Menu
FANZINE.cz
Literatura

Knižní sci-fi novinky na prosinec – Minecraft, Válečníci a Siranta Jax

Olga Buriánková

Olga Buriánková

1. 1. 2016

Science fiction si pro své ctitele i v poslední měsíci tohoto roku připravil pár knižních novinek, které potěší. Čekají je mezihvězdné cesty i návštěvy kostičkových světů!

ann aguirre-siranta jax 2-hvezdny tulak

Siranta Jaxová se vrací s Hvězdným tulákem. Zdroj: výřez knižní obálky.

René Balický: Pekelný Minecraft

rene-balicky-pekelny-minecraft

Zdroj: knižní obálka.

Po zkáze Chrámového města a záchraně Cub-peže se zdálo, že svět se zase vrátí do své nedávné podoby. Jenže lidské plány nikdy nevydrží. Spiklenci se chtějí zmocnit artefaktu, který jim umožní ovládnout celý Minecraft. Když se zlí kněží objevují každý den, je jasné, že se jim musí někdo postavit.

V Minecraftu vypuká krutý boj; osedlané krávy se řítí do útoku, nůše jsou nacpané k prasknutí nejrůznějšími vychytávkami – ale hlavně: Sirotek se Sojkou se vydali na výpravu, která může definitivně zlomit moc kněží. Čas nemilosrdně běží a mladí dobrodruzi dobře vědí, že škoda kostkované rány, která padne vedle.

Vydalo nakladatelství FANTOM Print 2. prosince 2015.

Mark Cheverton: Bitva o Nether (Gameknight999 sága 2)

mark-cheverton-minecraft-bitva-o-nether

Zdroj: knižní obálka.

Gameknight, nedobrovolný návštěvník kostičkového světa Minecraftu, má proti sobě další nelehkou výzvu! Dokáže se postavit celému Netheru a jeho králi, obřímu ďasovi jménem Malakoda? Takový úkol by sám o sobě vydal na epickou ságu, ale Gameknight má navíc v zádech i svého úhlavního nepřítele, endermana Ereba. Tomu se podařilo uniknout ze spárů smrti a nyní spřádá plány na definitivní zničení Gameknighta a jeho kamarádů.

Odvaha, hrstka přátel a naděje – to jsou Gameknightovy jediné zbraně v boji o záchranu světa… všech světů. Knihy Marka Chevertona obohacují kultovní hru o lidský rozměr a nabízejí nejen napínavý příběh, ale především osobní zkušenost nadšeného hráče, který kostičkový svět prožil na vlastní kůži!

Vydá nakladatelství Epocha 8. prosince 2015.

Jaga Rydzewska: Cyklus Atalaya – Válečníci

jaga-rydzewska-cyklus-atalaya-valecnici

Zdroj: knižní obálka.

První díl trilogie. Ve vzdálené budoucnosti už lidstvo ovládlo celou galaxii a snaží se dostat ještě dál. Pozemská civilizace je expanzivní, avšak zdegenerovaná. Vládu vykonávají neurikomy, které se vyvinuly z počítačů nté generace – abiotiční občané, obdaření nadvědomím a disponující nepřirozenými silami. Společnost se dělí na lidi, podlidi a mocné nadlidi. A z dálky pozorují pozemšťany prastaré, cizí vesmírné civilizace.

Na tomto pozadí se odehrává příběh Daga a Orie, uprchlíků ze zločinecké triády. Ač vychováni v duchu bezpodmínečné poslušnosti, přesto si dokázali uchovat nezávislost. Tváří v tvář nebezpečí se rozhodnou připojit se k několika špionům, plnícím tajemný úkol v zakázané, uzavřené planetární soustavě. Postupně mezi zástupci tak rozdílných prostředí vzniká silné pouto, zpečetěné společným osudem a riskatním úkolem. Ale musí se toho stát ještě hodně, než se Dag a Orie dozvědí, kým jsou jejich noví spojenci doopravdy.

Vydalo nakladatelství Brokilon 8. prosince 2015.

Ann Aguirre: Siranta jax 2 – Hvězdný tulák

ann-aguirre-siranta-jax-2-hvezdny tulak

Zdroj: knižní obálka.

Siranta Jaxová je „skokanka“, nositelka jedinečného genu, který je nezbytný k navigování lodí rychlejších než světlo tzv. šeroprostorem. Celou kariéru pracovala pro korporaci Farwan, ale rozneslo se, že Korporace schválně sabotovala a nechala havarovat vlastní přepravní loď. Její nadvláda nad intergalaktickým obchodem se kvůli tomu zhroutila, což znamená, že je Jaxová bez práce.

A také švorc, protože ji poněkud předčasně prohlásili za mrtvou. Když je tedy požádána vládou, aby stanula v čele důležité diplomatické mise, Jaxová neváhá ani vteřinu. Úkol zní: letět na planetu Ithiss-Tor a přesvědčit její obyvatelstvo, aby se přidalo ke Konglomerátu.

Od výplaty ale Jaxovou dělí mnoho světelných let. Navíc si bude muset poradit se zločinci ze Syndikátu, s bouřlivým vztahem se svým pilotem, s mimozemskými požírači lidí a také s vlastním tělem oslabeným působením šeroprostoru. Bude mít štěstí, pokud se na Ithiss-Tor vůbec dostane živá…

Vydalo nakladatelství FANTOM Print 9. prosince 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní sci-fi novinky na prosinec – Minecraft, Válečníci a Siranta Jax

Hide picture