Menu
FANZINE.cz
Technologie

Konkurence Apple šílí! Společnost patentovala ovládaní kapacitního displeje

Peter Kačina

Peter Kačina

6. 7. 2011

FOTO : IPhone 4Společnost nakousnutého jablka má právní oddělení snad větší než oddělení vývoje. Apple je pořád s někým u soudu kvůli porušování patentů. Teď se ovšem zdá, že by firma mohla mít navrch a zažalovat všechny výrobce smartphonů.

iPad2 včetně Smart Coveru

Ilustrační foto foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

I když se zdá, že patent na ovládaní dotykového kapacitního displeje je jednoduše naformulovatelný, opak je pravdou. Přiznání patentu Applu bylo do značné míry ovlivněno jeho obšírností. Vysvětlení onoho patentu je však jednuché – všechna gesta, co se používají na dnešních smartphonech, vlastní Apple.

Přečtěte si také proč Steve Jobs zatrhl MacBook Air v černé barvě!

Konkurence doslova šílí a v momentální situaci nemůžou nic dělat, než jenom čekat jak se rozhodne doslova o jejich osudu. Firma má na výběr dvě možnosti. Ta první je dost riskantní, ale pokud by prošla, Apple by se stal monopolem na trhu smartphonů, tabletů a čehokoli s kapacitním displejem. Jedná se o hromadnou žalobu proti všem výrobcům s cílem zakázat jim jejich činnost a tím vyklidit pole.

Druhá, schůdnější varianta je požadovat od firem licenční poplatky za každý prodaný smartphone nebo tablet, případně jejich kombinaci. Takhle by do kasy Applu přibývalo několik miliard dolarů každý rok, které by mohl investovat do vývoje. V každém případě se mají konkurenti na co těšit, když jim uživateli milovaný Apple pořádně zatopí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Konkurence Apple šílí! Společnost patentovala ovládaní kapacitního displeje

Hide picture