×
FANZINE.cz

Knižní novinky sci-fi a hororu srpen – Star Wars, Star Trek, Bradbury

Timothy Zahn: Star Wars - Thrawn
Nový příběh ze světa Star Wars od Timothyho Zahna: Star Wars - Thrawn. Zdroj: výřez knižní obálky.

Letní měsíce byly sice teplotně poměrně vyrovnané. Ovšem k radosti milovníků vesmírných dobrodružství, cestování časem nebo děsivých příběhů se literární produkce v srpnu zdá velmi nadprůměrná.

Douglas Adams: Stopařův průvodce po Galaxii 4 – Sbohem, a dík za ryby

Adam Douglas: Stopařův průvodce po galaxii 4 - Sbohem, a dík za rybyVšimli byste si, kdyby ze světa zmizel jeden populární živočišný druh? A vadilo by vám to? Arthur Dent se vrací po dlouhém stopu na Zemi, která kupodivu je stále na svém místě – ale na ní není všechno na svém místě…

Všimli si toho všichni, ale ne každému to vadí; a pokud jde o Arthura, ten má důležitější starosti. Ty souvisí s létáním a láskou. Příběh, ve kterém má své místo sex i náznak teologie, vrcholí dojemným rozpadem mechanického tvora a smířlivým sdělením, jež Nejvyšší adresoval svému Stvoření.

Ilustrátorem nového vydání je jeden z nejlepších současných komiksových kreslířů Dan Černý.

Vydalo nakladatelství Argo 7. srpna 2018.

Timothy Zahn: Star Wars – ThrawnTimothy Zahn: Star Wars - Thrawn

Thrawn je zachráněn imperiálními vojáky ze svého vyhnanství a jeho vynalézavost a schopnosti rychle zaujmou pozornost císaře Palpatina. Na svých misích ničí pašeráky, chytá do pastí špiony a poráží piráty. Znovu a znovu triumfuje, rychle postupuje a povýšení střídá povýšení.

Ale třebaže Thrawn dominuje na bojišti, v politické aréně se má stále co učit. Toto umění na rozdíl od něho ovládá nemilosrdná administrátorka Arihnda Pryce, která se může stát Thrawnovou mocnou spojenkyní, nebo brutálním nepřítelem. Válečník nehledá způsob, jak zlé věci pochopit nebo se s nimi smířit. Hledá pouze způsob, jak je zničit.

Vydalo nakladatelství Egmont 13. srpna 2018.

Claudia Grayová: Deset tisíc nebí nad tebou

Claudia Grayová: Deset tisíc nebí nad tebouOd chvíle, kdy Marguerite začala používat vynález svých rodičů k cestování mezi dimenzemi, jí jsou na stopě nepřátelé, kteří by ji přinutili udělat cokoli – dokonce i ublížit jejím nejbližším –, jen aby s její pomocí mohli vládnout multivesmíru. Daří se jí odolávat, ale jen do chvíle, než napadnou jejích přítele Paula a rozptýlí úlomky jeho vědomí do několika dimenzí.

Marguerite nezbývá nic jiného než se vydat části jeho roztříštěné duše hledat. Cesta ji zavede do San Franciska, kde právě zuří válka, mezi zločinecké gangy New Yorku a do secesní Paříže, v níž tamní Marguerite skrývá šokující tajemství. Každý svět ji přivádí blíž k Paulově záchraně. S každou další zkouškou, kterou je nucena postoupit, však čím dál víc pochybuje o tom, jestli jsou si opravdu souzeni.

Vydalo nakladatelství CooBoo 16. srpna 2018.2 Komentáře Knižní novinky sci-fi a hororu srpen – Star Wars, Star Trek, Bradbury

  1. Chybička se vloudila, omlouvám se. Správně je samozřejmě Douglas Adams. 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..