Menu
FANZINE.cz
Komiks

Komiksové novinky na listopad 2013 netrpí předvánočním útlumem

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

31. 10. 2013

Milo Manara: BorgiaJeden neví, jestli zítra bude sněžit nebo bude pražit slunce, aneb je tady český listopad a s ním i předčasná komiksová nadílka. Na pulty dorazí hotová smršť komiksů z DC, kterou samozřejmě vedou velký modrák a netopýr, a není se třeba obávat, že by čtenáři byli ochuzeni ani o pokračující řady.

100 nábojů- Smrt je mým řemeslemEduardo RIsso: 100 naboju

Vést válku proti korporaci Trust není zrovna jednoduché, vlastně je to zcela nemožné. Pokud tedy nejste agent Graves, který ji nejenom už dávno vyhlásil, ale bok po boku se svými Minutemany ji i vyhrává.

Všichni zúčastnění postupně odhalují svoji barvu a uzavírají spojenectví, které je udrží u moci, nebo alespoň naživu. A kdo v soutěži Kufr vyhraje první cenu tentokrát?¨

Transmetropolitan 9: Lék

Spider-Man, Spider-Man… a nebo jenom Spider, ale zase Jeruzalém. Reportér, který nejde pro pořádný agresivní výbuch daleko narazil konečně na stopu, která může prokázat, že samotný prezident Spojených států je skutečně parchant.

Pokud ho dřív nedostanou zabijáci, samozřejmě najmutí tím samým světovým vůdcem, neléčitelná smrtelná choroba nebo neumře čistě z ohavnosti vlastních asistentek.

Batman Detective Comics 2: Zastrašovací taktikyTony S. Daniel: BAtman Detective Comics

Kde jsou ty časy, kdy se komiksový hrdina musel vypořádat jen s jedním pestrobarevným padouchem, kráska mu padla do náruče a zazvonil zvonec? Batman má na krku Soví tribunál, větší počet Scarecrowů než je obvyklé a Mr. Toxica, který si navíc ještě najímá početné skupiny zabijáků.

Z Arkhamu utekl Black Mask, netopýra doženou i vlastní vzpomínky, a pokud se ve shrnutí nechcete ztratit, bude lepší si komiks přečíst.

Batman: Soví město

No, jestli ještě teď někdo pochybuje o existenci tajemného Sovího tribunálu, tak už je vážně na hlavu. Další střetnutí se společností zabijáků pohybujících se ve stínech pro Batmana přinese nejen boj na život a na smrt, ale dovede ho i k temným tajemstvím.

Historie Gothamu, který přísahal chránit, není zdaleka jako z pohádky a samotný rod Waynů není bez poskvrny.

Superman Action comics 2: NeprůstřelnýGrant Morrison: Superman Action COmics

Jak už bylo zmíněno u Detective Comics, jeden padouch nikdy nestačí. Na druhou stranu, on ale není ani jenom jeden Superman.

Po jeho identitách a samotném ideálu spravedlnosti půjde lovec Nimrod, který si tak mocnou trofej nemůže nechat uniknout, jeho vlastní démonické já a i nějaký ten psionik.

Kdo je všechny verbuje do války proti modrým a jak jeho ega obstojí?

Lucifer 5: Inferno

Padlý anděl se vrací do svého bývalého království a musí čelit výzvě k boji na život a na smrt vlastního bratra. Je ale oslabený, a to pořádně, část jeho moci byla vložena do per, které si z války s Taroty odnesl samuraj Susano-O-No-Mikoto.

A i když se ho vydává Mazikeen najít a navrátit svému pánu jeho moc, jsou proti němu mezitím spřádány intriky od nebe až po peklo.

BorgiaMilo Manara: Borgia

Tak tady nastražte uši, nestává se totiž často, aby se čtenářům dostal do ruky komiks jako Borgia.

Dvě legendy evropského komiksu, scénárista Alejandro Jodorowsky a kreslíř Milo Manara představují komiks pojmenovaný po italském šlechtickém rodu proslulém svojí zhýralostí.

Už to napovídá, že se v neúprosném středověkém prostředí dočkáme dekadence, násilí, smrti, ale i vášně a odhodlání. Dílo nešetří erotickými scénami, což je určitě plus.

Clavin a Hobbes 9: Lidožrouti

Je asi přirozené obávat se tygrů. Jako trochu zvláštní se dá označit obávat se jejich plyšové formy.

Dejte ale pozor na tygří pravomoce, mezi které spadá členský kruh klubu B.R.L.O.H (význam v komiksu), nebo třeba jak vlastně trávit volný čas. Komiks je po všech stránkách kvalitní regresí, která čas od času nikomu neuškodí, a smát se budete v každém věku.

K dostání bude taky další díl mangy Bleach 10: Tattoo on the sky, druhý World of Warcraft, Simpsonovi a také jejich ze řetězu utržený syn ve vlastním komiksu Bart Simpson. Živí mrtví už po deváté, už asi miliontý Garfield… Není toho málo a snad bude platit, že když v listopadu hřmívá, úrodný rok nato bývá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komiksové novinky na listopad 2013 netrpí předvánočním útlumem

Hide picture