Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Knižní fantasy novinky v srpnu – Harry Potter i Praví bastardi

Olga Buriánková

Olga Buriánková

29. 9. 2021

Konec prázdnin přinesl nová vydání důvěrně známých vyprávění, pokračování oblíbených sérií nebo zbrusu nové příběhy. Čtenáři si užijí kouzelných realit prodchnutých všudypřítomnou magií a obývaných lidmi se zvláštními schopnostmi či smrtícími bytostmi.

Jonathan French: The Lot Lands Series 2 – Praví bastardi

Jonathan French: The Lot Lands Series 2 - Praví bastardiPokračování fantasy série nasáklé krví a sarkasmem. Nady, která kdysi bývala jedinou jezdkyní v Souzených, se stala náčelnicí Bastardů, poloorků, kteří jí po pádu Pece přísahali věrnost. Její kopyto však sužují potíže – pevnost chátrá, obyvatele trápí záhadný hladomor a po okolí křižuje děsivá smečka ďábelských psů, jež rozsévá smrt.

Ve své tvrzi mezitím kapitán Bermudo osnuje plán, s jehož pomocí se mají kavaleristi v zájmu hispartské koruny zmocnit vlády nad Souzenými. Když roztahovačná Hisparta najímá do svých služeb neznámý kmen Zahracénů a vyjednávání náčelníků o společném postupu kopyt selhává, ocitá se Nady a její město na pokraji zkázy.

Nady se rozhodne vyrazit pro pomoc, v Jámě se opět setkává s Kaňourem, ale také s proradným náčelníkem Orčích skvrn Boulem, který se její pokusy o sjednocení kopyt pokouší zhatit. Navzdory všem nástrahám se jí a jejímu kopytu podaří dostat do zakázané země Elfů, kde její lid najde dočasné útočiště. Nady zde ovšem čekají těžké úkoly – nejdříve ale musí překonat odvěkou nenávist, kterou k ní Elfové cítí.

Vydalo nakladatelství Host 9. srpna 2021.

Nora K. Jemisinová: Snová krev – Smrtící lunaNora K. Jemisinová: Snová krev - Smrtící luna

První díl dobrodružné série Snová krev z pera nejoceňovanější fantasy autorky současnosti. Město planulo pod Snící lunou. V prastaré říši Gudžárej je jediným zákonem mír. Na střechách a ve stínech dlážděných uliček hlavního města se skrývají sběrači — ochránci tohoto míru. Jsou to kněží bohyně snů a jejich povinností je sbírat magii z myslí spících a využívat ji k léčení, konejšení… a zabíjení, pokud o někom usoudí, že je zkažený.

Když však ve velkém gudžárejském chrámě začne bujet spiknutí, sběrač Ehiru musí zpochybnit všechno, co doposud zná. Někdo nebo něco vraždí bohyniným jménem nevinné snivce a Ehiru nyní musí ochraňovat ženu, kterou ho poslali zabít — jinak město pohltí válka a zakázané čáry.

Vydalo nakladatelství Host 16. srpna 2021.

Ben Aaronovitch: Řeky Londýna 8 – Falešná hodnota

Ben Aaronovitch: Řeky Londýna 8 - Falešná hodnotaNové dobrodružství Petera Granta… a zároveň nový rozjezd! Jsme stále v Londýně, ale Peter už nepracuje u metropolitní policie. Po uzavření případu Muže bez tváře a dalších peripetiích se Peter usazuje, připravuje se na otcovskou roli a zároveň čelí poněkud nejisté budoucnosti. Nastupuje do soukromého sektoru, do IT firmy Terrence Skinnera, kde věci nejsou takové, jaké se zdají být.

V rámci zaměstnání se musí naučit splynout s civilisty, kteří jsou ještě větší geekové než on, byť nadále zůstává v kontaktu se starými známými, jež ho provázeli při dřívějších vyšetřováních, ať operují v Rozmaru nebo třeba v Americe. A i zde má samozřejmě slovo magie. Pracoviště skrývá tajemství, technologii, která je sice high-tech a zkoumá možnosti umělé inteligence, ale má kořeny u Ady Lovelaceové a Charlese Babbage.

V pořadí osmý román série Řeky Londýna má všechno, na co jsme byli zvyklí z dřívějších částí – humor i svérázný pohled na svět – a také něco navíc: třeba to, že firma, kde teď Peter působí, nese silný otisk světa Stopařova průvodce po galaxii!

Vydalo nakladatelství Argo 16. srpna 2021.

Helena Dostálová: MadlenHelena Dostálová: Madlen

Až se hluboce začtete do poutavého příběhu Madlen, objevíte starodávný svět, který ovšem nikdy nezmizel. Svět velkých lidí, kteří oplývají nebývalými schopnostmi. Tito lidé hovoří s matkou Zemí, se sebou samými, s životem a vědí, co je smrt. Madlen zjistí, že v tom světě žila. Potvrdí jí to její předci, kteří jí začnou pomaloučku odhalovat, kým doopravdy je.

V objevování záhadného a zázračného světa pomůže Madlen i muž, který ji zná už z pradávných dob. Ukáže jí, že velcí lidé jsou srozuměni s životem a stále se vidí v druhých jako součást duše celku. Madlen společně s ním během příběhu zjistí, kdy a jak tato celková duše na Zemi vstoupila, odkud pochází a že v ní dříve svobodně pobývali všichni.

