Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Knižní srpnové fantasy novinky – John Flanagan, Jay Kristoff, Rob Hobb

Olga Buriánková

Olga Buriánková

30. 9. 2020

Dlouhodobé literární sucho velmi příkladně ukončil v průběhu srpna příval nově vyšlých knih. Na své si přijdou snad všichni – ctitelé klasické fantasy, fanoušci noir příběhů i milovníci pohádek.

John Flanagan: Bratrstvo – Kniha první: Vyděděnci

John Flanagan: Bratrstvo - Kniha první: VyděděnciVe Skandii existuje pouze jediná cesta, jak se stát bojovníkem. Chlapci jsou vybíráni do skupin zvaných bratrstva a musejí podstoupit tříměsíční výcvik v námořnických dovednostech, ovládání zbraní a bojové taktice.

Bratrstvo Volavek se dává dohromady.

Vydalo nakladatelství Egmont 3. srpna 2020.

John Flanagan: Bratrstvo – Kniha druhá: Nájezdníci

Hal a bratrstvo Volavek se vydávají pronásledovat Zavaka a jeho loď s drahocenným nákladem. Zastihne je však blížící se zima, a tak musejí vyhledat útočiště, aby přečkali mrazivé roční období.

Volavky se vydávají na svou první výpravu.

Vydalo nakladatelství Egmont 3. srpna 2020.

John Flanagan: Bratrstvo – Kniha třetí: Lovci

John Flanagan: Bratrstvo - Kniha třetí: LovciHal a jeho bratrstvo Volavek pronásledují piráta Zavaka, hnaní touhou získat zpět andomal, posvátný kámen Skandijců. Posádku Volavky čeká nelehký úkol – najít krvežíznivého lupiče dřív, než jim stačí navždy zmizet kdesi v jižních mořích.

Bratrstvo vyzývá nepřítele k boji na život a na smrt.

Vydalo nakladatelství Egmont 3. srpna 2020.

Erin Hunterová: Volání divočiny 5 – Oheň na nebiErin Hunterová: Volání divočiny 5 - Oheň na nebi

Pevnina skončila, ale putování nekončí! Lusa, Kallika, Ujurak a Toklo se vydávají na Věčný led do krásné, ale nehostinné ledové prázdnoty. Kallika je ve svém živlu – konečně se vrátila domů! Ostatní ale na ledu trpí: Toklo je ještě nevrlejší než dřív, Lusa by nejradši jen spala, a dokonce i Ujurak začíná ztrácet odhodlání… Pod ledem navíc malý grizzly objeví něco strašlivého…

Pátý díl strhující série od autorky Zákona smečky a Kočičích válečníků!

Vydalo nakladatelství Albatros 3. srpna 2020.

Kim Foresterová: Kroniky Kavalonu 2 – Kletba oceánu

Kim Foresterová: Kroniky Kavalonu 2 - Kletba oceánuÚtokem na Svobodné město se porušil léta trvající mír mezi národy Kavalonu. Stopy útočníků vedou do skryté laboratoře pod vyhaslou sopkou. Kniha kouzel, kterou kentauři před sto lety přísahali zničit, se objevila a padla do nesprávných rukou. Strašliví minotauři – tvorové, jež všechny národy považovali za dávno vyhynulé, s ní provádějí kruté experimenty, a nezastaví se před ničím. Nová válka je na spadnutí. Dokáží naši hrdinové Kavalon zachránit?

Prastarý artefakt se objevuje a zlo, které je s ním spojeno, může ohrozit celý Kavalon. Druhý díl dobrodružné fantasy.

Vydalo nakladatelství Fragment 6. srpna 2020.

Mechthild Gläserová: Emma, faun a zapomenutá kniha

Mechthild Gläserová: Emma, faun a zapomenutá knihaKdyž Emma při úklidu knihovny narazí na omšelý zápisník s potrhanými rohy, má za to, že objevila starou školní kroniku. Ukáže se však, že tahle kniha funguje právě naopak: Vše, co se do ní zapíše, se stane skutečností. Emma si umane, že svůj život i životy ostatních studentů internátní školy na zámku Stolzenburg s pomocí magické knihy trochu vylepší. Brzy však zjistí, že ne všechno se odehraje tak, jak si představovala…

Novinka od autorky titulu Strážci příběhů! Vzrušující fantasy román plný překvapivých zvratů, vzdávající hold románům Jane Austenové.

Vydalo nakladatelství Fragment 6. srpna 2020.

