Menu
FANZINE.cz
Vesmír

Komerční lety na Měsíc se nejspíš brzy stanou skutečností

Jan Kouba

Jan Kouba

12. 12. 2012

Chtěli byste stanout nohama na povrchu našeho Měsíce tak, jak to udělal poprvé Neil Armstrong na konci šedesátých let minulého století? Pokud máte dostatečný kapitál, klidně si sen splnit můžete.

OBR.: Měsíc

Stane se komerční cestování na Měsíc novým trendem? Zdroj: NASA.gov

Bývalí zaměstnanci NASA se rozhodli, že založí novou soukromou společnost nesoucí název Golden Spike. Členem společnosti je i bývalý ředitel NASA Gerry Griffin, ale i politik Newt Gingrich, jenž usiluje o kolonizaci Měsíce do roku 2021. Golden Spike se chce specializovat na komfortní dopravu zájemců na povrch Měsíce a samozřejmě i zpět a ráda by svůj první let stihla do roku 2021.

Vývoj potřebných technologií bude stát kolem sedmi až osmi miliard dolarů, ale většinu potřebných věcí už si firma dokáže zajistit od jiných soukromníků, jako je například společnost Space X, která dopravuje pro NASA náklad na ISS. Co společnost nemá, jsou skafandry a potřebné přistávací moduly.

Více o Měsíci: Měsíc mohl vzniknout jadernou explozí. Před několika miliardami let!

Cesta bude pořádně drahá, jedna mise se bude pohybovat kolem 1,5 miliardy dolarů. Cílem Golden Spike nejsou primárně soukromníci, ale státy, které by měly zájem o průzkum Měsíce. O této možnost přemýšlí už dvacet pět zemí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komerční lety na Měsíc se nejspíš brzy stanou skutečností

Hide picture