Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Komiks Egypťan se v sobotu představí na KomiksFESTu!

Redakce

Redakce

6. 11. 2010

KomiksFEST! 2010, který je právě v plném proudu, vábí na spoustu lákadel. Ať už jsou to workshopy, přednášky, debaty nebo křty nových knih. Jednou z představovaných novinek bude i komiks Egypťan.

Markéta Smolíková Kubátová se do Egypta a celé jeho kultury očividně zamilovala. Nejenže v zemi často pobývala, nyní jí však egyptské mýty učarovaly natolik, že se rozhodla převést jeden z nich na stránky obrazového příběhu. Komiks dostal příhodné jméno Egypťan.

Autorka se inspirovala starou bájí o dvou znepřátelených bratrech Usirovi a Sutechovi. Děj však není vyprávěn z pohledu žádného z božských sourozenců. Naopak, hlavním hrdinou se stává obyčejný chlapec Rapet, který je pro svůj původ terčem posměchu. Není tedy divu, že podlehne lákavé nabídce boha války a temnoty, Sutecha. To samozřejmě namíchne Usira, a Rapet se tak dostává do nemalých problémů.

Nový český komiks představí a bude podepisovat sama autorka v sobotu 6. listopadu v 16:20 v baru NoD (Dlouhá 33, Praha 1). Spolu s KomiksFESTem! pořádá nakladatelství Argo, u kterého Egypťan vyšel.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komiks Egypťan se v sobotu představí na KomiksFESTu!

Hide picture