabity; jsou připraveny o hlavu. Nyní se Riley vrhá do akce, pohrává si se svůdným – a hodně podezřelým – majitelem klubu a ocitá se uprostřed další záhady: někdo zabíjí ženy, ale dělá to beze stopy násilí.

Těch několik případů je na Riley už tak akorát, jenže k tomu má ještě dva žárlivé milence: Kye Murphyho, vlkodlaka, na jehož volání slyší vlčí část Rileyiny duše, a Quinna, chladného, elegantního upíra, který má za sebou víc než tisíc let zkušeností s tím, jak splnit přání každé ženy. Zatímco Riley těká mezi dvěma sexy samci, její práce strážkyně nabírá nebezpečné obrátky. Dopadení vraha se stává otázkou života a smrti. Zvlášť když je blíž, než Riley tuší…

Vydalo nakladatelství Fantom Print 3. prosince 2021.

Petr Víšek: Kruh – Magičtí učni

Petr Víšek: Kruh - Magičtí učniFantasy příběh o chlapci Gerhemovi, jenž se stane členem Kruhu a dospěje v mága, válčícího v bitvách s lidmi, nemrtvými i dalšími bájnými tvory…

Vydalo nakladatelství Formal group 3. prosince 2021.

Milada Střítezská: ValgirMilada Střítezská: Valgir

Na počátku byla poušť a muž, který měl v osudu napsanou dlouhou cestu na sever. Valgirův život plný zvratů a osobních proher i vítězství se stal kronikou první severské války a jejích dopadů na osud obyvatel Alatey. Příběh, který otevírá romány cyklu Ilusie, byl inspirován dobrodružnou literaturou začátku 20. století, životem finského maršála Mannerheima a Zimní válkou.

Mystické vyprávění s válečnými motivy překračuje stereotypy žánru a posouvá fantasy na jinou úroveň.

Vydalo nakladatelství Ilusie publishing 6. prosince 2021.

Kolektiv autorů: Jeskyně a draciKolektiv autorů: Jeskyně a draci

Jeskyně a draci, která vychází z nejpopulárnější fantasy hry na hrdiny – Dungeons and Dragons™ , kterou si oblíbily milióny hráčů po celém světě, ale v mnohém navazuje i na tradici původního Dračího doupěte, prvního českého RPG. Jeskyně a draci vychází: v nádherném grafickém kabátě s množstvím barevných ilustrací, kompletně česky, plně kompatibilní s D&D páté edice.

Srdcem Jeskyní a draků je vyprávění příběhů. Společně se svými přáteli se vydáte vstříc dobrodružstvím, prostřednictvím svých hrdinů budete hledat poklady, čelit nebezpečným nepřátelům, vrhat se do odvážných akcí nebo se účastnit spletitých dvorních intrik.

Vydalo nakladatelství Mytago 8. prosince 2021.

Mary E. Pearsonová: Kroniky Pozůstalých 3 – Temná krása

Mary E. Pearsonová: Kroniky Pozůstalých 3 - Temná krásaZávěrečný díl úspěšné trilogie Falešný polibek Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být – První dcerou Morrighanu. Musí se vypořádat se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.

Vydalo nakladatelství CooBoo 8. prosince 2021.

Terry Pratchett, Stephen Briggs: Ankh-Morpork: Archivy 2Terry Pratchett, Stephen Briggs: Ankh-Morpork: Archivy 2

Ankh-Morpork: Archivy, svazek II, spojují čtyři vydání proslulých zeměplošských diářů do jednoho luxusního digitálně revidovaného kompendia. Nové vydání dává vyniknout původnímu textu od Terryho Pratchetta a Stephena Briggse a kresbám Paula Kidbyho, prozradí vám ještě více o fungování některých jedinečných institucí v Ankh-Morporku, zjistíte, že už se nemůžete divit neuvěřitelně vysoké úmrtnosti v rodině Nobyho Nóblhócha, naučíte se překonávat drobné nedostatky, jako je pití lidské krve, nebo přeměnu v netopýra a věnujete pozornost strašlivým varováním paní Kosmopilíkové o tom nejtemnějším vtělení – její sousedce, paní Lehkochodné, vládkyni temnoty.

Vydalo nakladatelství Talpress 10. prosince 2021.

Miloslav Zaoral, Radek Richtr: Asterion: Krajiny za obzorem II – Hranice šílenství, Sarindarské výsostné vody

Miloslav Zaoral, Radek Richtr: Asterion: Krajiny za obzorem II - Hranice šílenství, Sarindarské výsostné vodyNový modul ze světa Asterion pro Dračí doupě a další hry na hrdiny. Asterion vstupuje do casu, kdy kohorty skřetů táhnou ze svých držav na jihu, kdy povrch plundrují rasy z Podzemní říše a kdy bohové chodí po světě a vedou války proti vyznavačům falešných kultů a prastarých božstev. Na kraji známého světa, tam, kde je to, co je jinde ve světě šílené a nemožné, stálo v těchto casech pyšné mesto Sarindar.

