Menu
FANZINE.cz
Literatura

Nová Anita i Kladivo na čaroděje. Knižní pulty tento měsíc opět září

Světlo světa spatřilo další pokračování napínavých příběhů. Pod záštitou nakladatelství Epocha se nebojácná lovkyně upírů Anita Blakeová a neohrožený vyšetřovatel Felix Jonáš a jeho skupina následovníků opět ocitnou tváří tvář temným silám.

OBR: Dark fantasy

Věčný souboj dobra se zlem. Podaří se dobru opět zvítězit? Zdroj: http://cz.forwallpaper.com/.

Harlekýnové musí uchránit tradiční řád

Kdo by neznal heslo: „Já s upíry nechodím, já je zabíjím“? Neohrožená a sexy hrdinka se čtenářům poprvé představila v roce 1993 (Provinilé slasti). Za ta léta si tato série vydobyla své místo ve světě i v srdcích čtenářů. Již při dočtení poslední stránky se na sociálních sítích objevují požadavky na pokračování. A ty byly vyslyšeny.

Harlekýn, Anita Blakeová 15, Laurell K. Hamiltonová

OBR: Harlekýn„Jsem jediná lovkyně upírů, která randí s vládcem města. Většina lidí to vnímá jako střet zájmů. Upřímně řečeno, já to tak taky vidím, ale moc s tím toho nenadělám.“

Moc saintlouiských upírů stále roste a zvěsti o nových schopnostech vládce Jean-Clauda i jeho lidské služebnice Anity Blakeové se šíří až za oceán. Zastánce tradičního řádu však stejně tak znepokojují poměry ve zdejší Církvi věčného života, která porušuje tisíciletá pravidla a snad i ohrožuje bezpečné soužití upírů a lidí. Když se ve městě objeví záhadní Harlekýnové, legendární a přísně utajovaní upíří strážci pořádku, nikdo netuší, proti komu se mocní z Evropy rozhodli zasáhnout. Pro Anitu, zmítanou věčnými proměnami nevyzpytatelné sexuální magie i politickými spory mezi jednotlivými skupinami kožoměnců, je to jen další komplikace, kterou teď opravdu nemá zapotřebí…

Anita Blakeová žije ve světě, kde jsou upíři, zombie či vlkodlaci běžnou součástí společnosti. Živí se jako oživovatelka zombií a zákonná popravčí upírů. Pomáhá také policii při vyšetřování nadpřirozených trestných činů, což se však občas kříží s jejím soukromým životem. Stává se totiž součástí nejen milostného, ale i mocenského trojúhelníku, jehož další dvě strany tvoří vlkodlak Richard a upíří vládce města Jean-Claude.

Ukázku z knihy naleznete zde.

 

Info o knize:
Autor: Laurell K. Hamiltonová
Originální název: The Harlequin
Překlad: Dominika Moulíková
Obálka: Jakub Jíra
Formát: hardback, 135×200 mm
Počet stran: 416
Cena: 349 Kč
Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz)
Edice: Fantastická Epocha (34. svazek edice Fantastická Epocha)

Na podzim roku 2014 vyjde v českém překladu 16. díl (originální název Blood Noir).

Nechte se polapit do Sítě přízraků!

Tato série knih odstartovala příběhem Magie pro každého (2012). Hlavní hrdina Felix Jonáš žije ve světě oživlých mrtvol, psychopatů, upírů a dalších temných bytostí. Felix a jeho skupinka svérázných vyšetřovatelů nadpřirozených jevů mají s těmito stvořeními bohaté zkušenosti. Pokud se tedy ocitnete v nebezpečí, neváhejte se na ně obrátit. Ondřej a další hvězdy české a slovenské fantastiky se totiž nebojí zajít do extrémů.

Ondřej S. Nečas je jeden z nejzajímavějších autorů současné fantastiky. Od počátku patřil mezi hlavní kandidáty na spolutvůrce Kladiva na čarodějnice. Jeho povídková tvorba je velice rozmanitá a můžete ho nalézt především na stránkách časopisů Pevnost a XB-1. Nejčastěji se pohybuje v žánrech sci-fi (Operace Picasso, Moře pláče pro královnu), fantasy (Poslední ze čtyř, Zeranin pás) i na jejich pomezí (Putování za Zázrakem Bergedonu). Jistým krokem stranou je pohádka O princezně trochu zakleté.

Síť přízraků, Kladivo na čarodějnice 7, Ondřej S. Nečas

OBR: Síť přízrakůPřed pěti sty lety uzavřela čarodějnice svoji duši do svitků s kouzly a hned nato byla upálena. Nyní se vrací a chce svá kouzla zpět. Jejich současní vlastníci se jich však nechtějí jen tak vzdát. Nejen že si na nich bohatý podnikatel, drogový dealer a vysloužilý kněz založili pohodlné živnosti, rovněž je známo, že má-li kouzlo změnit svého pána, ten starý musí zemřít!

Po kouzlech však pase více stran z různých důvodů, a nebyl by to Felix Jonáš, aby do toho zmatku neskočil po hlavě! Čekají ho nejen souboje s čaroději, ale také se bude muset vypořádat s Vincencovou krizí identity, Klaudiinou touhou po dobrých skutcích a jednou pubertální holkou v nesnázích.

Ukázku z knihy můžete najít zde.

Info o knize:
Autor: Ondřej S. Nečas
Obálka: Lubomír Kupčík
Formát: paperback, 125×195 mm
Počet stran: 184
Cena: 169 Kč
Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz)
Edice: Fantastická Epocha (33. svazek edice Fantastická Epocha)

Na podzim roku 2014 vyjde pokračování: Pekelná šleha (Kladivo na čarodějnice 8), Martin D. Antonín.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová Anita i Kladivo na čaroděje. Knižní pulty tento měsíc opět září

Hide picture