×
FANZINE.cz

Knižní fantasy novinky v září – Aaronovitch, Salvatore či Abercrombie

John Bellairs: Čarodějovy hodiny
Čarodějovy hodiny - literární předloha stejnojmenného filmu od Johna Bellairse. Zdroj: výřez knižní obálky.

Léto už je dávno pryč, dovolené většinou taky a makat začali i všichni studenti. Světlým bodem se však během zářijového měsíce pro každého milovníka fantasy příběhů stala záplava knižních novinek.

John Bellairs: Čarodějovy hodiny

John Bellairs: Čarodějovy hodinyLewis Barnavelt je sirotek. Když přijde za svým strýcem Jonathanem, očekává, že se setká s obyčejným člověkem. Ale není tomu tak. Strýček Jonathan a jeho sousedka, paní Zimmermannová, jsou čarodějové! Lewis je nadšený. Nejprve pozorně sleduje, jak oba kouzlí. Pak začne experimentovat sám a nevědomky vzkřísí bývalého majitele domu: ženu jménem Serenna Izardová.

Zdá se, že Serenna a její manžel zazdili do stěn domu hodiny: hodiny, které by mohly zničit lidstvo. A jen Barnavelt je může zastavit.

Vydalo nakladatelství Nakladatelství Omega 3. září 2018.

S. Jae – Jonesová: Píseň zimy 2 – Píseň stínůS. Jae – Jonesová: Píseň zimy 2 - Píseň stínů

Liesl se soustředí na svou hudební kariéru. Snaží se hledět jen do budoucnosti a nikoli nazpět, ale i tak je život mezi smrtelníky těžší, než si myslela. Její mladší bratr Josef je chladný a vzdálený, zatímco Liesl nemůže zapomenout na uhrančivého mladíka, kterého nechala v podzemí, a na hudbu, již v ní inspiroval. Když se ale bariéra mezi světy začne rozpadat, Liesl se musí vrátit do podzemí, aby odhalila tajemství života a smrti Krále duchů. Může zlomit pradávná pravidla světů? A jaký je skutečný význam oběti, když je osud celého světa a lidí, které miluje, v jejích rukou?

Vydalo nakladatelství CoBoo 6. září 2018.

Stephanie Garberová: Caraval 2 – Legenda

Stephanie Garberová: Caraval 2 - LegendaPoté, co byla Donatella nechtěně vtažena do magického světa Caravalu, podařilo se jí uniknout svému démonickému otci a zachránit sestru před domluvenou svatbou. Společně by teď měly oslavovat, jenže Donatella pořád není volná. Dala totiž slib tajemnému zločinci, že pro něj zjistí něco, co se dosud nikomu nepodařilo.

Odhalit pravé jméno Legendy, mistra Caravalu. To ale dokáže jen tak, že zvítězí v Caravalu. Proto se soutěže musí zúčastnit ještě jednou…

Vydalo nakladatelství Egmont 6. září 2018.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..