Brigid Kemmererová: Temné a osamělé prokletí 2 – Statečné a zlomené srdce

Brigid Kemmererová: Temné a osamělé prokletí 2 - Statečné a zlomené srdceKletba byla zlomena, ale princ Rhen čelí ještě temnějším problémům. Povídá se, že není opravdovým dědicem. Ačkoli má Rhen po boku Harper, jeho strážce Grey není nikde k nalezení a zůstalo po něm více otázek než odpovědí.

Od doby, co Grey porazil Lilith, je na útěku. Netouží zpochybňovat Rhenův nárok na trůn – dokud Karis Luran nezačne hrozit, že se Uhlíkova zmocní silou. Její vlastní dcera Lia Mara s matčiným plánem nesouhlasí, ale dokáže přesvědčit Greye, aby se Rhenovi pro dobro království postavil?

Pokračování knihy Temné a osamělé prokletí!

Vydalo nakladatelství CooBoo 10. srpna 2020.

Jay Kristoff: Nikdynoc 3 – RozetměníJay Kristoff: Nikdynoc 3 - Rozetmění

Itreyská republika se propadla do chaosu. Mia Corverová zavraždila kardinála Duoma a zvěsti o smrti konzula Scaevy se ženou ulicemi Božího hrobu jako vichřice. Mia a její bratr Jonnen musí projít hlubinami starodávné metropole a dostat se až k mystické Koruně Měsíce.

Tam nemilosrdná vražedkyně konečně odhalí původ Temných a zjistí, co osud chystá pro ni i její svět. Ale tři slunce pomalu zapadají za obzor a přichází temnotma – může ji vůbec přežít?

Cesta za pomstou se završuje. Poslední díl trilogie Nikdynoc.

Vydalo nakladatelství CooBoo 10. srpna 2020.

Vlasta Baránková: Pírko – Příběh peříčka, které dokázalo změnit svět

Vlasta Baránková: Pírko - Příběh peříčka, které dokázalo změnit světZlý černokněžník Šedomour vládne přísně své šedivé zemi z chladného šedivého hradu. Své poddané ve všem ovládá a drží zavřené v šedivé zemi. Jaké překvapení tak jednoho dne způsobí pestrobarevný pták, který do země zabloudí a jehož barvy ani všudypřítomná šeď nedokáže zcela zakrýt.

Biřicové se sice snaží ze všech sil barevného ptáčka zničit, ale to se nedaří a ptáček uletí. Zanechá však po sobě peříčko, které najdou děti a s jeho pomocí vdechnou své zemi nový život.

Příběh peříčka, které dokázalo změnit svět.

Vydalo nakladatelství CPRESS 13. srpna 2020.

Robin Hobb: Kroniky Deštné divočiny 3 – Dračí městoRobin Hobb: Kroniky Deštné divočiny 3 - Dračí město

Lidé i draci konečně doputovali k bájnému městu Kelsingra. Z paluby živé lodi Tarman, vedené svérázným kapitánem Leftrinem, objevují svět strašidelných ulic lemovaných obrovskými budovami z černého kamene a míjejí sochy, které vypadají jako živé. Proč slyší podivný šepot a mají pocit, že je někdo pozoruje? Čas běží a chalcedští vrazi jsou drakům i strážcům v patách. Kdo bude slavit vítězství?

Putování draků a lidí zdaleka nekončí. Třetí díl velkolepé fantasy!

Vydalo nakladatelství Fragment 13. srpna 2020.

Linda Chapmanová: Hvězdný prach 3 – Magie v korunách

Linda Chapmanová: Hvězdný prach 3 - Magie v korunáchLucka už nějakou dobu ví, že je duch hvězdného prachu. Duchové umějí létat a chrání přírodu před lidskou neplechou. Nyní nastal čas začít procvičovat svou vyšší magickou moc. Je to velká zábava, ale Lucka a její kamarádky mají starosti.

V lese se totiž objevili mladí výrostci, kteří ohrožují párek vzácných dravých ptáku. A navíc mezi čtveřicí nastane první vážný spor. Dokážou ho dívky vyřešit a zachránit vajíčka včelojedů lesních?

Další díl v zahraničí oblíbené řady o přátelství, rodině a zvířatech, ve kterých jsou kouzla na denním pořádku.

Vydalo nakladatelství CPRESS 17. srpna 2020.

