×
FANZINE.cz

Knižní fantasy novinky říjen – Hra o trůny nebo Světla v temnotách

Alex Dresher: Lovcův odkaz 2 - Zrození Adepta
Pokračování drsné akční fantasy zkřížené se science fiction Světla v temnotách - Zrození adepta od Alexe Dreschera. Zdroj: knižní obálka.

Dny se krátí a noci se prodlužují, zima se blíží. Nejvhodnější čas vybrat si jednu z nových říjnových fantasy knížek. A výběr je opravdu široký – od klasických epických fantasy až k příběhům z nejžhavější současnosti.

John Flanagan: Hraničářův učeň – První roky: Bitva na Hackhamské pláni 

John Flanagan - Hraničářův učeň - První roky: Bitva na Hackhamské pláni

Mír v Araluenu je v ohrožení a nově korunovaný král Duncan se připravuje na válku. Morgarath zatím potají shromažďuje armádu divokých bestií známých jako wargalové. Halt se chystá na zdánlivě nemožný úkol – zdolat Deštné a temné hory, připlížit se nepozorovaně k nepříteli a odhalit jeho temné plány.

Ví, že jediný chybný krok může mít nedozírné následky, protože v bitvě na Hackhamské pláni se bude rozhodovat o osudu celého království. Druhý díl o známých hrdinech z Araluenu.

Vydalo nakladatelství Egmont 2. října 2017.

Martin Bečan: Kaziměsti

Martin Bečan - Kaziměsti

Čtveřice přátel naskočí jednoho dne do přijíždějící tramvaje číslo 0 a ta je zaveze do Nikam. Zjišťují, že město, ve kterém žijí a studují, má druhou tvář. Sněží v něm papír, tramvajové koleje tvoří horské dráhy, krysy se mění ve stíny a jsou v něm domy, ulice a celé čtvrti, o kterých většina lidí nemá tušení. Zlákáni plejádou divů a zázraků se rozhodnou sem přestěhovat. Jenže město je nakaženo nemocí…

Úžasný, znepokojující a zcela originální debut míchající městskou fantasy a magický realismus.

Vydalo nakladatelství Fragment 5. října 2017.

Lenka Dostálová: Dcery světla a temnoty 2 – Labyrint osudu

Lenka Dostálová: Dcery světla a temnoty 2 – Labyrint osudu

Lea už ví, že její nitro ovládá temnota. Za pomoci své sestry Sáry a strážce Lukáše se s ní snaží bojovat. Když jsou ale Sára s Lukášem vysláni na misi na znovuobjevený Salemon, zůstává na to sama. Propadá se hlouběji do temnoty a mění se.

Když se však ukáže, že Silkon chce Sáru přinutit, aby se přidala k Temným, Lea se mu postaví a nakrátko získá zpět své staré já. Spolu se sestrou se vydávají do jeskynního bludiště, kde na Leu čeká nelehká zkouška…

Vydalo nakladatelství Fragment 5. října 2017.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..