Menu
FANZINE.cz
Komiks

Komiksové novinky pro květen 2013: Pátý měsíc přináší od všeho trochu

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

30. 4. 2013

Profláknuté komiksové řady dopadnou na pulty zároveň s konkurencí nováčků. A není se potřeba vůbec bát, že by nebylo na výběr. Naopak, jediná starost čtenáře bude, kolik stránek doma na poličce uživí, protože je tu opět obrovská nadílka.

Batman Detective Comics 1: Tváře smrti

Věhlasný detektiv samozřejmě nesmí chybět ani v květnové nabídce a rovnou odpíchne český překlad řady Batman Detective Comics. Čtenáři se můžou těšit nejen na Jokerův návrat, respektive únik z Arkhamu a obvyklé morbidní hrátky, ale dokonce se v komiksu objeví nový záporák Dollmaker. Tento sympatický milostný trojúhelník si určitě nenechte ujít.

Brain Bolland: Batman Killer JokeBatman: Kameňák/Muž, který se smál

Ano, tenhle Batman byl (dokonce na obálce) otištěn v jednom z prvních čísel magazínu Crew. Příběh Jokera, který se ještě nestal Jokerem, se provazuje s druhým, ve kterém hned na plný plyn rozjede svůj smrtelný humor. Odnese to nejen komisař Gordon, ale hlavně jeho dcera Barbara.

100 nábojů-Posmrtné blues

Série 100 nábojů se rozjíždí do smrtelného tempa. Stačí zašeptat slovo Croatoa do správného ucha a masakr na sebe nenechá dlouho čekat. Wylie Times, se kterým jsem se už setkali, když se povaloval v Mexiku kolem benzínové pumpy, se vrací jako Minuteman se smrtelnou přesností a zamotaný příběh se zase trochu poodhalí.

Ragemoor

Domov, sladký domov. Místo, kde se cítíme nejbezpečněji. Jenže co dělat, když vás váš vlastní dům hodlá zničit? Komiks, ve kterém se snoubí moderní technika s klasickou mrazivou atmosférou gotických děl, vám nabídne příběh právě o takovém hradu. Hradu, který žije, mění podobu, vzteká se a svoje nájemníky miluje k sežrání.

Jim Davis: GarfieldGarfield 38: Lepší vrabec v tlamě

Tohohle kocoura prostě nemá nikdo dost. Už po třicáté osmé všeho dobrého se dočkáme cynismu, sadismu a pořádné porce lenosti. Jde už v podstatě o klasiku a kdo ji doma v knihovničce postrádá, tady je další šance napravit skóre.

Lucifer 4: Božská komedie

Pokud jste se ještě s Luciferem neseznámili, tady je nová možnost. Postava, která se svého zrození dočkala v kultovní řadě Sandman, se už dávno vydala vlastní cestou. Pán pekla a jeho motivy čtenáře provedou Božskou komedií a jak už název napovídá, budete se trhat smíchy… nebo vás budou trhat se smíchem.

Hellblazer: Potopa

A když už se jednou půjdete podívat, jak to v pekle vypadá, tady si můžete ještě přidat. Pravda, bude to s trochu temnější omáčkou a maso prakticky syrové, ale John Constantine nakonec zase ze všeho vybruslí. I když cestou několikrát zakopne, do pár lidí strčí, jednoho dva zabije, těžko se na sympatického anglána zlobit.

Death Note – Zápisník smrti 7

Light Yagami si píše poznámky vesele dál. A má přímo smrtelný rukopis. V sedmém díle mangy Death Note – Zápisník smrti se dostane do problémů kvůli hrozícímu odhalení ze strany přítelkyně agenta FBI, kterého už má na svědomí od minule. Tuhle sérii se doporučuje číst od začátku, jinak se v ní poměrně těžko orientuje.

Masashi Kishimoto: NarutoNaruto 12: Velký vzlet

Další z japonských manga komiksů, který dobyl český trh nejen v komiksové podobě, ale také jako anime seriál. Naruto se blíží svému velkému střetu. Naruto a Nedži jsou jen krůček od souboje, který rozhodne, jestli se Narutovi podaří dodržet slib a pomstít Hinatu. Uvidíme, jak si v souboji s nejlepším nindžou poradí.

Sláine: Poklady Británie

Tak o tomhle řezníkovi nebylo moc slyšet, ale s plným dechem roztočí sekeru při honbě za poklady Británie. Berserk doprovázený ohavným trpaslíkem se čím dál více přibližuje bohyni Zemi a v jejím jménu kosí doslova zástupy nepřátel. Barbarské dvojče Loba, které má stejně dlouhý jazyk, ale ještě delší…..kilt.

Ještě něco zbylo?

Je toho popravdě ještě hromada. Další velice populární manga Bleach se dočká dalšího dílu. Pro fanoušky počítačových her je tu květnový World of Warcraft, z hrobu se natahují shnilými pazourami Živí mrtví. Komu chybí, dočkáte se dotisků kultovního Sandmana nebo i dalších Garfieldů, jsou tu noví Simpsonovi… květen to prostě rozbalil, stačí si jenom vybrat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komiksové novinky pro květen 2013: Pátý měsíc přináší od všeho trochu

Hide picture