Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Knižní novinky literární fantastiky v září – Collinsová, Nix i Neff

Olga Buriánková

Olga Buriánková

28. 10. 2020

Září a začátek školního roku přináší studentům nové povinnosti, všem ostatním snad jen rozloučení s létem. Vášniví čtenáři žánrů fantasy, sci-fi nebo hororu si obojí mohou kompenzovat zbrusu novými knížkami.

Tanya Stewnerová: Alea – dívka moře: Poselství deště

Tanya Stewnerová: Alea – dívka moře: Poselství deštěAlea zná konečně pravdu – její matka Nelani žije. Dívka doufá, že by od ní mohla získat důležité informace o mořských lidech, ale také o svém dvojčeti Anthee. Posádka Alfa cru tedy dělá všechno pro to, aby se s Nelani setkala co nejdříve. Plavbu jim stále komplikuje nejen doktor Orion, ale i nejistota. Na čí straně doopravdy stojí princ Vodních panen Cassaras a jaká další tajemství ještě skrývá?

Překoná Alea všechna nebezpečí na cestě za svou matkou? Pátý díl velkolepého příběhu.

Vydalo nakladatelství Fragment 3. září 2020.

Petra Podolová: Futurum

Praha, rok 2120. Z Vltavy je vyschlé koryto, bývalým Hlavním nádražím se prohání vlak, který nezastavuje, a městem zní děsivé zvěsti. Temné postavy s rudýma očima prý sbírají mrtvé a mizí s nimi kdesi v podzemí.

Dam ví, že na těch povídačkách musí něco být. Když se objeví rok pohřešovaná Dany a mluví o tom, že ji unesli a provedli s ní něco nelidského, rozhodne se Dam udělat vše pro to, aby jí lidskost vrátil. Klidně se postaví i zrůdám pekelným…

Láska a děs v postapokalyptické Praze. Vítězná kniha třetího ročníku soutěže Hvězda inkoustu.

Vydalo nakladatelství Fragment 3. září 2020

Maria V. Snyderová: Studie jedu

Maria V. Snyderová: Studie jeduJelena se vyhnula popravě za vraždu, ale nebylo to zadarmo: stala se ochutnavačkou pokrmů velitele Ixie. S každým soustem teď může dívka zemřít, a navíc už ji rádce Valek pro jistotu otrávil motýlím prachem. Přežít může jen tak, že si u něj každý den vyzvedne protijed. A tím katastrofy nekončí. Rebelové se chtějí zmocnit Ixie a u Jeleny se projeví neovladatelné kouzelné schopnosti. Existuje z téhle situace úniková cesta, na které nestojí smrt?

Vyber si: okamžitá smrt, nebo pomalá otrava? Začátek akční fantasy série.

Vydalo nakladatelství CooBoo 7. září 2020

Ondřej Neff: Barbora a Zlatý robotOndřej Neff: Barbora a Zlatý robot

Barbora a její kamarádi se narodili na vzdálené planetě Botera. Proč ale všichni v jejich osadě žijí tak nuzně, když je na druhé straně Mechlesu osada se všemi vymoženostmi pro pohodlný život? Něco se změní té noci, kdy v zálivu vyroste nový ostrov a na něm se objeví záhadný Zlatý robot. Kdo to je a proč přišel? Barbora a její přátelé postupně odhalují jedno tajemství za druhým, až přijdou na stopu opravdu velkého zločinu. Dokážou mu zabránit?

Originální dětská sci-fi od oceňovaného českého autora. Ilustroval Karel Jerie.

Vydalo nakladatelství Albatros 14. září 2020.

Liz Kesslerová: Emily Vichrná a proud času

Liz Kesslerová: Emily Vichrná a proud časuEmily získá kouzelný kamínek, který umí plnit přání. Díky němu nahlédne do budoucnosti… a je to pohroma! Zkusí jiné přání, jenže každá cesta časem ji dovede do budoucnosti, která se vyvíjí nepříznivě buď pro suchozemce z Brightportu, nebo pro mořské lidi v Shiprocku.

Oceán je znečištěný spoustou plastů, všude samé odpadky a obyvatelé obou měst spolu nedokážou žít v souladu. Existuje něco, co by Emily mohla udělat, aby budoucnost změnila?

Devátý díl oblíbené série. Emily tentokrát čeká cesta do budoucnosti!

Vydalo nakladatelství Albatros 14. září 2020.

Suzanne Collinsová: Balada o ptácích a lidechSuzanne Collinsová: Balada o ptácích a lidech

Je ráno v Den sklizně, který zahajuje desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow se v Kapitolu připravuje na svou jedinou příležitost získat slávu jako trenér, jeho šance jsou však mizivé. Dostal ponižující úkol trénovat největšího outsidera, splátkyni z Dvanáctého kraje. V aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo ni Coriolanus začne se svou splátkyní soucítit a stane před zásadním rozhodnutím: řídit se pravidly, nebo přežít?

Hunger Games se vracejí! Poznejte minulost Coriolanuse Snowa.

Vydalo nakladatelství Fragment 17. září 2020.