Catherine Doyleová: Píseň mořských válečnicCatherine Doyleová: Píseň mořských válečnic

Fionn Boyle není Bouřňákem ani půl roku, když ostrov Arranmore zaplaví armáda strašlivých Stopařů duší. Ti mají jediný cíl: Vzkřísit svoji paní, obávanou temnou čarodějku Morrigan. Fionn se ještě tak docela nenaučil ovládnout své kouzelné schopnosti, a tak musí požádat o pomoc mořanky, dobrá mořská stvoření. Málokdo však věří, že existují… Lze je vůbec bez magie najít? Mezitím se Stopaři duší připravují k útoku. Bitva o ostrov začíná!

Schyluje se k bitvě o Arranmore. Druhý díl Bouřňákova ostrova.

Vydalo nakladatelství Albatros 17. srpna 2020.

Christophe Lambert: Agentura Pendergast – Kníže temnot

Christophe Lambert: Agentura Pendergast – Kníže temnotNa úpatí sochy Svobody je ukryto sídlo jedné velmi tajné organizace. Její agenti mají zásadní úkol: mezi davy přistěhovalců, kteří připlouvají do New Yorku, odhalit upíry a vlkodlaky a zamezit tomu, aby konali své špinavé skutky.

Jenže bouchač Joe a kartářka Delia už to nezvládají a potřebují posilu. Bude zlodějíček Finn Donovan pro agenturu pana Pendergasta přínosem? Přece jen šlohnout peněženku je snazší, než bojovat s nestvůrami. Nebo ne?

Držte si klobouky! Agentura Pendergast jde do akce, jakou New York ještě nezažil.

Vydalo nakladatelství Fragment 20. srpna 2020.

Erin Hunterová: Kočičí válečníci – Nové proroctví 2: Východ měsíceErin Hunterová: Kočičí válečníci - Nové proroctví 2: Východ měsíce

Ostrodráp a jeho společníci jsou právě v polovině své strastiplné výpravy. Loučí se s Půlnocí a vydávají se na cestu zpět do lesa, aby svým klanům vyřídili, jak se mohou zachránit před zkázou. Jenže ve skalách na ně číhá smrtící nebezpečí… Dostanou se všichni v pořádku domů?

Pokračování napínavého příběhu druhé série Kočičích válečníků.

Vydalo nakladatelství Albatros 24. srpna 2020.

Lene Kaaberbolová: Divočarka – Dcera krve

Lene Kaaberbolová: Divočarka - Dcera krve„Některá zvířata jsou nebezpečná. Můžou tě i zabít!“ varuje maminka Kláru. Ta ovšem nepřestává věřit v dobré srdce každého tvora. Klára slaví třinácté narozeniny, které ve světě divočarů znamenají přechod do dospělosti. O třináctileté noci musí mladí divočaři pomoct zvířeti v nouzi.

Na naši hrdinku čeká úkol hodný zkušeného divočara, nicméně Klára se mu postaví čelem – a stane proti zlovolné Bravitě, která po čtyři sta letech unikla z jeskynního vězení.

Úchvatné pokračování magické fantasy prodané do více než 17 zemí světa.

Vydalo nakladatelství CPRES 24. srpna 2020.

Kate O’Hearnová: TitániKate O'Hearnová: Titáni

Olymp byl zničen a Olympané nyní žijí na planetě Titus. Přístup na Zemi byl odepřen Olympanům i Titánům, stejně tak jako lidem vstup na Titus. Když Titánka Astraia zaslechne své rodiče mluvit o tom, že na Titus pronikl člověk, nemůže tomu uvěřit.

Poté co cestou ze školy se svým kamarádem, okřídleným koněm Zefyrem, na lidského chlapce Jakea skutečně narazí, uvědomí si, že se začalo dít něco zlého. Kdo sem Jakea ze slunné Kalifornie přenesl a proč?

Vydalo nakladatelství Fragment 27. srpna 2020.

Chris Colfer: Příběh magie

Chris Colfer: Příběh magieČtrnáctiletá Brystal Vždyzelená se narodila na špatném místě. V Jižním království je totiž magie trestná, a navíc tam ženy nesmí číst. Když se dívka k jedné knize lstí dostane, objeví v sobě nadání pro kouzla. Před přísným trestem ji zachrání až madam Počasitá, která ji přijme do Magické akademie. Jaké jsou však její skutečné záměry? Brystal s přáteli ze školy odhalí zlověstné spiknutí… a osud světa i magie bude záviset na tom, zda mu dokážou čelit.

Prožij struhující dobrodružství se známými i novými hrdiny ze Země příběhů. První díl série.

Vydalo nakladatelství Fragment 27. srpna 2020.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Knižní srpnové fantasy novinky – John Flanagan, Jay Kristoff, Rob Hobb

Hide picture