Menu
FANZINE.cz
Horory, hororové knihy

Knižní novinky sci-fi a hororu zvou v červenci do míst, kde mrazí

Olga Buriánková

Olga Buriánková

29. 7. 2016

Žhavé letní dny se dají přežít u vody, v lednici nebo v hlubokém sklepě, vždy ale ve společnosti super knížky. Čtenáři fantastiky se pak mohou zchladit výletem do ledového vesmíru, do postapokalyptické budoucnosti nebo do společnosti duchů. 

rick yancey_posledni hvezda

Poslední hvězda je dalším dílem poskatastrofické série Pátá vlna. Zdroj: výřez knižní obálky.

Robert McCammon: Bitevní hranice Země

robert mc cammon_bitevni hranice zeme

Zdroj: knižní obálka.

Nejsou to jen živoucí lodě monstrózních Gorgonů nebo nepostřehnutelně se pohybující bojové jednotky ozbrojených a obrněných Cypherů bojující na Zemi. Celý svět se obrátil proti hrstce přeživších. Lidé podléhají zoufalství. Pokud se nerozhodnou včas spáchat sebevraždu, mění se v důsledku kontaminace pozemské atmosféry v ohavné Šediváky, lidožravé mutanty poháněné nepotlačitelným hladem.

Ve chvílích naprosté beznaděje se objevuje mladík trpící ztrátou paměti a obdařený nevysvětlitelnými schopnostmi. Začne si říkat Ethan. Aby ovládl neznámou moc a své nadání a dokázal, že je poslední nadějí lidské rasy, musí nejprve překonat nedůvěru a podezřívání. Stejné schopnosti a moc ale dostávají Ethana do středu zájmu znepokojených vetřelců, doposud zvyklých obávat se jen sebe navzájem. Stává se lovnou zvěří a s ním i lidé, kteří mu uvěřili..

Vydalo nakladatelství Classic 13. července 2016.

Pokračování na další stránce…

Rick Yancey: Pátá vlna 3 – Poslední hvězda

rick yancey_pata vlna 3_posledni hvezda

Zdroj: knižní obálka.

V jedné chvíli tu jste a v další už nejste. Tak to bylo i předtím, než Jiní přišli. Jiní nevynalezli smrt, pouze ji dovedli k dokonalosti. Dali smrti tvář, aby na nás vyzráli, protože věděli, že je to jediný způsob, jak nás zničit. Konec nenastane na nějakém kontinentu nebo v oceánu, na žádné hoře ani planině, v džungli či v poušti. Skončí to tam, kde to začalo, kde to zůstalo od samotného počátku: na bitevním poli v posledním bijícím lidském srdci.

Naším nepřítelem jsou Jiní, ale zároveň my sami. Jsou všude kolem nás, a přitom nejsou nikde. Touží po naší Zemi, a přesto chtějí, abychom ji měli my. Přišli, aby nás zničili i zachránili. Ovšem za těmito hádankami se nachází jediná pravda: Cassie byla podvedena, a stejně tak Eso, Zombie a Nuget. A s nimi i všech sedm miliard lidí, kteří kdysi žili na naší planetě. Podvedeni Jinými, podvedeni námi samotnými.

V posledních dnech na Zemi se zbylí přeživší budou muset rozhodnout, co je důležitější: jestli záchrana vlastních životů… nebo lidskosti.

Vydalo nakladatelství Baronet 20. července 2016.

Pokračování na další stránce…

John Boyne: V tomto domě straší

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Román V tomto domě straší Johna Boynea, který proslul celosvětově knížkou pro děti Chlapec v pruhovaném pyžamu, je strhující poctou duchařským příběhům z devatenáctého století. Boyne mistrně využívá prostředky dickensovského stylu i klasické duchařské motivy.

Je rok 1867 a Eliza Cainová se po smrti otce, jehož stála život návštěva přednášky Charlese Dickense, ocitne bez prostředků a přijme místo guvernantky na odlehlém norfolkském sídle Gaudlin Hall. Řada neblahých zážitků, které jí otřásly už cestou tam, pokračuje, když ke svému překvapení zjistí, že jsou v celém domě jen dvě děti: Isabella a Eustace.

Kdo je její tajuplný zaměstnavatel, se od nich nedozví a večer, když uléhá, ji vyděsí další nevysvětlitelná událost, jež ještě posílí čím dál neodbytnější dojem, že se tu děje něco zlého. Od příštího rána jako by na každém kroku narážela na přítomnost čehosi velmi zlověstného, co spolu s ní a dětmi obývá zdi Gualdlinu… Má-li sebe i děti zachránit, bude muset přijít na kloub dávno pohřbenému tajemství domu a čelit démonům z minulosti.

Vydalo nakladatelství Plus 18. července 2016 jako 19. svazek Pestré řady.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky sci-fi a hororu zvou v červenci do míst, kde mrazí

Hide picture