×
FANZINE.cz

Knižní novinky literární fantastiky v září – Collinsová, Nix i Neff

Suzanne Collinsová: Balada o ptácích a hadech
Nejnovější příběh ze světa Hunger games od Suzanne Collinové - Balada o ptácích a hadech. Zdroj: výřez knižní obálky.

Září a začátek školního roku přináší studentům nové povinnosti, všem ostatním snad jen rozloučení s létem. Vášniví čtenáři žánrů fantasy, sci-fi nebo hororu si obojí mohou kompenzovat zbrusu novými knížkami.

Tanya Stewnerová: Alea – dívka moře: Poselství deště

Tanya Stewnerová: Alea – dívka moře: Poselství deštěAlea zná konečně pravdu – její matka Nelani žije. Dívka doufá, že by od ní mohla získat důležité informace o mořských lidech, ale také o svém dvojčeti Anthee. Posádka Alfa cru tedy dělá všechno pro to, aby se s Nelani setkala co nejdříve. Plavbu jim stále komplikuje nejen doktor Orion, ale i nejistota. Na čí straně doopravdy stojí princ Vodních panen Cassaras a jaká další tajemství ještě skrývá?

Překoná Alea všechna nebezpečí na cestě za svou matkou? Pátý díl velkolepého příběhu.

Vydalo nakladatelství Fragment 3. září 2020.

Petra Podolová: Futurum

Praha, rok 2120. Z Vltavy je vyschlé koryto, bývalým Hlavním nádražím se prohání vlak, který nezastavuje, a městem zní děsivé zvěsti. Temné postavy s rudýma očima prý sbírají mrtvé a mizí s nimi kdesi v podzemí.

Dam ví, že na těch povídačkách musí něco být. Když se objeví rok pohřešovaná Dany a mluví o tom, že ji unesli a provedli s ní něco nelidského, rozhodne se Dam udělat vše pro to, aby jí lidskost vrátil. Klidně se postaví i zrůdám pekelným…

Láska a děs v postapokalyptické Praze. Vítězná kniha třetího ročníku soutěže Hvězda inkoustu.

Vydalo nakladatelství Fragment 3. září 2020

Maria V. Snyderová: Studie jedu

Maria V. Snyderová: Studie jeduJelena se vyhnula popravě za vraždu, ale nebylo to zadarmo: stala se ochutnavačkou pokrmů velitele Ixie. S každým soustem teď může dívka zemřít, a navíc už ji rádce Valek pro jistotu otrávil motýlím prachem. Přežít může jen tak, že si u něj každý den vyzvedne protijed. A tím katastrofy nekončí. Rebelové se chtějí zmocnit Ixie a u Jeleny se projeví neovladatelné kouzelné schopnosti. Existuje z téhle situace úniková cesta, na které nestojí smrt?

Vyber si: okamžitá smrt, nebo pomalá otrava? Začátek akční fantasy série.

Vydalo nakladatelství CooBoo 7. září 2020Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..