×
FANZINE.cz

Knižní fantasy novinky v září – Paollini, Salvatore i české Legendy

jay-kristoff-bozi-hrob

Zářijový měsíc překvapil všechny milovníky literární fantasy plejádou nových knižních titulů. Čtenáři se mohou těšit na svazky autorů zvučných jmen, na pokračování oblíbených sérií i na úvodní části zbrusu nových cyklů.

Bex Hoganová: Zmije – Ostrovy bouře a utrpení

Bex Hoganová: Zmije – Ostrovy bouře a utrpeníOsud sedmnáctileté Marianne je jasný. Má se stát Zmijí, námořní kapitánkou a ochránkyní Dvanácti ostrovů. V cestě jí však stojí úřadující Zmije. Zkažený muž bez slitování, který se plaví po mořích, beztrestně zabíjí a nechává za sebou jen utrpení. Je jedním z nejnebezpečnějších lidí v celém oceánu.

A také Mariannin otec. Marianne tak stojí před zásadní otázkou: bude za ostrovy bojovat, i kdyby to znamenalo ztratit rodinu, lásku a možná i život? Udělají z ní zabijáka, nebo ji nechají zabít. První díl epické fantasy trilogie.

Vydalo nakladatelství CooBoo 2. září 2019.

Sara Hollandová: Everless – Panství krve a kovuSara Hollandová: Everless – Panství krve a kovu

V království Sempera se platí časem. Hodiny, dny i roky jsou extrahovány z krve a pomocí magie přetavovány v kovové mince. Bohatí aristokraté Gerlingové je neúprosně daní, a zajišťují si tak dlouhověkost. Jules Emberová kdysi na Everless žila, musela však kvůli tragédii utéct. Jenže otec teď umírá, a pokud pro něj chce získat nějaký čas, musí se vrátit do honosného sídla Gerlingů, kde na ni nečeká jen dávná minulost, ale i tíživé tajemství.

Čas je vězení a jen ona má klíč.

Vydalo nakladatelství Fragment 5. září 2019.

Kendare Blakeová: Tři temné trůny 2 – Jeden temný trůn

Kendare Blakeová: Tři temné trůny 2 - Jeden temný trůnBitva o korunu začala. Tři sestry budou čelit té nejsmrtelnější překážce – jedna druhé! Kdysi nejslabší Katharina je teď mocnější než kdy dřív. Arsinoe odhalila tajemství svého daru a získala tak velkou výhodu. Dokáže jej však použít tak, aby si toho nikdo nevšiml? Mirabella, všemi považovaná za jistou vítězku a budoucí královnu, musí čelit zákeřným útokům, které se neustále stupňují. Dokáže ubránit sebe a své nejbližší?

Vydalo nakladatelství Fragment 5. září 2019.

R. A. Salvatore: Kodex společníků 2 – Vzestup králeR. A. Salvatore: Kodex společníků 2 – Vzestup krále

Nad Stříbrným pomezím se stahují mračna nejen pomyslná. Po Noci lovce nepřichází úsvit, nýbrž další temnota. Vychytralé aliance se nejlépe kují pod oblohou bez slunce, a kdo nechce jít do války, ochutná drowský jed. Proč si hýčkat vlažné spojence, když jsou tu jiní, krvelačnější, bojechtivější?

Vydalo nakladatelství Fantom Print 11. září 2019.

Hargrave Millwood Hargraveová: Až přejde zima

Hargrave Millwood Hargraveová: Až přejde zimaJednoho rána Mila zjistí, že její bratr Oskar zmizel. Jen tak by rodinu neopustil, a přesto se zdá, že odešel s tajemným cizincem, který se ve vesnici objevil po setmění. Když začne zjišťovat, kam mohl jít, dozví se, že zmizeli všichni chlapci… kromě jediného – mága jménem Rune. Mila a Rune se proto vydávají na neobyčejnou cestu zasněženou divočinou ovládanou vlčími smečkami. Najdou zmizelé chlapce a přijdou na to, proč vlastně odešli?

Vydalo nakladatelství Fragment 12. září 2019.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..