×
FANZINE.cz

Knižní novinky v listopadu – strašidelné, detektivní i záhadné čtení

Ed. Boris Hokr, Leoš Kyša: Ve stínu Říše
Sbírka temných i tajemných povídek ed. Borise Hokra a Leoše Kyši: Ve stínu Říše. Zdroj: výřez knižní obálky.

Konec roku se pomalu blíží, noci jsou stále temnější a delší – pravý čas na ta nejděsivější vyprávění. Fanoušky detektivek čeká Prokletí či Causa mortis, ctitele alternativních příběhů Ve stínu Říše a milovníky tajemna České záhady – Naše Akta X.

Maurizio de Giovanni: Prokletí

Maurizio de Giovanni - ProkletíCarmela Caliseová byla dobrou duší neapolské čtvrti Sanità – tak proč ji někdo zavraždil? A navíc tak neskutečně brutálním způsobem? Taková otázky kladou komisaři Ricciardimu šokovaní svědci. Jenže brzy se ukáže, že stará Caliseová byla dobrou duší přesně za tři procenta lichvářského úroku. A najednou je zde případ s desítkami podezřelých, protože na prahu třicátých let minulého století se vraždilo za málo.

Odmítla někomu posečkat s placením? Kam se poděl její zápisník? A kdo byl jejím komplicem a kdo sokem? Ricciardi jen pomalu rozplétá důvody, které mohly vést ke krvavému činu, a jeho pátrání jej zavádí nejen do těch nejchudších zákoutí Neapole, ale i mezi smetánku, nad kterou drží ochrannou ruku špičky fašistického režimu, stejně jako do prostředí vykladačů tarotu… Volné pokračování detektivního románu Bolest.

Vydalo nakladatelství Epocha 1. listopadu 2017.

K. J. Erben: Záhořovo lože – výtvarné zpracování F. SkályKarel JaromírErben: Záhořovo lože-f-skala

Nakladatelství krásných knih Teapot přichystalo pro rok 2017 novinku, která významně obohatí tuzemskou předvánoční knižní nabídku. Letošní bibliofilie vydavatele je báseň Karla Jaromíra Erbena Záhořovo lože ve výtvarném doprovodu předního českého výtvarníka Františka Skály. Kniha vychází v limitovaném počtu pouhých 65 kusů, což je způsobeno především náročností autorem zvolené techniky suché jehly.

Ta v tisku neumožňuje stvořit velké množství kopií – vznikne vždy nanejvýš šest desítek sad, takže kniha je vskutku raritní. Vydání je unikátní i pro samotné nakladatelství – je to poprvé, kdy je jeho bibliofilie zpracována právě touto náročnou technikou. Záhořovo lože obsahuje pětici originálů temných obrazů, z nichž se každý vztahuje k jednomu zpěvu básně.

Vydalo nakladatelství Teapot 1. listopadu 2017.

Marek Hladký a Jitka Hladká: Causa mortis

Marek Hladký a Jitka Hladká: Causa mortisKriminální příběh s prvky hororu objevuje pro českou literaturu dosud neznámé prostředí. Ústav soudního lékařství kdesi v Praze. Ponuře důstojná budova, kam už po celá dlouhá desetiletí vede poslední cesta těch, které zastihla smrt. Přirozená i nepřirozená. Oběti nehod, vražd i sebevražd. Zde se stanoví příčina smrti – Causa mortis. A mrtvý se jen stěží může bránit, je-li pitevní zpráva falešná.

Novou přednostkou ústavu se stává MUDr. Judita Marková, která postupně přichází na to, že za formálně dokonalou fasádou ctihodné instituce funguje skrytá mafie, která zahrnuje nejen soudní lékaře, laboranty a sanitáře, ale také zkorumpované soudce, policisty a státní zástupce.

Když se dr. Marková dostane až k samotnému jádru tohoto zla, hrozí jí vážné nebezpečí, že na ni samotnou bude čekat pitevní stůl. Citlivé čtenáře varujeme. Vždyť co si například počít s informací, že po pitvě se mozek nevrací do hlavy, ale zašívá do břicha…

Vydalo nakladatelství Epocha 5. listopadu 2017.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..