×
FANZINE.cz

Komiksová Tvrz Václava Šorela už byla v rozhlase. Možná vznikne i film

OBR: Komiks Tvrz - Václav Šorel
Komiks Tvrz najdete od loňských Vánoc i jako aplikaci na iPad. Zdroj: NewsLab

Kromě komiksu Kruanova dobrodružství by se mohl dočkat filmové adaptace i druhý abíčkový komiks s názvem Tvrz. Dobrodružné, historické sci-fi scénáristy Václava Šorela a kreslíře František Kobík se přitom už v minulosti dočkalo rozhlasové hry.

Komiks Tvrz najdete od loňských Vánoc i jako aplikaci na iPad. Zdroj: NewsLab

„Kromě Kruana jsem vždycky hltal třeba Tvrz Václava Šorela nebo Loba. Na Tvrz již roky vlastním práva a minulý týden mi Jiří Kout přinesl první verzi scénáře a o práva na Loba se přetahuju s Universal Pictures, kteří mě asi nakonec přeplatí,“ směje se režisér Tomáš Krejčí.

O čem je Tvrz?
Čtyřiadvacetidílný komiksový seriál, který vycházel v 1980 – 1981 v časopise ABC mladých techniků a přírodovědců, nás bere společně s československým atronomem Martinem Hrubým na cestu časem do dob husitských válek. Hrubý se dostává jihočeské vesničky jménem Lásenice, dřív Hlásenice na řece Včelnici, což je původní název Nežárky. Na situaci, ve které se ocitnul, si rychle zvykne a díky svým vědomostem pomůže obyvatelům tvrze proti nenáviděným křižákům.

Šorelovy Tvrze se už v minulosti ujala dramaturgyně Českého rozhlasu Václava Ledvinková, která ji v v roce 2006 natočila jako rozhlasovou hru. Účinkuje v ní například Aleš Procházka, Pavel Rímský, Simona Vrbická, Michal Novotný nebo Kryštof Hádek.


Rozhlasová hra: Václav Šorel – Tvrz

Jako komiks vyšla Tvrz kromě prvního vydání v ABC ještě třikrát; v zimním speciálu v roce 1989, Velké knize komiksů 1 a naposledy loni ve Zlaté knize komiksů. Koncem loňského roku se Tvrz společně s dalšími dvěma komiksy (Vzpoura Mozků a Galaxia) od autorské dvojice Václav Šorel a František Kobík objevila i jako aplikace na iPad od studia NewsLab. Kdy se mohou příznivci komiksu dočkat filmového zpracování, zatím není známo.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..