Menu
FANZINE.cz
Komiks

Komiksové novinky pro srpen 2013: Batman a Superman jedou sólo i týmovku v JLA

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

31. 7. 2013

warren-ellis-planetary-perexPro druhý prázdninový měsíc se toho chystá docela dost, otázkou jen zbývá, kolik se z ohlášených věcí odloží na podzim. To ale nebrání vydavatelům předestřít před čtenáře bohatou tabuli výběru a nechat je plácat v očekávání. Co je tedy na srpen ohlášeno?

Batman & Robin: Batman znovuzrozenýobalka Frank Quitely: Batman a Robin

Batman je mrtvý, ale kostým žije dál. Když se Bruce Wayne obětoval pro dobrou věc, Tim Drake se rozhodl natáhnout si netopýří čapku a pokračovat v létání po střechách. Má trochu problémy zvládat svého Robina, protože mládež je s každou generací horší a horší, ale i přes jejich neshody dál úspěšně drtí gothamský zločin.

Ultimate Spider-Man a spol. 10

Už desátý díl spojených Ultimate řad Spider-Man a X-Men. Můžeme se těšit na Kravena, který si vyjel na lov do New Yorku a není těžké domýšlet, co si vyhlédne jako nejlepší trofej. X-Meni by se naopak měli poprat se svými vězniteli a rozdělit všechny vězněné mutanty mezi Bratrstvo a školu slušnáků.

Planetary 2: Čtvrtý muž

Různorodá trojice archeologů, kteří objevují skutečnou historii světa. Jeden si až intimně rozumí s technikou, druhý je talentovaný ve všech teplotních podmínkách a třetí je žena. Hodně silná, rychlá a tvrdá žena, která skáče z letadel bez padáku. První díl je skutečně kvalitní čtení, uvidíme, co přinese Čtvrtý muž.

Superman 1: Cena zítřkaobalka George Perez: Superman

To by nebylo, aby po všech těch nových, alternativních, překopaných nebo alespoň post-apokalyptických vesmírech neměl Super-Man taky svou řadu. Nový svět, nedůvěra, Lois Lanová ho nemá ráda, prostě problémy kam se podívá. Snad to velký modrák zvládne.

Kůstek 5

Už byl ohlášený na červenec, ale snad bude Kůstek v srpnu. Populární postavička, která se vydala jednoho krásného dne do světa. Opustila rodný Kůstkov a přes nepravděpodobný řetězec událostí se dostala až k apokalyptickým událostem pátého dílu. Pronásledování a důležité úkoly, čehokoli se bílý hrdina zhostí se vší úctou.

Naruto 13: Rozuzlení

Další díl Naruta se odehrává v aréně, kde proti sobě konečně nastoupí šampióni. Sasuke proti Gaarovi. Dojde na napínavé souboje i drama, zákeřné útoky i démony. To, jak se Sasuke a jeho přátelé vypořádají se všemi novými dobrodružstvími, se očekává na konci měsíce.

JLA 2 – Liga spravedlnostiobalka Howard Porter: JLA

Řekněme si to na rovinu, první díl byl hrozný. Bude druhý alespoň o trochu lepší? Pravděpodobně ne o mnoho. Bonusový cross-over s WildDC.A.T.s by mohlo být zajímavé zpestření,  ale jinak se dá čekat většinou nudný, přemalovaný kus papíru. Ale před finálním soudem si ještě musíme chvíli počkat.

Další tituly, na které se můžete těšit, jsou například desátý Garfield, první Sandman nebo například Batman: Rok jedna. Všechno jsou to ale dotisky komiksů, o které byl zatím velký zájem. Už 36. vydáním také pokračuje časopis CREW. Srpen by měl být tedy docela nabitý, ale skeptický pohled vidí plno dalších odkladů na podzimní sezónu. Uvidíme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komiksové novinky pro srpen 2013: Batman a Superman jedou sólo i týmovku v JLA

Hide picture