Gareth L. Powell: Flotila nožů

Bývalá válečná loď Vrtošivá fena a její nekonvenční posádka dostávají od Záchranného sboru příkaz ověřit nouzové volání lidské kosmické lodě Duch Lucy. Její posádka ji musela těžce poškozenou opustit a uchýlit se na opuštěnou loď vypuštěnou mimozemskou rasou Nymtoqů před deseti tisíci lety. Obrovská loď ale skrývá svá vlastní smrtící tajemství. Do popravy válečné zločinky Ony Sudakové zbývá jen několik minut.

V posledním okamžiku ji však z cely smrti unáší neznámé komando. Mramorová flotila si ji vyžádala jako pozorovatele a prostředníka při nemilosrdném vynucování míru v celé lidské Většině. Lodě Flotily netolerují odpor a každá rebelie je rozdrcena mnohonásobnou přesilou. Když dospějí k závěru, že Vrtošivou fenu je nezbytné eliminovat, začíná boj o přežití.

Vydalo nakladatelství Triton 21. září 2020.

Katie Alenderová: Sestřička

Alex si myslí, že posedlost její mladší sestry Kasey starou panenkou je jen bláznivý rozmar. Pak se ale začnou dít další záhadné věci: dveře se samy od sebe otevírají a zavírají, voda na vypnutém vařiči vře. Dům se mění a mění se i Kasey. Její oči už nejsou modré, ale zelené. Mluví archaickým jazykem a na některé věci si vůbec nepamatuje. Roztomilá holčička je pryč, a nová Kasey – je rozzlobená.

Nenávist je nesmrtelná.

Vydalo nakladatelství 24. září 2020.

Garth Nix: Andělský mág

Od okamžiku, kdy se Liliath ukryla ve starém sarkofágu, uběhlo více než sto let. Přesto se nyní probouzí krásná jako dřív a její touha setkat se se svojí láskou, archandělem Palenielem, je silnější, než kdy byla. Ví, že i když je jedním z nejsilnějších andělských mágů, stačit to nebude. Bude potřebovat pomoc těch čtyř: doktora Simeona, snílka Henriho, mušketýrky Agnez a malířky ikon Dorotey. Stanou se nástrojem jejího plánu, ať chtějí, nebo ne!

Garth Nix píše první ligu fantasy. Přesvědčte se sami!

Vydalo nakladatelství 24. září 2020.

Kateřina Šardická: Noci běsůKateřina Šardická: Noci běsů

V zapadlé vesnici v pohraničí, kde lidé stále věří ve staré bohy, před dvanácti lety zmizely čtyři děti a jejich rodiny se s tím nedokázaly vyrovnat. Pak přišel šok: tři se vrátily. Patří mezi ně i Astrid Mahlerová. Co se ale stalo s jejím bratrem Maxem, který tolik štěstí neměl? Zatímco se během nocí na přelomu roku hranice reality rozostřují, Astrid po něm pátrá. A na povrch vyplouvají rodinná tajemství i noční můry, které se stávají opravdovými…

Mysteriózní thriller od autorky bestselleru Zmizení Sáry Lindertové.

Vydalo nakladatelství 24. září 2020.

Alžběta Komrsková: Dcera ztracených bohů

Arisbé nikdy nepoznala jiné místo než maličký ostrůvek uprostřed Archájského moře, kde se narodila. Její touha vidět svět je tak silná, že se rozhodne porušit rodinné tabu a vstoupit do Labyrintu. Jen ti, kteří jím projdou a uniknou děsivé nestvůře v něm, mají možnost nastoupit na císařskou loď a ostrov opustit. Čeká na Arisbé úžasná budoucnost v císařském městě Solu, nebo smrt ve zdech Labyrintu, kde zemřela i její vlastní matka?

Vítěz ocenění Humbook Start za nejlepší text roku 2020.

Vydalo nakladatelství 24. září 2020.

P. G. Bell: Vlak do Zázračných světů 2 – Velká oblaková loupežP. G. Bell: Vlak do Zázračných světů 2 – Velká oblaková loupež

Jedenáctiletá Suzy s přáteli opět míří na palubu kouzelného poštovního expresu a čeká ji další dobrodružná cesta! Podivuhodné město Trollville zasáhne nezvyklé zemětřesení a brzy je jasné, že se pod povrchem děje cosi zlověstného. V sázce je osud všech Zázračných světů a hrdinové budou potřebovat pomoc obávané čarodějnice lady Soumračnice, oblačníků z Mračné kovárny i jednoho mocného nepřítele, aby je zachránili.

Dobrodružství Suzy a kouzelného poštovního expresu pokračuje!

Vydalo nakladatelství 28. září 2020.

Tomáš Bartoš: Žoldnéři

Tomáš Bartoš: ŽoldnéřiKrvavé korporační války o vládu nad Sluneční soustavou pominuly, přišel čas absolutních profesionálů, hi-tech žoldnéřů. Jen ti mohou provést na Plutu extrémně utajený výsadek a bez krveprolití získat kontrolu nad vědecko-průmyslovou základnou.

Jenomže něco se zvrtne a ke slovu přicházejí orbitální obranné komplexy, flotily bitevních křižníků, ultimativní pozemní zbraně… V říši metanového ledu při mínus dvě stě čtyřiceti stupních pod nulou je lidské tělo tak neskutečně křehké…

Vydalo nakladatelství Triton 30. září 2020.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Knižní novinky literární fantastiky v září – Collinsová, Nix i Neff

Hide picture