Menu
FANZINE.cz
Komiks

Komiksové novinky pro červenec 2013: Přichází období sucha

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

30. 6. 2013

Není se čemu divit, prázdniny jsou tady a s nimi i komiksová poušť. Vždyť to dá rozum, že prostě není v zájmu nakladatelů konkurovat dovoleným, večerům stráveným v parku a festivalům všeho druhu. Sem tam se dá na nějakou tu novinku narazit, ale úlet to rozhodně nebude.

Batman: Temný rytíř: Temné děsy 1

Bruce Wayne je ale jeden z těch, co nezná odpočinku a o prázdninách snad ani neslyšel. Těžko mu to mít za zlé, když kdosi infiltroval Arkhamskou léčebnu a rozhazoval sérum dávající nadlidskou sílu jako bonbóny.

A pak už je jasné, zločinci vtrhli do ulic, policie na to nestačí a i s Batmanovou pomocí je situace neudržitelná. Trochu asistence od bývalých parťáků z Ligy spravedlnosti? Počkejte si na komiks! K dostání bude nejen brožovaná, ale i vázaná verze.

Flash: Znovuzrození

Barry Allen  je zpět. Originální Flash, který obětoval svůj život pro záchranu vesmíru, se vrací, odkud se ještě nikdo nevrátil. Nese s sebou ale proměny, které nikdo nedokáže vysvětlit, neví, jaké je jeho místo ve světě, kde už několik lidí úspěšně přebralo jeho úlohu, a obecně tápe jak v životě, tak v dráze superhrdiny.

Nejrychlejší muž světa se pohybuje dětskými krůčky a kdo ví, jestli se rozběhne, nebo spadne  už napořád.

Banda 2: Nakládačka

S černým humorem, vydíráním a podrazy proti superhrdinům. A když už to někdo z nich přehání, nic neudělá Bandě větší radost, než mu pořádně rozbít hubu. Můžete se těšit na parodii Bruce Wayna a jeho brutální promiskuity nebo slavného sovětského hrdinu jménem Párek Lásky. Pokud jste na omezeném rozpočtu a za červenec si chcete dopřát jen jeden jediný komiks, tohle je ta pravá volba.

Kick-Ass: Nářez 2

V kinech je očekáván film Kick-Ass 2, v Americe už je na pultech komiks Kick-Ass 3, český čtenář se v červenci dočká alespoň druhého dílu žluto-zeleného fenoménu. Kick-Ass a jeho skromný tým superhrdinů se dál snaží konat dobro, Zabijačka je ale mimo hru.

To se změní, když se po dlouhém plánování objeví Zuřivec s armádou super-zločinců a jejich cílem je nejen umučit Dava a všechny jeho přátele a rodinu, ale i rozpoutání jatek v centru New Yorku.

Garfield 6: Garfield obléhá dům

Už třetí vydání oblíbeného kocoura. Jeden by mohl říct, že jeho fanoušci jsou stejně nenažraní jako on, protože skutečně málokterý komik,s a nedej bože celá řada, se dočká tolika dotisků a opakování. Charismatická zrzavá koule a jeho věrní sluhové John a Odie nabízejí další porci cynismu, lenosti a humoru.

Kůstek 5

Pravěcí hrdinové čelí nenadálé explozi dlouho dřímajícího vulkánu. Svět je na pokraji apokalypsy, protože hrozivý Pán kobylek se dostal ze svého vězení a znovu ohrožuje svět. Kůstek se se svým přítelem Trnkou vydává na nebezpečnou cestu do bezpečí a možná i za záchranou situace, ale na každém kroku se musí ohlížet přes rameno kvůli armádě krysáků, kteří jsou všude a ostražitě číhají na svou kořist. Pán prstenů od Jeffa Smithe aneb Kůstek 5.

Bleach 8: The blade and me

Ichigo získal jistotu, že bude muset navštívit svět Shinigami osobně, nejen aby pomohl Ruikovi, ale i pro svou osobní spásu. Na druhou stranu, po předešlém střetu Byakuyou zjistil, že ještě zdaleka není tak silný, jak by se mohlo zdát.

S podrytou sebedůvěrou podstupuje náročný trénink a musí se zaměřit na to, aby jeho Kruh osudu nepohltil sám sebe.

Až do posledního drobku

Ano, vidíte správně, je to jen sedmička komiksů vybraných pro červenec, reflexe letního útlumu. Mohl by vyjít i očekávaný Sandman: Nekonečné noci, ale nejenom, že jsou prázdniny, ale zároveň už je kniha odkládána několik měsíců a razítko potvrzeno jí stále ještě chybí. Kromě pár dotisků je to už ale vše, proto upínejte zraky hlavně ke zmíněným sedmi statečným.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komiksové novinky pro červenec 2013: Přichází období sucha

Hide picture