×
FANZINE.cz

Kongresman podezřívá NASA z úniku informací. Měl je vynést čínský špion

Zabezpečené laptopy chrání NASA před útoky zvenčí, ne zevnitř. Zdroj: NASA.gov

Republikánský kongresman Frank Wolf na čtvrteční tiskové konferenci obvinil Langleyho výzkumné centrum při NASA, že dovolilo čínskému špionovi získat tajné materiály, a dokonce s nimi odcestovat zpět do Číny.

Zabezpečené laptopy chrání NASA před útoky zvenčí, ne zevnitř. Zdroj: NASA.gov

NASA sama nemůže přijímat pracovníky z Číny, pokud nemají americké občanství, nebo zelenou kartu. Ovšem firmy, které spolupracují s NASA, mohou najímat kohokoli. Kongresman Wolf tak upozornil na případ, kdy měl jeden z čínských pracovníků některé z firem, jež s NASA spolupracují, přístup k informacím, které určitě neměl získat.

Dokonce se mu mělo podařit tyto informace vyvézt zpět do Číny a údajně tento čínský občan měl kontakty s institucemi, které jsou v hledáčku vládní agentur jako CIA apod.

Wolf celý týden upozorňoval na přítomnost Číňanů v Langleyho výzkumném centru. Jednou si stěžoval na to, že NASA z peněz jí přidělených hostí čínské zástupce firem. Několikrát pak upozorňoval na bezpečnostní nedostatky i v jiných částech NASA, například v Amesově výzkumném ústavu. Vše vyvrcholilo současným obviněním. Wolf je ovšem známý svým extrémním protičínským postojem a nebezpečí špionáže vidí zřejmě všude.

Nicméně tato obvinění vedla k tomu, že byla vydána doporučení na zvýšení bezpečnosti a také se bude kongresman Wolf snažit prosadit zvýšení rozpočtu pro NASA. Ve skutečnosti celá tato kauza může být jen politickou hrou, ale také není možné taková obvinění podceňovat, protože únik tajných informací z NASA by byl opravdu velkým problémem.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..