Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Knižní fantasy novinky v září – Paollini, Salvatore i české Legendy

Olga Buriánková

Olga Buriánková

30. 10. 2019

Zářijový měsíc překvapil všechny milovníky literární fantasy plejádou nových knižních titulů. Čtenáři se mohou těšit na svazky autorů zvučných jmen, na pokračování oblíbených sérií i na úvodní části zbrusu nových cyklů.

Bex Hoganová: Zmije – Ostrovy bouře a utrpení

Bex Hoganová: Zmije – Ostrovy bouře a utrpeníOsud sedmnáctileté Marianne je jasný. Má se stát Zmijí, námořní kapitánkou a ochránkyní Dvanácti ostrovů. V cestě jí však stojí úřadující Zmije. Zkažený muž bez slitování, který se plaví po mořích, beztrestně zabíjí a nechává za sebou jen utrpení. Je jedním z nejnebezpečnějších lidí v celém oceánu.

A také Mariannin otec. Marianne tak stojí před zásadní otázkou: bude za ostrovy bojovat, i kdyby to znamenalo ztratit rodinu, lásku a možná i život? Udělají z ní zabijáka, nebo ji nechají zabít. První díl epické fantasy trilogie.

Vydalo nakladatelství CooBoo 2. září 2019.

Sara Hollandová: Everless – Panství krve a kovuSara Hollandová: Everless – Panství krve a kovu

V království Sempera se platí časem. Hodiny, dny i roky jsou extrahovány z krve a pomocí magie přetavovány v kovové mince. Bohatí aristokraté Gerlingové je neúprosně daní, a zajišťují si tak dlouhověkost. Jules Emberová kdysi na Everless žila, musela však kvůli tragédii utéct. Jenže otec teď umírá, a pokud pro něj chce získat nějaký čas, musí se vrátit do honosného sídla Gerlingů, kde na ni nečeká jen dávná minulost, ale i tíživé tajemství.

Čas je vězení a jen ona má klíč.

Vydalo nakladatelství Fragment 5. září 2019.

Kendare Blakeová: Tři temné trůny 2 – Jeden temný trůn

Kendare Blakeová: Tři temné trůny 2 - Jeden temný trůnBitva o korunu začala. Tři sestry budou čelit té nejsmrtelnější překážce – jedna druhé! Kdysi nejslabší Katharina je teď mocnější než kdy dřív. Arsinoe odhalila tajemství svého daru a získala tak velkou výhodu. Dokáže jej však použít tak, aby si toho nikdo nevšiml? Mirabella, všemi považovaná za jistou vítězku a budoucí královnu, musí čelit zákeřným útokům, které se neustále stupňují. Dokáže ubránit sebe a své nejbližší?

Vydalo nakladatelství Fragment 5. září 2019.

R. A. Salvatore: Kodex společníků 2 – Vzestup králeR. A. Salvatore: Kodex společníků 2 – Vzestup krále

Nad Stříbrným pomezím se stahují mračna nejen pomyslná. Po Noci lovce nepřichází úsvit, nýbrž další temnota. Vychytralé aliance se nejlépe kují pod oblohou bez slunce, a kdo nechce jít do války, ochutná drowský jed. Proč si hýčkat vlažné spojence, když jsou tu jiní, krvelačnější, bojechtivější?

Vydalo nakladatelství Fantom Print 11. září 2019.

Hargrave Millwood Hargraveová: Až přejde zima

Hargrave Millwood Hargraveová: Až přejde zimaJednoho rána Mila zjistí, že její bratr Oskar zmizel. Jen tak by rodinu neopustil, a přesto se zdá, že odešel s tajemným cizincem, který se ve vesnici objevil po setmění. Když začne zjišťovat, kam mohl jít, dozví se, že zmizeli všichni chlapci… kromě jediného – mága jménem Rune. Mila a Rune se proto vydávají na neobyčejnou cestu zasněženou divočinou ovládanou vlčími smečkami. Najdou zmizelé chlapce a přijdou na to, proč vlastně odešli?

Vydalo nakladatelství Fragment 12. září 2019.

Klára Kubíčková: Kde zní zpěv krkavcůKlára Kubíčková: Kde zní zpěv krkavců

Pohár trpělivosti Elfrydina bohatého otce přetekl a po mnoha marných snahách vychovat z ní slušnou mladou dámu ji poslal do výchovného ústavu pro nepřizpůsobivé dívky na Krkavčím vrchu. Elfryd cítí, že po své zemřelé matce, jíž všichni nazývali čarodějnicí, zdědila schopnosti, které jen tak někdo nemá. Budou však stačit na to, aby překonala nástrahy přísného ústavního řádu? A co když tu není jediná, kdo dokáže čarovat?