Vydalo nakladatelství Kořeny 19. srpna 2021.

Kristina Hlaváčková: Dračí oči 3 – Pramen moci

Kristina Hlaváčková: Dračí oči 3 - Pramen mociJde o budoucnost celého světa! Bašta je zničena a její pán mrtev. Bujaré oslavy ještě neutichly a troskami už znovu zní hukot magického náboje. Nikdo mu však nenaslouchá. Jen Strážci jsou neklidní. Válka poodkryla pečlivě opatrované tajemství pramenů moci, posvátného Karganu. Elena svou existencí narušila jejich systém, ale není tu, aby zastavila řetězovou reakci. Kargan a síla, která v něm dřímá, je obrovská. Nestane-li se zázrak, vše bude ztraceno…

Vydalo nakladatelství Fragment 24. srpna 2021.

Liz Kesslerová: Emily Vichrná a rybí ocasLiz Kesslerová: Emily Vichrná a rybí ocas

Pořádně se nadechni, ponoř se do oceánu, a poznej fascinující svět pod mořskou hladinou! 1. díl bestsellerové série. Dvanáctiletá Emily žije odnepaměti na lodi. Její matka ji ale celý život úzkostlivě drží od vody co nejdál. Přesto nakonec povolí a dovolí Emily chodit ve škole na hodiny plavání.

Přihodí se však něco naprosto nečekaného! Jakmile vklouzne do vody, stane se z ní mořská panna. A brzy pozná, že zdaleka není jediná. Pod mořskou hladinou se ukrývá úchvatný, tajemný svět, kde mořské panny studují ve škole mnohem zajímavější předměty – třeba vábení námořníků.

Vydalo nakladatelství Albatros 26. srpna 2021.

Lene Kaaberbolová: Divočarka 6 – Vrativec

Lene Kaaberbolová: Divočarka 6 - VrativecÚžasné finále světově proslulé fantasy o divočarech. Bravita se vrátila mezi živé a je ochotná jít doslova přes mrtvoly, aby si vydobyla zpět pozici vládkyně světa. Zastavit ji může jedině Klára spolu se členy svého divočarského kruhu. Ovšem jedno je jasné, pokud zemře Bravita, zaplatí za to někdo životem… Podaří se Kláře a jejím přátelům zachránit divoký svět a nastolit v něm mír?

Vydalo nakladatelství Cpress 26. srpna 2021.

Joanne K. Rowlingová: Harry Potter a vězeň z AzkabanuJoanne K. Rowlingová: Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Co čeká na Harryho a jeho kamarády třetí rok na bradavické škole? Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.

Harry Potter 4 – ilustrované vydání.

Vydalo nakladatelství Albatros 26. srpna 2021.

Sylva Mašková: Voda přes šibenici

Sylva Mašková: Voda přes šibeniciKdyž je Běla jako dítě vyhnána ze svého domova ve skalách, netuší, že se její cesty zkříží s tím, před kým jí od narození nejvíce varovali. Sebestředný kníže jí výměnou za službu vezme pod svoji ochranu a ona se tak stane součástí jeho světa. Světa nekončících bojů o moc a víru v jednoho boha.

Běla ví, že musí před knížetem za každou cenu uchránit tajemství svého původu a své vlastní víry v jiné bohy, ale i přes každodenní riziko odhalení mu zůstává nablízku. Vyrůstá v jeho stínu a zůstává mu věrná i v nelehké době, kdy se do boje o moc zapojí prastaré síly dávných poslů bohů, které kníže svým mečem nedokáže porazit. Běla, která by nejraději zůstala navždy skrytá ve stínu, je tak nucena z něj vystoupit, a odhalit svoje schopnosti ve světě, kde nejsou vítány.

Vydalo nakladatelství Monument 30. srpna 2021.

Naomi Noviková: Smrtící vzděláníNaomi Noviková: Smrtící vzdělání

Škola magie jako žádná jiná. Do téhle čarodějné střední byste chodit nechtěli: místo profesorů zde vyučuje drsnými metodami sama škola a na každém kroku číhá zlý tvor, takže jediná vteřina nepozornosti vás může stát život.

A tam se ti dva potkají: Galadriel, kterou škola systematicky připravuje na dráhu nejděsivější černé čarodějky světa, jak to prorokovala její prababička, a Orion, syn jedné z nejvlivnějších kouzelnických rodin, školní hrdina a ochránce slabých. Jenže ona se ze všech sil snaží, aby se proroctví nenaplnilo, a on jí ani trochu nevěří. Dokážou ti dva změnit dávné řády školy — nebo aspoň vlastní život?

Vydalo nakladatelství Host 30. srpna 2021.

C. S. Lewis: Narnie 2 – Lev, čarodějnice a skříň

C. S. Lewis: Narnie 2 - Lev, čarodějnice a skříň

Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel – do Narnie! Sledujte příběh sourozenců Petra, Zuzany, Edmunda a Lucie v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí. Druhý díl světového fantasy bestselleru.

Vydalo nakladatelství Fragment 31. srpna 2021.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní fantasy novinky v srpnu – Harry Potter i Praví bastardi

Hide picture