Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Knižní listopad: Závěr trilogie Thomas Cale i Pratchett bez Zeměplochy

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

14. 11. 2013

OBR: Tlukot křídel smrti Letošní knihopad si pro čtenáře připravil závěry dvou ság a jednu dlouze očekávanou knižní novinku. První díl ságy Dlouhá Země přináší spojení dvou mistrů svého řemesla – Terryho Pratchetta a Stephena Baxtera.

OBR: Snova HoreckaKaren Marie Moning: Snová horečka

Čtvrtá kniha série Horečka. Zeď, jež vždy oddělovala svět Dananů a lidí, se zhroutila a Bojovníci tmy se dostali z mrazivého vězení. MacKayla Laneová uvízla ve smrtelné pasti. Dostala se do spárů Pána a vládce, jenž ji připravil o paměť. Neví, že ona jediná je schopná najít starodávnou knihu tajemných kouzel Sinsar Dubh, klíč k nadvládě nad oběma světy. Osamocena bojuje o svou vlastní duši, a přestože vyhraje tuhle bitvu, je to jen první krok na dlouhé cestě.

Vydává nakladatelství Jota dne 6. listopadu 2013.

Tamara Ireland Stone: Čas mezi námi

První kniha série Čas mezi námi. Anna a Bennett se správně nikdy neměli potkat. Ona žije v roce 1995 v malém městečku poblíž Chicaga, on v San Francisku roku 2012. Bennett však disponuje zcela výjimečnou schopností: dokáže cestovat časem i prostorem. Tak se dostane i do Annina života a navzdory svému přesvědčení se do ní zamiluje. Jejich vztah se prohlubuje a Bennett postupně Anně odhalí všechna svá tajemství. Zákony času jsou však neúprosné a hrozí, že Bennett nebude moci zůstat v minulosti, do které vlastně nepatří.

Vydává nakladatelství Euromedia Group – Knižní klub 28. listopadu 2013.

OBR: Tlukot křídel smrtiPaul Hoffman: Tlukot křídel smrti

Závěrečná kniha trilogie Thomas Cale. Od okamžiku, kdy Cale zjistil, že jeho brutální vojenský výcvik má posloužit jedinému účelu – zničení největšího omylu Božího, tedy samotného lidstva -, pronásleduje ho tentýž muž, který z něj učinil Anděla smrti: papež vykupitel Bosco. Den zúčtování se blíží. Touha po pomstě Cala přivede zpátky ke svatyni vykupitelů – a k poslední konfrontaci s osobou, kterou na celém světě nejvíce nenávidí…

Vydává nakladatelství Euromedia Group – Knižní klub dne 14. listopadu 2013.

C. C. Hunter: Konečná volba

Pátá kniha série Údolí stínů. Nenechte si ujít závěrečný díl dech beroucí série Údolí stínů! Kyliina cesta hledání sebe samé je téměř u konce. Když Kylie vstoupila na začátku prázdnin do tábora Údolí stínů, netušila, co ji zde čeká. Teď se její největší a nejnebezpečnější nepřítel se vrací, aby ji jednou provždy zničil. A existuje jen jedna cesta jak ho zastavit! Kylie musí naplno využít svých nadpřirozených schopností, projít proměnou, která všechny kolem ohromí. Její cesta však nebude u konce, dokud se konečně nerozhodne…

Vydává nakladatelství Baronet dne 19. listopadu 2013.

OBR: Dlouhá ZeměTerry Pratchett, Stephen Baxter: Dlouhá Země

Rok 1916: Vojín Percy Blankeny se probudil. Leží ve svěží jarní trávě. Slyší zpěv ptáků a vítr ve větvích stromů. Kam se poděla rozstřílená krajina Země nikoho? 2015: Policistka Monica Jansonnová prohlíží spálený dům vědce, o němž jedni říkají, že je bláznivý, jiní zase, že nebezpečný, a najde tam zajímavou věcičku. Dlouhá Země je první román, který vznikl ze spolupráce tvůrce Zeměplochy, Terryho Pratchetta a oceňovaného sci-fi autora Stephena Baxtera.

Vydává nakladatelství Talpress v listopadu 2013.

Melissa de la Cruz: Podvedený anděl

Pátá kniha série Modrá krev. Poté, co odhalila tajemství rodu Van Alenů, utekla Schuyler s Jackem do Florencie. Oba čeká úkol, k jehož splnění je Schuyler vyvolená: najít a ochránit zbývajících pět bran, jež stojí mezi zemí a Luciferem. Na pomoc přichází šanghajská venatorka Deming Čen, která se pokusí komplikovaný případ rozmotat. V této nelehké době mladí upíři objeví smrtící tajemství, pravdu, kterou poprvé odhalila Schuyleřina matka v době renesance, ale po staletí se o ní nikdo nesměl dozvědět.

Vydává nakladatelství BB Art dne 27. listopadu 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní listopad: Závěr trilogie Thomas Cale i Pratchett bez Zeměplochy

Hide picture