Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Kolik stojí pokládka plovoucí podlahy?

Plovoucí podlahy patří mezi velice oblíbené, a to jak v klasickém laminátovém provedení, tak i ve stále populárnějších vinylových podlahách. Jejich hlavní výhodou jsou praktické zámky, díky nimž je pokládka velmi rychlá a pochůzka po nich je možná prakticky ihned. Kolik zaplatíte za její pokládku, pokud se rozhodnete využít služeb podlaháře?

Ceníky slouží pouze pro orientaci

Mezi časté chyby, se kterými se podlaháři setkávají je skutečnost, že lidé počítají čistě s cenou, kterou najdou ve zjednodušeném ceníku na webových stránkách různých společností. Stačí si jen zadat do vyhledávače pokládka plovoucí podlahy cena a hned uvidíte desítky výsledků. Předkládané ceny jednotlivých společností budou podobné a většinou začínají na 150,- Kč/m2. Tím však cena za podlahu nekončí, je zde řada prací, které v této ceně nejsou zahrnuty a výrazně ji ovlivňují

Záleží na podkladu i dalších požadavcích

Ať si vyberete laminátové nebo vinylové plovoucí podlahy, náročnost pokládky je dána především připraveností podkladu a členitostí interiéru. Následně pak také formátem lamel podlahy, ale i typem zámkového systému.

Co se týče podkladu, tak pod laminátové podlahy se sice používají různé podložky, které drobné nerovnosti vyrovnají. Při výraznějších nerovnostech nebo prasklinách je potřeba podklad upravovat. Při drobných prasklinách či při větší nerovnosti povrchu je potřeba podlahu nejprve vystěrkovat. Což už se řadí mezi vícepráce, které jsou poměrně nákladné.

Vinylové plovoucí podlahy mají v mnoha případech podložku integrovanou, některé nerovnosti zvládnou i kopírovat a místo přímočaré nebo ruční kotoučové pily na ně stačí i ostrý odlamovací nůž. Pokládka je tak rychlejší a méně náročná, což vám ušetří peníze, ale pořizovací cena podlahy je o poznání vyšší.

Vybírat podlaháře podle ceny je riskantní

I když je cena velmi důležitým parametrem neměla by být stěžejním. Už prvním varováním by pro vás mělo být, že je cena stanovena online nebo po telefonu. Bez osobní návštěvy není možné, aby vám podlahář stanovil adekvátní cenu, a to ani když mu pošlete půdorys místnosti.

Zbystřit byste měli i v případě, že je cena o desítky procent nižší než u několika dalších podlahářů, protože řada věcí přeci není nutná. Zároveň neplatí, že nejlepší služby jsou ty nejdražší. Na adekvátní cenu se zkuste poptat i známých, kteří si podlahy již nechali udělat nebo se podívejte na recenze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kolik stojí pokládka plovoucí podlahy?

Hide picture