×
FANZINE.cz

Knižní novinky sci-fi a hororu v září – G. R. R. Martin i Minecraft

George R. R. Martin: Sídlo červa
Nová kniha George R. R. Martina má lákavý název Sídlo červa. Zdroj: výřez knižní obálky.

Podzim se již nenávratně ujal vlády a barví listí na stromech i večerní oblohu. Ctitelé literární fantastiky se kromě barevné palety Matky přírody mohou těšit také z nejnovějších svazků žánru science-fiction.

Joelle Charbonneauová: Univerzita výjimečných – Odveta

Joelle Charbonneauová - Univerzita výjimečných 3
Zdroj: knižní obálka.

Svaz národů se ocitá na pokraji občanské války. Povstalci intrikují proti kruté a vychytralé vládě. Nadaná studentka Cia Valeová, která přežila testování, je odhodlaná pustit se do boje. Sama to však nezvládne. Toto je příležitost chopit se vedení, na které Cia dosud jen cvičila – ale koho má vlastně vést?

Tváří v tvář nebezpečí a podvodům musí Cia riskovat životy těch, které má ráda a vsadit vše na loajalitu svých smrtelně nebezpečných spolužáků. Poslední test je ten nejnebezpečnější! Závěrečný díl bestsellerové série.

Vydalo nakladatelství Fragment 7. září 2017.

Becky Chambersová: Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu

Becky Chambersová - Dlouhá cesta na malou rozzlobenou planetu
Zdroj: knižní obálka.

Když se Rosemary Harperová připojí k posádce Poutníka, příliš toho neočekává. Touží jen po nenápadném, pokojném místě, které by mohla na chvíli nazývat domovem, a po úniku od problematické minulosti. A přesně takové útočiště jí Poutník nabízí. Život na palubě lodi je sice trochu chaotický, ale jinak vcelku poklidný.

Až do doby, kdy posádka dostane životní nabídku: vybudovat hyperprostorový tunel na vzdálenou planetu a zajistit si tak na několik dalších let pohodlné živobytí — pokud ovšem přežijí dlouhou cestu mezihvězdným prostorem, aniž dojde k ohrožení některého z křehkých spojenectví, jež udržují galaxii v klidu.

Potíž je v tom, že Rosemary není na palubě jediná, kdo skrývá nějaké tajemství… Vesmír se možná zdá nekonečný, ale lodě jím putující můžou být tísnivě malé.

Vydalo nakladatelství Host 11. září 2017.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..