Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Knižní fantasy novinky v září – Aaronovitch, Salvatore či Abercrombie

Olga Buriánková

Olga Buriánková

5. 10. 2018

Léto už je dávno pryč, dovolené většinou taky a makat začali i všichni studenti. Světlým bodem se však během zářijového měsíce pro každého milovníka fantasy příběhů stala záplava knižních novinek.

John Bellairs: Čarodějovy hodiny

John Bellairs: Čarodějovy hodinyLewis Barnavelt je sirotek. Když přijde za svým strýcem Jonathanem, očekává, že se setká s obyčejným člověkem. Ale není tomu tak. Strýček Jonathan a jeho sousedka, paní Zimmermannová, jsou čarodějové! Lewis je nadšený. Nejprve pozorně sleduje, jak oba kouzlí. Pak začne experimentovat sám a nevědomky vzkřísí bývalého majitele domu: ženu jménem Serenna Izardová.

Zdá se, že Serenna a její manžel zazdili do stěn domu hodiny: hodiny, které by mohly zničit lidstvo. A jen Barnavelt je může zastavit.

Vydalo nakladatelství Nakladatelství Omega 3. září 2018.

S. Jae – Jonesová: Píseň zimy 2 – Píseň stínůS. Jae – Jonesová: Píseň zimy 2 - Píseň stínů

Liesl se soustředí na svou hudební kariéru. Snaží se hledět jen do budoucnosti a nikoli nazpět, ale i tak je život mezi smrtelníky těžší, než si myslela. Její mladší bratr Josef je chladný a vzdálený, zatímco Liesl nemůže zapomenout na uhrančivého mladíka, kterého nechala v podzemí, a na hudbu, již v ní inspiroval. Když se ale bariéra mezi světy začne rozpadat, Liesl se musí vrátit do podzemí, aby odhalila tajemství života a smrti Krále duchů. Může zlomit pradávná pravidla světů? A jaký je skutečný význam oběti, když je osud celého světa a lidí, které miluje, v jejích rukou?

Vydalo nakladatelství CoBoo 6. září 2018.

Stephanie Garberová: Caraval 2 – Legenda

Stephanie Garberová: Caraval 2 - LegendaPoté, co byla Donatella nechtěně vtažena do magického světa Caravalu, podařilo se jí uniknout svému démonickému otci a zachránit sestru před domluvenou svatbou. Společně by teď měly oslavovat, jenže Donatella pořád není volná. Dala totiž slib tajemnému zločinci, že pro něj zjistí něco, co se dosud nikomu nepodařilo.

Odhalit pravé jméno Legendy, mistra Caravalu. To ale dokáže jen tak, že zvítězí v Caravalu. Proto se soutěže musí zúčastnit ještě jednou…

Vydalo nakladatelství Egmont 6. září 2018.

Natalja Ščerba: Časodějové 5 – ČasogramNatalja Ščerba: Časodějové 5 – Časogram

Časodějný svět je v ohrožení: Astragor, nepřítel eflarských hodinářů se vrátil a touží po pomstě. Severin Ohnivý se mu otevřeně postavil a Vasilisa chce otci pomoct. Spolu s přáteli se pokouší rozluštit tajemství zrezlého úlomku, který objevila v Rozeklaném zámku. Učí se nová časodějnická moudra a objevuje dosud nepoznaná tajemství řízení času. Dokáže si poradit s obrovskou zodpovědností, která se tak náhle svalila na její mladičká bedra?

Klíčníci budou čelit prvním ztrátám i absolutnímu zlu. Pátý díl nejúspěšnější ruské fantasy ságy. V pátém díle ságy o kouzelnících, kteří umí čarovat s časem, čekají na klíčníky nebezpečná dobrodružství, první ztráty, nelítostná bitva a střet s absolutním zlem.

Vydalo nakladatelství Fragment 6. září 2018.

Ben Aaronovitch: Peter Grant – Nejodlehlejší stanice

Ben Aaronovitch: Peter Grant - Nejodlehlejší staniceNa lince Metropolitan se začínají dít divné věci. Vyděšení cestující volají na tísňovou linku, že byli v tlačenici napadeni zvláštně oděnými lidmi, kteří se jim pokoušeli předat naléhavý vzkaz… Oběti útoků však při dalším dotazování nejsou schopny policii vysvětlit, o co přesně šlo, a během chvíle se jim střet vykouří z hlavy.

Seržant Jaget Kumar, příslušník dopravní policie známý ze Šepotu v podzemí, se promptně obrací na Petera Granta, protože případy vykazují neklamné znaky působení nadpřirozených sil.

