Menu
FANZINE.cz
Komiks

Komiksové novinky pro říjen 2013: Zrcadlo přicházejícího podzimu

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

30. 9. 2013

Guiseppe Camuncoli: HellblazerPříval komiksů, který po suchém letním období přineslo září, pokračuje. Kromě několika vtipnějších komiksů nabírají podzimní nádech a v mnoha příbězích se roztahuje nebezpečný stín. To ale určitě nesnižuje kvalitu četby, ba naopak!

Mýty 4: Pochod dřevěných vojáčkůSteve Leialoha: Myty

Mýty byly vyhnány ze své vlasti a donuceny k životu mezi obyčejnými lidmi. Pod rouškou kouzel a iluzí našly svoje místo pro klidný život a jejich největšími problémy se staly vnitřní roztržky a konflikty.

Ty jdou ale stranou, když je odhalen fakt, že je jejich Nemesis dohnala i do nového útočiště. Potíže nastanou nejen s příslovečným vlkem v roušce beránčím, ale i s dřevěnou armádou.

Ultimate Spider-Man a spol. 11

Už jedenáctý díl série, která se neustále zlepšuje. Další dobrodružství přátelského souseda Petera Parkera, který se potýká s problémy střední školy. V patách mu nebude chybět lovec Kraven a jeho realityshow.

X-Meni vyrazili na světové turné, kde se rozhodli pomáhat světu, ale jejich plány se nepříjemně zkomplikují. Do toho se s mafiány potýká samotář Gambit.

Naruto 14: Souboj stínůMasashi Kishimoto: Naruto

Uvězněný stařešina a Hokage vesnice bojují o její osud.

Nenadálé přerušení čuninských zkoušek všechny zastihlo nepřipravené, ale nikomu nechybí síla bojovat. Naruto a jeho přátelé se vydávají po stopě zrádců z Písečné a čeká je souboj s démonickým Gaarou.

Do stále se rozrůstajících řad charakterů navíc přibude legendární Džiraja, jeden z pověstné Trojky. Další humor i napětí v jedné z nejznámějších mang.

Liga Spravedlnosti: PočátekJim Lee: Liga Spravedlnosti

Největší hrdinové komiksového vesmíru DC se dávají poprvé dohromady. Pro svět jsou zatím neznámou veličinou, hrdinové se objevili teprve nedávno a ze všeho nejvíce se jich lidé bojí.

Když ale celou planetu Zemi ohrožuje nebezpečí z jiného světa, bude to právě Liga Spravedlnosti, která se zformuje jako odpověď. Několik posledních titulů JLA nebylo zrovna kvalitních, ale jméno Jim Lee dává všem čtenářům naději.

Hellblazer: Popel a prach

Nositel Eisnerovy ceny Brian Azzarello směřuje Hellblazerovu řadu ke konci. John Constantine putuje do Los Angeles, kde ho čeká rozuzlení jeho cesty.

Město věhlasné pro možnosti dekadentních zážitků všeho druhu přináší totiž vysvětlení pro sebevraždu Richarda Fermina, která Johna dostala do jeho problémů. Sarkastického Angličana zábava jemu vlastní, souboj se zosobněním zla a více.

Před Strážci: Minutemani / Hedvábný přízrakDarwyn Cooke: Pred Strazci

Konečně bylo ukončeno čekání všech čtenářů, kteří si buď chtěli počkat na český překlad nebo se nemohli prokousat anglickou verzí.

Přelomový komiks Strážci má totiž pokračování a na podzim bude k dostání v češtině. I když není autorem pověstný Alan Moore, společnost DC dbala nato, aby na komiksu Před Strážci pracovali jen ti nejlepší z nejlepších. Určitě říjnová povinnost.

Star Wars: Před dávnými časy… 2

Omnibusy jsou kategorií samy pro sebe. Jejich dějový záběr je natolik široký, že rozsah často pokrývá celé desítky jednotlivých sešitů. Stejně je tomu tak u druhéhu sebraného vydání Star Wars.

Pod taktovkou Marvelu vznikly desítky menších či větších příběhů, které doplňují osudy oblíbených filmových postav a připomínají fanouškům atraktivitu světa Hvězdných Válek.

Ale aby toho nebylo málo, na pulty se dostane například další Garfield, nebude chybět ani říjnové vydání tuzemského časopisu Crew. Další díl obohatí i sérii Živý mrtví a pokračuje i smrtonosná hra v komiksu Death Note. Jednoduše přežít řijnový komiks nebude vůbec snadné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komiksové novinky pro říjen 2013: Zrcadlo přicházejícího podzimu

Hide picture