Menu
FANZINE.cz
Technologie

Koncová cena konzole Wii U překročí 5.500 korun, tvrdí interní zdroj

Marek Jedinák

Marek Jedinák

11. 4. 2012

OBR.: Ovladač k Wii UInternetovými magazíny kolují zprávy o bližších nákladech a plánovaných cenách konzole Wii U od japonského Nintenda. Údajná prodejní cena nové konzole má lehce překročit 300 dolarů za kus, což odpovídá ekvivalentu 5 500 korun.

OBR: Wii U

Wii U výkon svých vnitřností světu zatím oficiálně nepředstavilo zdroj: nintendo.com

Nintendo před několika lety předvedlo svou konzolí Nintento Wii neskutečný úspěch. Konzole, ač hardwarově zastaralá již v době vydání, díky pohybovému ovládání a hrám zaměřeným na rodiny s dětmi dokázala vydělat majlant.

Dotované zboží nejen z NDR

Mimo jiné díky tomu, že se Nintendu na rozdíl od konkurence dařilo konzoli již na počátku jejího životního cyklu prodávat v zisku. Konzole Xbox 360 i PlayStation 3 musely být zpočátku svými výrobci dotovány.

Čtěte také: Mass Effect 3 dostane nový konec. Vývojáři ustoupili signatářům petice

Obdobná firemní politika se podle nejmenovaného interního zdroje bude opakovat i v případě nové konzole Wii U. Nintendo si po minusovém roce potřebuje spravit chuť nějakým opravdu velkým trhákem, nikoli nepříliš úspěšným Nintendem 3DS.

Konzole podle nejmenovaného interního zdroje vyjde výrobce na přibližných 180 dolarů za kus, prodejní cena prý tak lehce přesáhne 300 dolarů za kus, což odpovídá ekvivalentu 5 500 korun. Do výrobní ceny však není započítána doprava, obaly a tak podobně, dá se tedy předpokládat, že Nintendu by z prodeje konzole připadlo něco okolo 80 dolarů.

Společnost si další selhání, jakožto v případě Nintenda 3D, které muselo být kvůli nízkému zájmu ze strany spotřebitelů několik měsíců po zahájení prodejů zlevněno přibližně o 35 %, nemůže dovolit.

Na pokraji propasti

Zde mají obrovský prostor pro spekulace hejtři. Nintendo za každou cenu potřebuje vytvořit hit, který bude cool. Nemůže si dovolit vstoupit do trhu s projektem srovnatelným se sedm let starou technologií konkurenčních výrobců, protože to k přesvědčení spotřebitele ke koupi konzole jednoduše nestačí. Stejně tak jako pár exkluzivních videoher.

Nintendo tak stojí na scestí, které nejlépe vystihuje spojení hop, nebo trop.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncová cena konzole Wii U překročí 5.500 korun, tvrdí interní zdroj

Hide picture