Zjistit, co jsou oni duchové zač a proč zasévají takový zmatek mezi nevinné Londýňany, se Peterovi pokusí jeho mladičká a magicky nadaná sestřenice Abigail, věrný pes Toby a samozřejmě inspektor Nightingale coby klidná síla v pozadí. Vyšetřování se z metra záhy přenese na zdánlivě idylická londýnská předměstí, která se opět ukážou být semeništěm podivností, nad nimiž zůstává rozum stát a při nichž tuhne krev v žilách.

Vydalo nakladatelství Argo 12. září 2018.

Marie Rutkoski: Kletba vítězů Marie Rutkoski: Kletba vítězů

Jako dcera generála Valoriánské říše má Kestrel dvě možnosti – přidat se k armádě, nebo se vdát. Jenže ona nechce ani jedno. Když na trhu s otroky koupí muže, jehož hrdost ji na první pohled učaruje, netuší, že následky tohoto rozmaru ji budou stát hodně. Zakázané přátelství, které mezi nimi vznikne, se stane nebezpečným pro ně i pro celou zemi. Oba se totiž stanou důležitými figurkami ve vysoké politické hře plné intrik, tajemství a zrady.

Některá vítězství stojí víc, než jen velký balík peněz… 1. díl bestsellerové série.

Vydalo nakladatelství Fragment 13. září 2018.

Robert Anthony Salvatore: Rozervání 1 – Společníci

Robert Anthony Salvatore Rozervání 1 – SpolečníciNejnovější díl oblíbené fantasy ságy R. A. Salvatoreho, autora děl ze seznamu bestsellerů New York Times, s názvem Společníci přesouvá jeho hrdinu Drizzta do nové éry Forgotten Realms. Zatímco jeho život visí na vlásku, přemýšlí Drizzt o svých věrných spojencích, kteří mu stáli po boku od prvních let jeho života na povrchu – přátel, kteří prosluli jako Společníci síně. Mezitím se však začnou projevovat první známky Rozervání.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 15. září 2018.

Daniela Mičanová: Modrá krev 4 – Jakubovy housleDaniela Mičanová Modrá krev 4 - Jakubovy housle

V šerém dávnověku bůh moudrosti Thovt svěřil veškeré vědění papyrovému svitku a ukryl jej na bezpečném místě. Tolik praví egyptská pověst. Nebo že by to nebyla pověst? Co kdyby si tajemný svitek shodou náhod našel cestu do orientálního obchůdku v současném Brně? A co kdyby jeho majitelka podlehla neodolatelnému nutkání vyzkoušet moc starověkých zaklínadel na vlastní kůži?

Jak to v takových případech chodí, její začátečnická odvaha vyláká z temných doupat síly, s nimiž si křehká dívka neporadí bez pomoci z druhého břehu. Naštěstí se nabízí pomocná ruka démonického houslisty Jakuba a jeho nemrtvých přátel.

Na nebezpečné cestě do Káhiry a zpět budou potřebovat notnou dávku odvahy, osobního nasazení i upřímného citu. Černočerné zlo se totiž nevzdává nijak snadno a většinou nebere zajatce.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 16. září 2018.

Joe Abercrombie: Půl krále

Joe Abercrombie: Půl králeVlastní rodina ho zradila a nechala napospas smrti, ale princ Jarvi, nedobrovolný dědic rozděleného království, přísahal, že trůn, o který nikdy nestál, získá zpět. Nejprve však musi přežít kruté zacházeni, okovy a hořké vody samotného Roztříštěného moře – to vše jen s jednou zdravou rukou.

Do tvrdého, neúprosného světa se narodil jako nedochůdče, neumí držet štít ani se ohánět sekerou – jako smrtící ostří mu tedy slouží vybroušená mysl. Shromáždí zvláštní společenství štvanců a zjistí, že mu mohou pomoci víc, než by dokázal kdokoli z urozených. Přesto může Jarviho cesta skončit stejně, jako začala – ve zvratech, léčkách a neštěstí…

Vydalo nakladatelství Laser 19. září 2018.

Tad Williams: Kámen rozlukyTad Williams: Kámen rozluky

Ineluki – Král Bouří ovládá východní Ard. Teprve tehdy, když se celá země ocitá pod vlivem Inelukiho, tak se zbytky kdysi obdivuhodné armády lidí vydávají hledat poslední svatyni a současně místo setkání – Kámen rozluky, místo, které je od pradávných časů zahaleno rouškou tajemství.

A po celé zemi roztroušení členové Bratrstva Svitku se za každou cenu snaží splnit uloženou misi… Putují ze zničených lidských tvrzí k ukrytým horským jeskyním trollů Qanucu… Smrtelník poprvé navštíví tajemné město Sithů…

Vydalo nakladatelství Laser 27. září 2018.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní fantasy novinky v září – Aaronovitch, Salvatore či Abercrombie

Hide picture