Vydalo nakladatelství Fragment 12. září 2019.

Vic Jamesová: Temné nadání 2 – Padlé město

Vic Jamesová: Temné nadání 2 – Padlé městoPlán Hadleyových zůstat během nucených prací spolu utržil značné trhliny. Luke je ve vězení za vraždu, kterou nespáchal. Abi utekla, aby ho osvobodila a prokázala jeho nevinu dřív, než ho magie zničí. Silyen Jardin se snaží ovládnout prastaré magické schopnosti, zatímco jeho rodina intrikuje a pokouší se zvládnout rostoucí nepokoje. Ulice Londýna začíná barvit krev, nastávají temné časy. Svoboda a vědění mají velkou cenu. Kdo ale bude splácet účty?

Vydalo nakladatelství Fragment 12. září 2019.

Christopher Paolini: Poutník, čarodějnice a červChristopher Paolini Poutník, čarodějnice a červ

Už je to rok, co Eragon opustil Alagaësii, aby vyhledal vhodný domov k založení nové generace Dračích jezdců. Teď se potýká s nekonečnou záplavou úkolů: výstavbou pevnosti, dohadováním s dodavateli, hlídáním dračích vajec, jednáním s bojovnými urgaly a povýšenými elfy. Vytržení z každodenní rutiny však nabídne vidění Eldunarí, nečekaná návštěva a také vzrušující urgalská pověst, jež mnohé změní.

Dlouho očekávaná novinka od legendárního Christophera Paoliniho! Nové příběhy ze světa série Odkaz Dračích jezdců.

Vydalo nakladatelství Fragment 12. září 2019.

Kiersten Whiteová: Dobyvatelská sága 3 – Žár

Kiersten Whiteová: Dobyvatelská sága 3 - ŽárPo obléhání Konstantinopole je Radu povolán k sultánu Mehmedovi. Ten je mocnější a silnější než kdykoli dřív, ale také nesmírně osamělý. Znamená to, že je konečně přístupnější? A stojí o to ještě vůbec Radu? Lada sní o tom, že vytvoří spravedlivější Valašsko, ale aby se jí to podařilo, musí ho i osvobodit z osmanského vazalství.

A tak Mehmedovi i svému bratrovi pošle vzkaz, který se nedá ignorovat. Dva muži jejího života nemají na výběr. A pouze zničením všech, které milují, mohou vytvořit lepší svět!

Vydalo nakladatelství CooBoo 16. září 2019.

Jennifer Donnellyová: Nevlastní sestraJennifer Donnellyová: Nevlastní sestra

Isabelle by měla být navždy šťastná – princovu lásku má na dosah ruky. Až na to, že ona není ta krasavice, která na plese ztratila střevíček. Je tuctovou nevlastní sestrou, která si usekla prsty na noze, aby se do botky vešla. Když princ odhalí její podvod, s hanbou ji vyžene. Isabelle se ale nevzdá a neskloní hlavu před světem vážícím si pouze krásy. Naopak. Rozhodne se všem ukázat, že je v ní mnohem víc, než si všichni myslí!

V hlavní roli Popelčina zlá sestra. Slavná pohádka jinak v prvním dílu fantasy série.

Vydalo nakladatelství CooBoo 16. září 2019.

Emily Boldová: Stříbrné perutě – Rebelka noci

Emily Boldová: Stříbrné perutě - Rebelka nociThorn už se proměnila z normální dívky v mocnou polobytost – míšence člověka a Stříbrných perutí. Její ohnivě rudé perutě svědčí o zradě, které se v očích klanu kdysi dopustil její otec. Proto se na lov Thorn vydává nejen náčelník klanu, ale také jeho syn Lucien, kterému Thorn darovala své srdce, a současně přitom zlomila to jeho.

Thorn uprchne do pověstmi opředeného Glastonbury, aby nabrala ztracené síly. Když se pak ocitne v ohrožení její rodina, musí v sobě Thorn probudit dědictví světla. Magie, láska, napětí.

Vydalo nakladatelství CPRESS 16. září 2019.

Sborník: Legendy – Praha caput regniSborník: Legendy – Praha caput regni

Je překrásná. Legendami opředená. Je prastará. Pavučinami opředená. Je hodna lásky i obdivu, nenávisti i pohrdání. Málokdo k ní však zůstane lhostejný. Praha. Čtrnáct příběhů Vám ji předvede v rozpětí několika tisíciletí.

