×
FANZINE.cz

Knižní novinky sci-fi a hororu zvou v červenci do míst, kde mrazí

rick yancey_posledni hvezda
Poslední hvězda je dalším dílem poskatastrofické série Pátá vlna. Zdroj: výřez knižní obálky.

Žhavé letní dny se dají přežít u vody, v lednici nebo v hlubokém sklepě, vždy ale ve společnosti super knížky. Čtenáři fantastiky se pak mohou zchladit výletem do ledového vesmíru, do postapokalyptické budoucnosti nebo do společnosti duchů. 

rick yancey_posledni hvezda
Poslední hvězda je dalším dílem poskatastrofické série Pátá vlna. Zdroj: výřez knižní obálky.

Robert McCammon: Bitevní hranice Země

robert mc cammon_bitevni hranice zeme
Zdroj: knižní obálka.

Nejsou to jen živoucí lodě monstrózních Gorgonů nebo nepostřehnutelně se pohybující bojové jednotky ozbrojených a obrněných Cypherů bojující na Zemi. Celý svět se obrátil proti hrstce přeživších. Lidé podléhají zoufalství. Pokud se nerozhodnou včas spáchat sebevraždu, mění se v důsledku kontaminace pozemské atmosféry v ohavné Šediváky, lidožravé mutanty poháněné nepotlačitelným hladem.

Ve chvílích naprosté beznaděje se objevuje mladík trpící ztrátou paměti a obdařený nevysvětlitelnými schopnostmi. Začne si říkat Ethan. Aby ovládl neznámou moc a své nadání a dokázal, že je poslední nadějí lidské rasy, musí nejprve překonat nedůvěru a podezřívání. Stejné schopnosti a moc ale dostávají Ethana do středu zájmu znepokojených vetřelců, doposud zvyklých obávat se jen sebe navzájem. Stává se lovnou zvěří a s ním i lidé, kteří mu uvěřili..

Vydalo nakladatelství Classic 13. července 2016.

Pokračování na další stránce…Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..