Menu
FANZINE.cz
Komiks

Komiks na kvadrát Crew v novém kabátě. Jak bude vypadat?

Jan Šuška

Jan Šuška

3. 5. 2013

Komiksový magazín Crew má za sebou od roku 1997 již třicet čtyři dílů. Vydavatelé si však kladou otázku, jestli není magazín přežitkem. Stojí za to ho vydávat v dnešní nabídce komiksových titulů?

Skalpy v jejich plné kráse. Kresbu má na svědomí Rajko Milošević aka R.M.Guéra.

Skalpy v jejich plné kráse.  Zdroj: www.vertigo.com

Magazín se dostal do stádia, kdy se jeho vydavatelé ptají na jeho důležitost. Na trhu je každý týden několik titulů a fanoušci komiksu si tak můžou vybírat. Cíl magazínu Crew v roce 1997 byl jasný, přiblížit čtenářům komiks jako takový a nabídnout jim zahraniční a české tituly.

Upadá v posledních letech Crew v zapomnění?

Vydavatelé Crew se rozhodli, už podruhé, změnit tvář komiksu. Změní se po grafické stránce, obálka má být svěžejší a uvnitř bude méně cákanců krve. V obsahu nám nabídnou známé komiksové série Rex Mundi, záhadnou detektivku odehrávající se v alternativní Paříži roku 1930, kde je církev u moci, a Skalpy (Scalped), ve kterých se tajný agent FBI vrací do indiánské rezervace vyřešit třicet let starou vraždu dvou agentů.

V příštím díle čtenáře čeká zápas století Batman versus Lobo s grandiózní kresbou Simona Bisleyho a pak už se najíždí na novou tvář. Crew potvrdila, že magazín bude vycházet pravidelně co dva měsíce a tak se v letošním roce dočkáme vyzrálé čtyřicítky. Snad to vydrží…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komiks na kvadrát Crew v novém kabátě. Jak bude vypadat?

Hide picture