Menu
FANZINE.cz
Literatura

Knižní novinky sci-fi a hororu v září – G. R. R. Martin i Minecraft

Olga Buriánková

Olga Buriánková

10. 10. 2017

Podzim se již nenávratně ujal vlády a barví listí na stromech i večerní oblohu. Ctitelé literární fantastiky se kromě barevné palety Matky přírody mohou těšit také z nejnovějších svazků žánru science-fiction.

Joelle Charbonneauová: Univerzita výjimečných – Odveta

Joelle Charbonneauová - Univerzita výjimečných 3

Zdroj: knižní obálka.

Svaz národů se ocitá na pokraji občanské války. Povstalci intrikují proti kruté a vychytralé vládě. Nadaná studentka Cia Valeová, která přežila testování, je odhodlaná pustit se do boje. Sama to však nezvládne. Toto je příležitost chopit se vedení, na které Cia dosud jen cvičila – ale koho má vlastně vést?

Tváří v tvář nebezpečí a podvodům musí Cia riskovat životy těch, které má ráda a vsadit vše na loajalitu svých smrtelně nebezpečných spolužáků. Poslední test je ten nejnebezpečnější! Závěrečný díl bestsellerové série.

Vydalo nakladatelství Fragment 7. září 2017.

Becky Chambersová: Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu

Becky Chambersová - Dlouhá cesta na malou rozzlobenou planetu

Zdroj: knižní obálka.

Když se Rosemary Harperová připojí k posádce Poutníka, příliš toho neočekává. Touží jen po nenápadném, pokojném místě, které by mohla na chvíli nazývat domovem, a po úniku od problematické minulosti. A přesně takové útočiště jí Poutník nabízí. Život na palubě lodi je sice trochu chaotický, ale jinak vcelku poklidný.

Až do doby, kdy posádka dostane životní nabídku: vybudovat hyperprostorový tunel na vzdálenou planetu a zajistit si tak na několik dalších let pohodlné živobytí — pokud ovšem přežijí dlouhou cestu mezihvězdným prostorem, aniž dojde k ohrožení některého z křehkých spojenectví, jež udržují galaxii v klidu.

Potíž je v tom, že Rosemary není na palubě jediná, kdo skrývá nějaké tajemství… Vesmír se možná zdá nekonečný, ale lodě jím putující můžou být tísnivě malé.

Vydalo nakladatelství Host 11. září 2017.

George R. R. Martin: Sídlo červa

George R. R. Martin: Sídlo červa

Zdroj: knižní obálka.

V pomalu se rozpadajícím podzemním městě kdesi pod povrchem umírající planety putující kolem vyhasínajícího slunce se mladý Annelyn těší blažené naivitě života privilegovaných. Ponížený Masonošem, zručným lovcem opovrhovaných, v trvalé tmě nižších pater žijících dolňáků, spřádá spolu se svými přáteli pomstu.

Jenže mladíkovy intriky se ošklivě zvrtnou a posléze ho zavedou do bludiště nekonečných temných chodeb rozlézajících se pod městskými ruinami. Při své zoufalé cestě za záchranou odkrývá krutou pravdu skrývající se za úctou předků k legendárnímu Bílému červu.

Vydalo nakladatelství Argo 12. září 2017.

Dmitrij Rus: Hraju, abych žil 1 – Jiný svět

Dmitrij Rus: Hraju, abych žil - Jiný svět

Zdroj: knižní obálka.

Pohltila tě hra někdy natolik, až jsi zapomněl na svět okolo? Světem 30. let 21. století hýbe záhadný fenomén vtažení: vědomí hráče online hry se oddělí od těla a zůstane uvězněno ve virtuální realitě. Gleb neměl na výběr, nevyléčitelná nemoc ho donutila vtažení záměrně podstoupit.

Ve hře ho čeká věčný život, noví přátelé, láska a nekonečné dobrodružství v úchvatném světě meče a magie. Lze vyměnit normální život za život ve virtuální realitě? Jeden z nejúspěšnějších titulů žánru LitRPG.

Vydalo nakladatelství Fragment 14. září 2017.

Laura Lindstedtová: Oneiron

Laura Lindstetová: Onerion

Zdroj: knižní obálka.

Sedm žen, každá z jiné země. V posmrtném meziprostoru, odkud se nedá dostat jinak než prostřednictvím slov, skrze vyprávění. Performerka Shlomith z New Yorku, účetní Polina z Moskvy, chudá Brazilka Rosa Imaculada, těhotná nóbl dáma Nina z Marseille, Holanďanka Wlbgis s rakovinou hrtanu, Maimuna ze Senegalu snící o kariéře modelky a teenagerka Ulrike ze Salzburgu se ocitnou kdesi v bílém prázdném prostoru.

Čas, jak ho známe, přestává existovat. Tělesné potřeby pomalu vyhasínají. Jako první přijdou ženy o schopnost cítit bolest i vzrušení, brzy se nemohou dotýkat a postupně přestávají cítit i vlastní tělo. Co se stalo? Co je jejich osudem?

Vydalo nakladatelství Argo 14. září 2017.

Kolektiv: Minecraft Ročenka 2018

Kolektiv: Minecraft

Zdroj: knižní obálka.

V aktuální ročence najdeš od všeho minecrafťáckého trochu: tipy, jak se stát lepším hráčem, návody na zajímavé stavby, shrnutí toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý rok v úžasném světě Minecraftu událo, a nechybí ani pohled na naši skvělou komunitu. Doufáme, že si to všechno užiješ! To nejlepší z Minecraftu!

Vydalo nakladatelství Egmont 18. září 2017.

Courtney Coleová: Nocte 2 – Verum

Courtney Cole: Nocet 2 - Verum

Zdroj: knižní obálka.

Jmenuji se Calla Priceová a topím se. Můj nový svět je temný, temný oceán a všechna tajemství mě tlačí ke dnu. Můžu vůbec někomu věřit? Už nevím. Lži jsou jako spirály. Točí se a kroutí, oslepují mě svými trny a hadími jazyky. A když už si myslím, že jsem našla pravdu, všechno ze dna vystoupí.

A obklopí mě temnota. Ale pravda mě osvobodí. Je jen kousek přede mnou, můžu se jí skoro dotknout. Ale i když září a třpytí se, vidím její blyštivé tesáky a vím, že mě rozerve. Zničí. Bojíte se? Já ano. Pravda tě osvobodí. Druhý díl oblíbené série Nocte.

Vydalo nakladatelství CooBoo 19. září 2017.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky sci-fi a hororu v září – G. R. R. Martin i Minecraft

Hide picture