Město pirátů a obchodníků s nekromanty zničené armádami Žlutého drakočlověka. Město, jehož lid byl rozehnán do celého světa. Toto je příběh jeho pádu… Modul Sarindarské výsostné vody je určen pro hry na hrdiny a je první samostatně hratelnou částí geografického modulu Hranice šílenství. Tato kniha je první z řady a popisuje město Sarindar a jeho okolí. Obsahuje všechny informace potřebné k tomu, abys mohl město Sarindar uvést v život, ať už v připraveném, nebo ve svém vlastním dobrodružství. V dobách jeho slávy, nebo jako ruiny plné nemrtvých.

Vydalo nakladatelství Mytago 15. prosince 2021.

Josh Reynolds: Warhammer Chronicles – Ztracené příběhyJosh Reynolds: Warhammer Chronicles - Ztracené příběhy

Od močálů Hel Fennu hemžících se nemrtvými, kterými se plíží prastaré zlo, až po dvůr skaveního lorda v hlubinách trpasličí pevnosti čelí dvojice neopěvovaných hrdinů Císařství – nebo obyčejných zlodějů a zabijáků? To záleží na tom, koho se zeptáte – vzrušení, nebezpečí a intrikám na každém rohu ve sbírce tří novel a jedné povídky – včetně vzrušujícího příběhu o Felixově prvním dobrodružství, než se setkal s trolobijcem Gotrekem.

Vydalo nakladatelství Polaris 15. prosince 2021.

Erik Granström: Krkavcova čistka

Erik Granström: Krkavcova čistkaŘíká se, že prvních šest elfů ze Zapovězených zemí nechalo svá srdce v podobě rubínů upevnit do královské koruny Stanengist, což znamená „Zavěšené kameny“. V koruně pak zaslouženě odpočívali a zároveň dohlíželi na své dílo a radili svým potomkům. Dlouhá léta nosili korunu králové a díky její moci se jim dařilo držet království pohromadě, avšak krátce před příchodem lidí ukradla tři rubíny zlodějka Merigall a od té doby je země znesvářená.

Komu se podaří znovu zasadit rubíny do koruny a nasadit si ji na hlavu, ten podle legendy získá schopnost sešikovat celé své pokolení a vládnout Zapovězeným zemím. Krkavcova čistka je epická kampaň pro Zapovězené země, napsaná švédským fantasy spisovatelem Erikem Granströmem. Nejde o lineární příběh a dobrodruzi v ní nemají konkrétní cíl, který musí splnit. Místo toho jde o bohatou tapiserii legend, lokací, postav a událostí, se kterými můžou hráči různými způsoby interagovat.

Kniha obsahuje: Podrobnou historii a popis koruny Stanengist a jednotlivých elfských rubínů. Popis devíti klíčových nehráčských postav, které Stanengist hledají. Osm kompletních dobrodružných mít, hratelných v libovolném pořadí. Epický závěr kampaně, ve kterém dobrodruzi dostanou příležitost rozhodnout o osudu Zapovězených zemí.

Vydalo nakladatelství Mytago 16. prosince 2021.

Ian Livingstone: Město zlodějůIan Livingstone: Město zlodějů

Hrůza se plíží nočním Silvertonem. Ovládl jej Zanbar Kostlivý a jeho krvežízniví měsíční psi. Silvertonští kupci se na tebe, zkušeného dobrodruha, obrací s prosbou o pomoc. Poslání tě zavede do temných křivolakých uliček města, v němž číhají zloději, pobudové a stvůry připravené polapit neopatrného poutníka. Další díl z legendární gamebookové série Fighting Fantasy ve zbrusu novém překladu s dvěma bonusy – rozkládací mapou města a průvodcem Blacksandem.

Vydalo nakladatelství Mytago 16. prosince 2021.

Kolektiv autorů: Encyklopedie fantasy filmu – Mocnější než Merlinova zaklínadla

Kolektiv autorů: Encyklopedie fantasy filmu - Mocnější než Merlinova zaklínadlaDílem encyklopedie, dílem rozcestník a rádce pro všechny fanoušky filmové magie. Tahle kniha je velkou mapou pro všechny ochotné turisty, co chtějí navštěvovat nepřeberné množství kouzelných krajin. Fantasy ale není jen o udatných hrdinech, spanilých princeznách, zlých čarodějích a nepřemožitelných dracíc, zalistujte a zjistíte, že na otevření brány do žánru filmové fantasy nepotřebujete žádné speciální zaklínadlo.

Autoři: Ondřej Mrázek, Jiří Pospíšil, Petr Cífka, Václav Rybář, Matěj Svoboda, Karel Ryška, Mojmír Sedláček, Milan Rozšafný

Vydalo nakladatelství XYZ 22. prosince 2021.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní fantasy novinky v prosinci – Sapkowski, Pratchett i Warhammer

Hide picture