Menu
FANZINE.cz
Literatura

Knižní sci-fi novinky na květen. Čtyři tipy, po kterých rozkvetete

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

15. 5. 2014

bílý oheňMáj už je v plném proudu a kdo nemá chuť na líbání pod rozkvetlou třeští jistě ocení květnové sci-fi novinky. Pokračování Pádu do temnot i zcela nové záhady, ze kterých mrazí.

Další skvělé dílo od autorské dvojice Preston/Child. Tenhle oheň pálí! Zdroj: přebal knihy

Další skvělé dílo od autorské dvojice Preston/Child. Tenhle oheň pálí! Zdroj: přebal knihy

Vilma Kadlečková: Mycelium 3 – Pád do temnot

V centru pozornosti gerdánské tajné služby je jediný muž: ten, kterého si vybraly Lodě. Intriky a podloudné meziplanetární akce probíhají ve skrytu. Všechno nevyslovené a nepřiznané, co odpradávna bylo mezi Össe a Gerdou, však přesto náhle vystoupí na povrch: křivdy, násilí, hrdinství, mlčení. Ti, jejichž světy žily ve vzájemné nenávisti celé věky, svádějí poslední bitvu o artefakt Lodí.

Vydalo nakladatelství Argo 7. května 2014.

Green Arrow: Rok jednaAndy Diggle, Jock: Green Arrow – Rok jedna

Oliver Queen je lehkovážný playboy, který si neváží nikoho a ničeho – dokonce ani sám sebe. Zvykl si procházet životem jako jedním velkým flámem, ale když je opuštěn na tropickém ostrově, přece jen nalezne něco, na čem mu záleží: odplatu! Ozbrojen jen vlastnoručně vyrobeným lukem a šípy se pokouší přežít v neznámém, nemilosrdném prostředí.

Vydalo nakladatelství BB art 7. května 2014.

Douglas J. Preston, Lincoln Child: Bílý oheň

Třináctá kniha série Pendergast. Zvláštní agent Pendergast se ocitá v luxusním lyžařském středisku, kam přijel na pomoc své chráněnce Corrii Swansonové. Pendergast se střetává se žhářem, který zapaluje v horském letovisku luxusní milionářská sídla, přičemž v plamenech nalézají smrt rodiny majitelů – a to nikoli náhodou.

Vydává nakladatelství BB art 28. května 2014.

KraPavel Obluk: Kra

Vstupujete do světa, v němž mrazí. Ať již se jednalo o Boží záměr, či pouhou náhodu, dokázali toho využít s genialitou sobě vlastní. Monopol na užívání Pavučiny se stal strategickou zbraní i obchodním artiklem současně. Do její sítě nevkročí žádný gój. A každý, kdo do ní vkročí, je zvážen, spočten a rozdělen.

Vydalo nakladatelství Brokilon art 5. května 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní sci-fi novinky na květen. Čtyři tipy, po kterých rozkvetete

Hide picture