Potkáte mladého Frantu Frantu z cyklu Dobrodruh. Ocitnete se v centru pustošivého kobercového náletu. Zjistíte, kolik kamenných lvů se vejde na špičku katedrály. Málem Vás udupe záplava přemnožených golemů! Uvidíte, čemu holdují ochránci Koordinátora Kodexe za scénou. A k čemu všemu lze použít ježka v kleci. Vystraší Vás pražská strašidla, nalákají antikvariáty. Zkrátka si při téhleté procházce důkladně užijete!

Vydalo nakladatelství Straky na vrbě 20. září 2019.

R. A. Salvarore: Kodex společníků 3 – Pomsta železného trpaslíkaR. A. Salvarore Kodex společníků 3 – Pomsta železného trpaslíka

Ve třetí knize Kodexu společníků, nejnovější série v sáze o temném elfu Drizztu Do’Urdenovi z pera R. A. Salvatoreho, která se dostala na seznam bestsellerů New York Times, zuří ve světě Forgotten Realms krvavá válka.

Do neustále se vyvíjejícího světa Forgotten Realms přineslo Rozervání černá mračna a dlouhé měsíce trvající tmu. Pod těžkým nebem navíc zuří válka, neboť orci porušili těžce vybojovaný smír, který trval, ať už jakkoli nejistě, celých sto let. Z touhy vyrovnat nevyřízené účty se tak stal totální boj o nadvládu nad starodávnými říšemi Severu.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 25. září 2019.

Martina Čekalová: Město dušíMartina Čekalová: Město duší

Dovedete si představit, že ve světě, kde vládne přetvářka a faleš, existuje společnost, v níž je zakázáno skrývat své emoce? Přísně utajený vládní experiment, jehož cílem bylo lépe pochopit lidský imunitní systém, se zvrtnul. Proto bylo postaveno město, které není na žádné mapě a řídí se jinými zákony než zbytek světa.

Mé jméno je Raven a v tom městě žiju. Jsem součástí komunity, která měla zůstat utajena. Ale tenhle plán nevyšel. Žijeme v utajení. Už hodně dlouho… Originální česká fantasy o vědeckém experimentu s děsivými následky.

Vydalo nakladatelství Fragment 26. září 2019.

Joelle Charbonneau: Prokletý trůn – Rozdělené království

Joelle Charbonneau: Prokletý trůn – Rozdělené královstvíZkoušky ctnostného následnictví skončily. Princezna Carys je mrtvá a na trůn usedl princ Andreas. Jeho sen o vládě se stal skutečností. Ale stálo to za to? Cítí silné výčitky za to, co udělal, navíc obliba jeho sestry mezi lidmi stále roste. Kdyby tušil, že Carys navzdory všeobecnému přesvědčení přežila! Skrývá se v divočině a s tím, jak postupně sílí, roste i její odvaha vrátit se zpět do Větrného paláce a vypořádat se s bratrovou zradou…

Závěr temné fantasy od autorky bestsellerové série Univerzita výjimečných.

Vydalo nakladatelství Fragment 26. září 2019.

Marina Djačenková, Sergej Djačenko: RituálMarina Djačenková, Sergej Djačenko: Rituál

Během královské slavnosti přilétl strašlivý drak a unesl princeznu na svůj hrad. Její život se rázem změnil. Jediné, co teď s jistotou ví, je skutečnost, že má sehrát roli v prastarém Rituálu. Světlým bodem jejího života v zajetí jsou návštěvy záhadného mladíka jménem Arman. Jak se na opuštěný ostrov dostal a co je vlastně zač? Když na to přijde, je už příliš pozdě… Láska k dračímu princi je totiž hořká a velmi nebezpečná.

Může se princezna zamilovat do draka? Knižní předloha k filmu Legenda o drakovi.

Vydalo nakladatelství Fragment 26. září 2019.

Jay Kristoff: Nikdynoc 2 – Boží hrob

jay-kristoff-bozi-hrob

Mia se stala Čepelí Rudé církve, avšak kvůli vyřizování krvavých záležitostí má k zabití konzula Scaevy a kardinála Duoma pořád daleko. Když zjistí, že se oba osobně zúčastní velkých her v Božím hrobě, neváhá a stane se členkou gladiátorských kolegií, aby mohla využít příležitosti a skoncovat s nimi. Mezi zdmi kolegia se rodí spiknutí a počet mrtvých narůstá. Mia navíc odhaluje tajemství, které by mohlo změnit celý její svět. Co mě nezabije, ať se začne bát. Druhý díl fantasy série Nikdynoc.

Vydalo nakladatelství CooBoo 30. září 2019.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní fantasy novinky v září – Paollini, Salvatore i české Legendy

Hide picture